Author Topic: Spree Sports  (Read 73411 times)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Spree Sports
« Reply #30 on: July 29, 2008, 12:41:12 PM »
Sto se baterije punjac tice, ako zelis da se bavis ovim hobijem nemoj ni trenutak da se dvoumis, LiPo ce ti ustedeti i vreme i novac iako to ne izgleda tako u startu. Mnogo su bolje od ostalih, a i malo bolji punjac imas za $30:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2055&Product_Name=hexTronik_Balancer/Charger_Dual_Charge_Capable

Takodje, mogu da ti preporucim Zippy baterije koje su se kod mene pokazale znacajno bolje od LongMax:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=ZIPPY+Lipoly&idCategory=235&ParentCat=85

To su prosto neke stvari na kojima neces puno ustedeti ako uzmes jeftinije, a posle ces se kajati...

Takodje nemoj sam da poleces privih nekoliko puta. Moj prvi let je trajao 2s. Izbacio sam jedrilicu iz ruke, ona je krenula na gore, i dok je moja ruka stigla do upravljaca, model se vec zabio u zemlju par metara iza mene. Poletanje je ipak laksi deo, ali sletanje je nesto malo teze... Takodje treba neko i da ti natrimuje model. Tiho bez vetra + iskusan instruktor, to su ti idealni uslovi.

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Spree Sports
« Reply #31 on: July 30, 2008, 01:43:46 PM »
Da li si leteo sa ovim avionom ili nisi jos.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #32 on: July 31, 2008, 12:11:07 AM »
Ne, nisam jos nabavio bateriju i punjac.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #33 on: August 18, 2008, 05:55:52 PM »
Kupio sam model danas, taman svratio do hale 1 da vidim prvenstvo u sobnim modelima
imam par pitanja:
1. Kako da ispravim naboranu foliju? Na par mesta ima vece nabore a cuo sam da to utiche na letenje.. Probao sam peglom, fenom i nista, a plasim se dugo da otavim posto se mnogo zagreva.
2. Motor mi izgleda mnogo ide na desnu stranu, cuo sam da treba 3 stepena na gore, 3 stepena desno al vise mi deluje kao nekih 5-6 stepeni. Jel to ok?
Ostalo je jos da kupim punjac, bateriju i regler. Regler ne znam gde da kupim pa ako ima neko da prodaje/poklanja ne se javi.. Inace za motor 380.

pozdrav

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spree Sports
« Reply #34 on: August 18, 2008, 10:24:19 PM »
Kupio sam model danas, taman svratio do hale 1 da vidim prvenstvo u sobnim modelima
imam par pitanja:
1. Kako da ispravim naboranu foliju? Na par mesta ima vece nabore a cuo sam da to utiche na letenje.. Probao sam peglom, fenom i nista, a plasim se dugo da otavim posto se mnogo zagreva.
2. Motor mi izgleda mnogo ide na desnu stranu, cuo sam da treba 3 stepena na gore, 3 stepena desno al vise mi deluje kao nekih 5-6 stepeni. Jel to ok?

pozdrav

pozdrav, n3mke

Naboranu foliju mozes popraviti peglom ( najbolje modelarskom ), u sustini moze i pegla za peglanje vesa ( s njom sam presvukao jedan vertikalac ) koji je na kraju ispao skroz ok, al daleko bolje i zgodnije je raditi modelarskom peglicom. Fen je vec za malo iskusnije.

e sad to na koju stranu ti motor ide, ne mogu da razumem, jer nisi rekao da li model gledas od repa ka nosu ili obrnuto.

elem, kad model gledas od repa ka nosu ( stojis iza modela ), motor bi trebalo da ide 2-3 stepena desno i 2-3 stepena dole u odnosu na osu modela.

poz, Nikola.
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #35 on: August 18, 2008, 11:24:29 PM »
Resio sam sve obicnom peglom, stavio krpu preko nje i za chas :)
od repa ka nosu gledam, i iskrivljen je oko 5 stepeni u desno i 3 stepena dole, znaci tako je ok?
Inache sklopio sam do sad skoro sve, samo josh da fiksiram elektroniku...
Dobio sam ponudu za regler jos mi samo ostaju punjac i baterija  ;D

pozdrav i hvala :D

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Spree Sports
« Reply #36 on: August 18, 2008, 11:35:58 PM »
Resio sam sve obicnom peglom, stavio krpu preko nje i za chas :)
od repa ka nosu gledam, i iskrivljen je oko 5 stepeni u desno i 3 stepena dole, znaci tako je ok?


Odlicno sto si resio problem sa monokotom, btw tih 5 stepeni u desno me zabrinjava, bolje stavi na 2-3 stepena, da ti model ne bih previse vukao desno.. jedino ako u manual-u pise 5 stepeni, onda ostavi tako kako jeste!!! mada...:o

Ne bi bilo lose da neko ko vec ima navedeni model prokomentarise nesto o uglovima motora!?

poz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #37 on: August 19, 2008, 12:01:02 AM »
Mislim da niko ko ima model, u letnom stanju, ne leti sa fabrickim motorom. Ja bih rado odgovorio, ali i sam ne znam . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #38 on: August 19, 2008, 01:07:30 AM »
Sad sam nekako merio i ispade malo vishe od 3, tako da je to to...
A ima i opcija da uzmem u space-u set brushless za 2100 din, ali ne znam kolko je pametno da sad nesto budzim, ipak mi je prvi ozbiljan model.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #39 on: August 19, 2008, 01:59:28 PM »
Vidis, ista je situacija i kod mene: neki kazu da odmah uzmem brushless, jer bih imao vise snage da se izvucem iz nepogodne situacije, a ja mislim da je bolje da pocnem sa original motorom, jer je sporiji i imam vise vremena za razmisljanje. Za sada cu ostati na 380, a za kasnije svakako planiram brushless.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Spree Sports
« Reply #40 on: August 19, 2008, 03:00:02 PM »
Leonardo,

logika ti je pogresna. Brushless motor je laksi a ima vise snage. Tako si smanjio ukupnu tezinu aviona pa ti je i minimalna brzina letenja niza i samim tim mozes da letis sporije nego sa 380 ali ako ti zatreba snaga da se izvuces iz nevolje, to ti stoji na raspolaganju. Ja bih investirao u brushless motor jer ce ti se to na kraju visestruko isplatiti.

Pozdrav Zivko.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #41 on: August 19, 2008, 03:09:15 PM »
Kapiram, nisam imao pojma da su brushless laksi . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #42 on: August 19, 2008, 04:30:50 PM »
Ih sad jos gore ne znam sta da radim :D
nije mi problem da kupim brushless i naravno da bih vise voleo brushless ali me brine kako da ga nabudzim na model...

Moram jos da se odlucim za punjac, ima neki HexTronic za 2-4s u spaceu za 2900 din, ali bih radije nesto do 6s da ne bih posle ponovo kupovao. A i ne znam koju bateriju da kupim za ovaj model.

 I jos jedno pitanje, mozda je jos rano al me zanima da li da bacam iz ruke model ili sa zemlje da poletim. Nesto se plasim ako bacim iz ruke da ce odmah da se zabode u zemlju :(
« Last Edit: August 19, 2008, 04:47:30 PM by n3mke »

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #43 on: August 19, 2008, 04:58:50 PM »
Ja imam isti problem, sto se tice poletanja . . .  Sto se tice baterije, vidi sta su meni pisali, uglavnom su mi preporucivali Zippy od 1200 mAh, pa nadalje.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #44 on: August 19, 2008, 06:00:43 PM »
Jel moze neko od vas (iskusnih modelara) da poruci meni punjac i bateriju kad bude za sebe narucivao neshto??

A i verovatno cu pazariti brushless set u Spaceu, samo da ukapiram kako da pricvrstim motor.. Mislio sam da nalepim jos jedno parce spera na ovo koje je vec tu, pa tek onda da ga prisrafim.

Zaboravih da kazem da su mi se krila odlepila dok sam bushio rupe za servo, jer sam stavio neku krivu burgiju i krenulo mnogo da vibrira. A i ovo se ne bi desilo da nisam dok sam lepio malo popustio stisak :D umesto normalni bison epoxy koristio sam saratogin neki za 5 minuta. Mnogo je crvst, mozda cak i kao bison ali je redak pa je teze drzati spojena krila.
Sada sam lepo pricvrstio i ok je :D
« Last Edit: August 19, 2008, 06:18:31 PM by n3mke »