Author Topic: SJM500 Pro  (Read 31622 times)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
SJM500 Pro
« on: March 06, 2008, 08:04:34 AM »
Juce ujutro je "SJM500 Pro" krenuo iz Hong Konga. Ako sve bude u redu, i ako na carini ne budu gnjavili previse, iduce sedmice bi trebao da bude na mom radnom stolu.

https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6255



Pozdrav
« Last Edit: March 06, 2008, 08:06:26 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: SJM500 Pro
« Reply #1 on: March 06, 2008, 09:49:27 AM »
Drzimo palceve da ovi na carini ne gnjave previse!

Sale

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #2 on: March 07, 2008, 08:53:30 PM »
Eeeee... Drzimo, drzimo.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #3 on: March 15, 2008, 04:19:28 PM »
Stigao je danas, MASALA!

Montirali smo ga sa Ivanom, proverili funkcionalnost svih sklopova i sve radi kako treba. Sada jos da stigne ziroskop i repni servo, pa kom obojci - Tom i Jeri.


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: SJM500 Pro
« Reply #4 on: March 16, 2008, 09:13:42 AM »
Cestitam!

Vrlo neobicno izgleda, nekako opasno...

Samo polako i nema problema, ja takodje cekam ziro pa ce i MiniTitan biti spreman za let

Ove sezone ce nas (helikopterista) biti znatno vise nego prosle sezone pa ce biti interesantnije...

Sale

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #5 on: March 16, 2008, 06:05:35 PM »
Opasno opasno izgleda a bogami i kada se zavrti rotor i cuje se opasno!!!!
Posto on leti sa 6S baterijama (obicno 2x3S po 2200mAh) to je prosto neverovatno kako se to vrti!!!
Ostaje nam da sacekamo ziroskop pa da probamo polako a treba i da napravimo onaj "krst" za skije za stabilnost za prve letove!!!
Takodje mi treba spravica za merenje radi podesavanja napadnog ugla rotora a i to moram da cekam da stigne!!

Sve u svemu nadam se da ce sve biti u redu!!!


Pozdrav

Ivan
GLIDER
« Last Edit: March 16, 2008, 07:45:13 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: SJM500 Pro
« Reply #6 on: March 16, 2008, 07:29:18 PM »
lepa masinica a kako ste prosli na carini?

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: SJM500 Pro
« Reply #7 on: March 18, 2008, 06:33:55 PM »
Ovo po pitanju carine zvuci neverovatno, taj carinski sluzbenik ne stoji dobro sa matematikom. Carinska stopa je 10% na cenu po racunu sa transportnim troskovima, pa onda na zbir: cena robe + carina, obracunava se 18% PDV, sto na kraju izadje na nekih ~40% od cene, tj. na 950$ treba da bude oko ~ 25.000 dinara. Ja sam proslog meseca pazario kod Lindingera BLADE 400 3D, RTF model helia koji me je u Austriji kostao 410 eura, carina je izasla oko 13.000 din. Odlicno si prosao.

                                                                                                   Pozdrav,  M.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: SJM500 Pro
« Reply #8 on: March 18, 2008, 06:46:55 PM »
Gosn.Milane (sermilan)

Nema to veze sa tim da li carinik ume da broji do deset, vec ko je carinik.

Ja sam dosad dosta puta pazario i bilo je od 0% do 45% (sve zajedno carina, pdv, drumarina, trtmrtina itd.).

Kad bih usrednjio dobila bi se vrednost 35%. (prosecna vrednost koju sam placao)

A to kako ces da prodjes zavisi od toga jesi li naleteo na coveka ili na go..o (ovih drugih ima vise).

Offline SDmodelar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 271
    • Moj KP
Re: SJM500 Pro
« Reply #9 on: March 18, 2008, 10:12:56 PM »
A kad i gde to izabereš? Kad uplatiš... ili kad?

Pozdrav
Uslužna izrada delova od plastike vakumiranjem
Skype:  sdmodelari
http://www.kupujemprodajem.com/31402-1-nikola-djordjevic-svi-oglasi.htm

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #10 on: March 18, 2008, 10:28:34 PM »
Prilikom popunjavanja obrazaca za placanje na njihovom sajtu. Normalno, pre svega napravis svoj "log", odnosno uclanis se, na sajtu United Hobbiesa (svoje ime i e-mail adresa). Vazno je da uvek kada se uvek "logujes", iliti prijavis, kad god ides na njihov sajt, pa tek onda biras i porucujes. Da ne bih sada ponavljao sve detalje, sva ostala objasnjenja su na starom forumu.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: SJM500 Pro
« Reply #11 on: March 18, 2008, 11:34:11 PM »
Lazo u pravu si za mogucnost da mozes uneti opis i cifru po zelji u obrazac United H. ali ne bih verovao da tako mali iznos moze glat da prodje. Uzgrd da Vam kazem da sam izvrsio porudjbinu kod njih putem Master card i upravo imam potvrdu da su izvrsili naplatu sa mog racuna u Intesa banci, znaci moze da prodje bez odlaska u banku. Naravno uradio sam malo jednostavne gimnastike kod popunjavanja obrasca.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #12 on: March 18, 2008, 11:54:41 PM »
Cuo sam za Master Card. Ako se dobro secam, za tu karticu je neophodan depozit oko 250 evra. Ja imam Visa Virtuon i sa njom nisam uspeo (mozda nisam umeo), pa bi bilo dobro da opises "...malo jednostavnije gimnastike kod popunjavanja obrasca". Placao sam u Nemackoj i Austriji, ali ovamo me prespajaju na PayPal i tu zapne.
Sto se tice verovanja, tu nema pomoci. Ili se veruje, ili ne. Meni je tako proslo do sada 11 puta. Dali je sreca ili sta vec, ali 11 puta je 11 puta (da ne budem pogresno shvacen - ja sam ipak za Brenu). Od probe glava ne boli. Najgore sto moze da ti se desi jeste, da ti naplate carinu po stvarnim cenama, i da te eventualno pogledaju popreko.


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: SJM500 Pro
« Reply #13 on: March 19, 2008, 03:48:27 AM »
Lazo malo je kasno ali sutra nisam na netu pa da ti objasnim tu malu gimnastiku. Prva lista koju popunjavas ide bez problema to su one generalije Customer information i Billing Adress, tu u rubrici za country nudi Srb.& Mont. Nakon te liste sledeca je stranica Custom Declaration gde odaberes sadrzaj paketa (Toy parts) i vrednost posiljke (ovo, ti vec 11 puta pametno koristis). Sledeca stranica su sumirani tvoji podaci, sadrzaj posiljke i shiping tax, ovde samo potvrdis na Confirm & Pay u dnu strane. E sad dolazi ona zadnja strana gde uradim malu "prevaru", stranica u zaglavlju ima:   hexTronik Limited, a ispod levo je - Pay with Credit Card or log in - desno je -Pay Pal- polje koje ne diraj. Znaci ispod levog naslova koji upucuje na placanje karticom prva rubrika je Country i u startu sistem nudi Hong Kong. ovde ako pretrazujes vise nemas u ponudi Srb.& Crna g. zato ostavi izabran Hong Kong. Sledece rubrike normalno popunis, a onda u rubrici State/Province/Region  uneses: BELGRADE, SERBIA, EUROPA. Kinez shvata da mu H. Kong nije u Srbiji i sam me u mejlu obavesti da ce roba biti isporucena na moju adresu bez onoga H. Kong, naravno pre toga je uradio autorizaciju moje kreditne kartice sto lako proveris on-line, i nakon toga je skinuo pare sa mog racuna (da li ce roba da stigne, neznam, ali uzdam se u tvojih 11 puta). Evo upravo sam ponovo narucio, ovoga puta T-Rex 450SE V2(full kit), i vec mi je poslao odgovor o isporuci na moju adresu bez H. Kong. Evo malo copy/paste.

Hello, Milan Rankovic

This is an email to inform you that we have received your order and it has been sent to the warehouse print queue for dispatch.

YOUR ORDER ID IS: 200126028

Your order will be shipped to;
Milan Rankovic
Prespanska ***
Belgrade, SERBIA 11000, CS
Serbia/Montenegro

If you wish to check your address, please log into our website and click on the order in your account section.


To contact support please email: support@hobbycitySupport.com

ALWAYS QUOTE YOUR ORDER ID WHEN YOU EMAIL US

To check on the status of your order please log into your account at www.hobbycity.com
**You will recieve another email soon, informing you of when your parcel was sent along with address and tracking number confirmation.

Regards
www.hobbycity.com
« Last Edit: March 19, 2008, 10:36:58 PM by sermilan »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #14 on: March 19, 2008, 04:22:16 AM »
A ja bio ubedjen da sam samo ja prepreden!?!? Ne mogu biliviti!? Svaka cast, i hvala na informaciji.
Ja sam uspeo da ih nateram da Srbiju (u ono vreme sa prikolicom) stava u spisak zemalja za slanje (primetices da je samo Srbija u Postage Table-u upisana malim slovima), ali kod PayPala sam bio nemocan.

Proverio sam tvoju porudzbinu 200126028, vec je prosledjena u skladiste na pakovanje i stampanje pratece papirologije. Samo, moraces malo da sacekas, posto je stanje u minusu. Kako god, nek je sa srecom novi helikopter. Pa da se vidimo na livadi.


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!