Author Topic: TZ V2 90 Frenzy - stigao!  (Read 82118 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #90 on: May 20, 2011, 09:52:38 PM »
  Lele kol'ki stra'. Snimano koj zna sa sta, pilot se trese kaj prut, nigde nista zivo okolo al, mozda tako treba, prvina je.
                 Ivane i Lazo naravno sve cestitke. Helikopter je stvarno sjajan. Ja do sada imam 17 startova (potrosenih rezervoara) sa mojim TZ-50. Kao da sedim u formuli 1. Neobicno sam zadovoljan sto imam tu masinu. Vi ste se oko vase naravno dodatno potrudili i siguran sam da cete dugo uzivati u vasem TZ-90. U nedelju imam neko fotografisanje (tezga) i veoma mi je zao sto necu biti na 13-om maju pa da ih parkiramo jedan pored drugog a i da se sretnem sa svima vama, sjajnim ljudima i drugarima. Ali bice dana.
                 Da ne zaboravim, da se nadovezem na Gileta. Cija je bre to avlija s' tol'ku travu. 'El ima tamo domacin.
                                                 
                                                                      Puno vas pozdravlja Bata Stepanovic i zeli sve najbolje.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #91 on: May 20, 2011, 10:15:50 PM »
  Lele kol'ki stra'. Snimano koj zna sa sta, pilot se trese kaj prut, nigde nista zivo okolo al, mozda tako treba, prvina je.
                 Ivane i Lazo naravno sve cestitke. Helikopter je stvarno sjajan. Ja do sada imam 17 startova (potrosenih rezervoara) sa mojim TZ-50. Kao da sedim u formuli 1. Neobicno sam zadovoljan sto imam tu masinu. Vi ste se oko vase naravno dodatno potrudili i siguran sam da cete dugo uzivati u vasem TZ-90. U nedelju imam neko fotografisanje (tezga) i veoma mi je zao sto necu biti na 13-om maju pa da ih parkiramo jedan pored drugog a i da se sretnem sa svima vama, sjajnim ljudima i drugarima. Ali bice dana.
                 Da ne zaboravim, da se nadovezem na Gileta. Cija je bre to avlija s' tol'ku travu. 'El ima tamo domacin.
                                                 
                                                                      Puno vas pozdravlja Bata Stepanovic i zeli sve najbolje.



Hvala gosn Bato
Ma to se snimatelju ruke tresu od sreće a snimano je sa mobilnim aparatom strane proizvodnje....
I meni je žao što se dva brata neće družiti ali biće prilike ja se nadam.
Ja se iskreno nadam da ću i sutra imati priliku da zavrtim mašinu a stvarno bi voleo da sve bude ok pa da se i u nedelju naletimo ljutski...

Veliki pozdrav
Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #92 on: May 20, 2011, 10:22:51 PM »
I da moram da stanem u odbranu penzionera narocito onih u mom neposrednom okruzenju jer sam licno bio svedok da je gore pomenuta dzungla kosena 9. maja medjutim kako je to plodno  (:radioaktivno) tle trava dziklja ki nenormalna....

 lol

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #93 on: May 20, 2011, 11:59:02 PM »
Ivane i Lazo sve pohvale za konverziju, slabo se razumem u helikoptere al` ovo sjajno izgleda za sada..videcemo ga u akciji...

I da moram da stanem u odbranu penzionera narocito onih u mom neposrednom okruzenju jer sam licno bio svedok da je gore pomenuta dzungla kosena 9. maja medjutim kako je to plodno  (:radioaktivno) tle trava dziklja ki nenormalna....

 lol

 ()-()

I ta duzina trave, sev je to s razlogom..
Sledeci snimak, heli na ledjima (inverzno) u ulozi kosilice...jednim potezom dve muve..  :big smile

 (pijemo)
« Last Edit: May 21, 2011, 12:00:46 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #94 on: May 21, 2011, 12:03:48 AM »
I da moram da stanem u odbranu penzionera narocito onih u mom neposrednom okruzenju jer sam licno bio svedok da je gore pomenuta dzungla kosena 9. maja medjutim kako je to plodno  (:radioaktivno) tle trava dziklja ki nenormalna....

 lol

 ()-()

prosla godina se ne racuna. mogao je da pokosi i 9. maja ove godine.

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #95 on: May 21, 2011, 12:07:45 AM »
Vidim ja da će 13.maj da bude pretesan u nedelju, za mene i još neke tamo... mmmm

Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #96 on: May 21, 2011, 11:15:07 AM »
Pa ako ti je tesno ja cu te stesem da mozes fino da stanes u mali prostor.  :hehe

I always kill for money but because you are my friend I will kill you for nothing  :sljus
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #97 on: May 21, 2011, 12:25:16 PM »
More, mani me s'ti engleski fazoni! Znaš da dobijam koprivnjaču, devojačko ludilo i još po nešto od toga!? Ću te oderem bre po naški k'o vola u kupus', a od brci ću napravim četku za mazanje epoksidne smole, da i od tebe bidne neka vajda u modelarstvo  :mhm!  Komotno mo'š da kukaš i na engleski, ako ti je baš volja  lol. Razumeš ti mene. Jeda'red sam... Ali aj' sad.

 (pijemo)
« Last Edit: May 21, 2011, 12:33:21 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #98 on: May 23, 2011, 02:36:18 PM »
Snimak od juce...

\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #99 on: May 23, 2011, 11:13:36 PM »
svaka cast ivane fino ga rolas,samo napred i  ()-()

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #100 on: May 23, 2011, 11:18:35 PM »
svaka cast ivane fino ga rolas,samo napred i  ()-()

hvala hvala

nije lose ako se ima u vidu da je helikopteru to bio tek drugi let a ja nisam leteo apsolutno vise od godinu dana....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #101 on: December 04, 2011, 12:05:45 AM »
Ivane,Lazo pa gde ste jludi nema vas na forumu mmmm mmmm mmmm mmmm
Jel TZ jos uvek ziv i leti????????????
Nenad A+

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #102 on: December 04, 2011, 06:00:20 AM »
Ivane,Lazo pa gde ste jludi nema vas na forumu mmmm mmmm mmmm mmmm
Jel TZ jos uvek ziv i leti????????????
Nenad A+

Pozdrav Nenade

Ziv je TZ jos kako samo nema srece sto sam mu ja ponosni vlasnik jer nemam vremena apsolutno.....
Preradjen je na benzin i jako sam zadovoljan cak i prezadovoljan mada imam muku da nateram GV-1 da radi pa razmisljam da lepo batalim governor i lepo iz par pokusaja doteram krivu gasa i let.
Prezadovoljan sam sto je plan konverzije uspeo u potpunosti i bez greske (naravno zahvaljujuci i strucnoj i tehnickoj pomoci prijatelja) medjutim kako vreme prolazi sve sam sigurniji da je struja MAMA (u smislu montiras-podesis-letis i to je prakticno nepromenjiva a sa SUS to nikad nije definitivno)!!!!
E sad letecu ga jos ovako pa eventualno da se preradi na elektro mada bi naj radije kupio T-tex 700 elektro ali za to nemam "vremena"...
Mada sam siguran da bi i TZ bio odlican elektro model tu nema price....

I ja jedva cekam da skinem prasinu sa rotora......


 ()-() ()-() ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #103 on: June 21, 2012, 09:56:19 PM »
Pozdrav drugari....

 (pijemo)

Dugo me nije bilo.....
Elem secate se one price o konverziji helikoptera na bezinski motor???
Epa zaboravite to....

Iako je to bila za nas krajnje poucna i uspesna prica resili smo da izvadimo benzinski motor i ponovo preradimo helikopter ali ovaj put na elektro pogon....

Mozda se neko pita pa cemu onda ona prva za.....cija oko benzinca!?!
Pa jednostavno to nam je bila zelja (jer je zahtevalo razmisljanje i resavanje problema) a najvise zbog trajanja leta koji nudi benzinac.
Medjutim problem je nastao oko obaveza vezanih za pripremu modela za let a mnogo faktora utice na rad motora a ja jednostavno zbog posla za to nemam vremena pa sam resio da kupim elektro motor, regler i onda je to to jer se kod struje prakticno uvek zna das gas i ne razmisljas.

Jedno vreme sam se opasno popalio da kupim T-rex 700E i za malo da to i uradim medjutim onda je doslo do preokreta jer se na UH pojavio konacno elektro motor za klasu 700 marke TURNIGY....
Motor je Turnigy HeliDrive SK3 Competition Series - 4962-480kv
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/__21869__Turnigy_HeliDrive_SK3_Competition_Series_4962_480kv_700_90_size_heli_.html
 
Malo guglanja i svrljanja po inostranim forumima ohrabrilo me je u momentu kada sam procitao ozbiljne testove konkretnog motora a narocito kada je tip pokazao i dokazao da se ovaj motor proizvodi u istoj fabrici kao i SCORPION!
Ali tu nije kraj tip se kune da je to apsolutno identican po svim detaljima i karakteristikama kao neki gore pomenuti motor ali 3-4 puta jeftiniji....
Vreme ce pokazati.
Regler je takodje TURNIGY 120A radjen za helikoptere (Turnigy dlux 120A HV Brushless Speed Controller (OPTO)
).
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/__17982__Turnigy_dlux_120A_HV_Brushless_Speed_Controller_OPTO_.html

Sve u svemu motor i regler su me izasli oko 190$ sto je po meni odlicno ali ponavljam vreme ce pokazati.

Konverzija je bila idiotski jednostavna i jedina promena je bio nosac motora (krajnje jednostavan) (hvala Giletu na ustupanju CNC masine) i novi zupcanik od 12 zubaca (original ALIGN od T-rex 700E) koji me je kostao 7$!
I to je bilo to CAS POSLA!!!!
Sada kada pomislim koliko je jednostavno najezim se!!!!

Sve u svemu moja po prirodi ekstremna nestrpljivost me je ponovo zeznula pa nisam fotografisao koverziju jer sam sve montirao vrlo brzo ali ako nekoga interesuje moze sve da se objasni....

I eto danas je pao neplanirani prvi let i to sa 8S baterijama iako je planirano da se leti sa 10S ali to je bila samo proba jer baterije nemam trenutno...

Nema sta mnogo jednostavnije nego sa benzincem i bez vibracija i 10X tise a o odnosu snaga da i ne pricam jer ovakav helis sada moze da leti 3D ladno....
Znaci cela svrha je da zbog manjka slobodnog vremena imam masinu za koju mi treba 2 minuta da je spremim za let i odletim 7-8 minuta i zadovoljim dusu!!!
Znaci recimo ko kupi nov TZ V2 90 moze svetlosnom brzinom uz samo par modifikacija da ga preradi na struju!!!!
Sada mi prestoji da nabavim jedan komplet baterija (2 x 5S 4000-5000 mAh 30C+) moze cak i polovne i da se konacno vratim medju vas na livadu....

Na kraju kratki video prvog "leta" i elektro verziji:



 
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #104 on: June 21, 2012, 10:13:00 PM »
Meni ce uskoro ova zvercica biti visak,

http://www.scorpionsystem.com/catalog/discontinued/motor/hk40_1/HK-4035-400/

cisto da znas, zlu ne trebalo.

poz
Veljko