Author Topic: Ziroli - F9F Panther  (Read 237702 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #450 on: September 04, 2011, 03:22:07 PM »
Poslao mi Sale par slika...








Ovo je samo deo fotografija (ostale ni ja nisam video), a ima navodno i videa...

Pozdrav

Mirče

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #451 on: September 05, 2011, 03:08:25 PM »
I još koja...



















Pozdrav

Mirče

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #452 on: September 05, 2011, 07:45:31 PM »
Vidimo da je trap ceo ali ne znamo jesi leteo pre ili posle slikanja.
 ( inace uzivo ne izgledas nikako a na sliki jos malko gore )
Srdacan pozdrav !
OKO

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #453 on: September 05, 2011, 09:30:31 PM »
Sve se nadam reći ćeš nešto lepo, a ti iz komentara u komentar sve gori i gori... Sad se i vredjamo... Povedi malo računa o ponašanju...


« Last Edit: September 05, 2011, 09:34:13 PM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #454 on: December 04, 2011, 11:02:32 PM »
Danas sam iskoristio lep dan da posle skoro 3 meseca ponovo upalim motor na mom F9F-u.



Nemoram ni spominjati da je sve proteklo u najboljem redu...



Obratite pažnju na najlon...



...ima sigurno preko 10 metara od modela do bazena.

I još nešto, svi spominju zvuk, ali zaboravljate miris. Celo dvorište je imalo onaj specifičan miris "spaljenog" kerozina...

Pozdrav

Mirče

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #455 on: December 07, 2011, 12:45:45 AM »
Mirče ne znam da li si upoznat sa "tačkom rose" , to je pojava da se led poguban za mlazne motore stvara na temperaturama iznad nule, mada bliskim nule, usled određenog pritiska i vlažnosti....čisto da budeš oprezan.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #456 on: December 07, 2011, 12:50:54 AM »
Hvala...

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #457 on: June 04, 2012, 11:20:41 PM »
Danas sam bio na letenju, nošen jet, tri leta, noga cela  (yay)...

E sad ne pišem ovo da bi se hvalio, jer sam i juče nosio Panthera, pa odmah na prvom letu iskrivio prednji trap,  :sljus, nego čisto da kažem, da kad se nešto ne radi često, zaboravi se...
A to je...

I u Beogradu i juče uopšte nisam koristio mod za sletanje  :sljus :sljus :sljus

Danas prepodne mi je sinulo da sam to namestio na stanici prošle godine...
Mod za sletanje se sastoji od miksa flapsova i horizontalca (kad flapsovi odu dole horizontalac ide gore za 15%) i samim tim smanjuje brzinu, a na isti prekidač je ubačen i expo od 30% za dubinu, elevator - horizontalac, čime se finije može dozirati "navlačenje" modela pre samog sletanja.

Naravno, sve to nije dovoljno, treba i vežbati, ali gore pomenuto doprinosi lakšem sletanju - brzina je manja.

Brzina sletanja je najkritičnija, ako je mala, pa model navučeš pre zemlje, samo propadne, pa iskrivi prednji trap...
Ako je veća nego što treba, onda odskoči i kad se "zabije" i pogadjate - iskrivi prednji trap...

Danas nisu sva sletanja bila idealna, ali dovoljno dobra da je sve "u komadu".
Drugo, od tri, je bilo perfektno...

Interesantno je reći da model na sletanju ima 11 kilograma i sa 33000 obrtaja turbine na leru, kad dodirne pistu, kad je sletanje dobro, rula sa onim malim točkićima po travi još najmanje 50-60 metara!!!

I na kraju, danas sam na aerodrom stigao u pola sedam, vetar je poprilično duvao, "kobasica" je stajala vodoravno, no to ovom modelu ne predstavlja problem.
Čenej samo moj, kad sam skrenuo sa glavnog puta, kapija je bila zatvorena, otvorio sam je, otišao na juče pokošenu modelarsku pistu, sastavio model, napravio tri starta, sve prošlo savršeno...
Na jetu nemaš ni šta da brišeš, rastavio model, zatvorio kapiju i do kuće se vozio 50 km/h uz glasnu muziku...

Koja nirvana... 

Čuo sam se potom sa Joletom, pa mu pričam kako sam se lepo proveo, a on bećar, kaže:
- E, sad uvatiš ženu, pa...
- E moj Jole, samo mi to treba, da pokvarim onakav filing sa aerodroma..."

Još se smeškam i jedva čekam sredu da idem ponovo...

Ajd' uzdravlje

Mirče

P.S. Da se ne lažemo, danas sam od strugara, majstor Gojka, za svaki slučaj naručio 5 štiftova za prednju nogu...
Ne bih to radio, ali stiže nova tura kerozina i jet ulja, pa da se nadje... Nikad se ne zna...
« Last Edit: June 04, 2012, 11:31:51 PM by mirce »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #458 on: June 05, 2012, 10:23:36 AM »
Ala me nasmeja jutros sa pricom  ;D svaka cast.
Jedno pitanje, posto ce sad da se leti na veliko, ima li kakav smoke sistem u najavi za Panthera?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #459 on: June 05, 2012, 12:07:23 PM »
postoje i neki lekovi protiv zaboravnosti, pa mozda da poneses neku tableticu kad krenes na letenje

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #460 on: June 05, 2012, 06:11:39 PM »
Saša, nemam planova za smoke sistem, tj. nemam mesta gde bi još i to ugradio. Najveći problem je rezervoar za smoke mix...
Ipak je Panther relativno mali jet model...

A što se tiče leka, ima onaj vic kad pričaju dede.
Kaže prvi:
- Ja od kad koristim onaj lek za pamćenje, sve znam, sve mi se razbistrilo u glavi...
- A koji ti je to lek prepisao doktor? - pita drugi
- Taj lek se zove kao onaj cvet, znaš... Onaj cvet...
- Koji? Da nije kukurek?
- Nije kukurek...
- A da nije karanfil?
- Nije ni karanfil... Ma znaš onaj cvet...
- E, a da nije ruža?
- Jeste ruža... Ružo dušo, kako se zove onaj lek što mi ga je gosn. doktor prepisao...



Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #461 on: September 23, 2012, 10:45:58 PM »
Čitam ovaj topic od juna, pa se podsetih, da ni juče na skupu u Subotici nisam prebacio prekidač u mod za sletanje.  :sljus :sljus :sljus
Stvarno mi treba "Memoril"...

Verovatno me ni to ne bi izvuklo, jer sam model Panthera poprilično usporio i kad sam ga "navukao" pred samo sletanje, tik iznad zemlje, samo je propao...
Klasika...

Srećom, ništa nije oštećeno toliko da se ne može popraviti, a šta više, stvar je skoro gotova...



Prednji trap, kao i svaki put - štift...



... s'tim da je sad baš "roknuo", pa se polomio...

Oko otvora prednjeg trapa postavljena je nova "zakrpa". Trap kad pukne obično odvali parče balze. Ovaj put je to bilo sa zadnje strane...





Da je udarac bio popriličan, dokaz je i izčupan levi trap...



Trapu nije ništa...



... a blokove koji ga nose, ćemo promeniti...








Pošto je Panther sad već "izranjavan" siroma sa svih strana, verovatno ću mu preko zime odraditi jedno "doterivanje"...
Imam ideju da, kad malo zaladni i ne bude više vreme za letenje, povadim sve iz modela i da ga totalno ošmirglan, al ono "do panja", pregitujem, napravim nove panel linije, napravim mu nitne od tapeta, sa više detalja, naravno i sve ostale detalje, a onda ga ofarbam u novu color šemu...







Na kraju bih mu naručio nova slova za one sitne oznake i sada bih model izlakirao sa polusjajnim lakom...

Hm, šta mislite?

Pozdrav

Mirče

 
 

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #462 on: September 23, 2012, 11:11:03 PM »
Bice lep i ovako, mada mislim da je ogroman posao.

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #463 on: September 24, 2012, 01:03:28 AM »
Perverzija...

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ziroli - F9F Panther
« Reply #464 on: September 24, 2012, 11:23:53 AM »
Meni su oba super, ali posto si vec resio , :sljus  ne sumnjam da ce crveni biti jos lepsi.