Author Topic: sta imati od rezervnih delova za elektro-heli  (Read 11999 times)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
sta imati od rezervnih delova za elektro-heli
« on: May 27, 2008, 09:39:00 PM »
spisak naj potrebnijih rez.
delova

click

  • Guest
Re: sta imati od rezervnih delova za elektro-heli
« Reply #1 on: May 28, 2008, 09:53:20 AM »
spisak naj potrebnijih rez.
delova

Pitajte iskusnog  ::) 8)

Za Mini Titana:

- glavni rotori
- glavna osovina (x2 bar!)
- skije - poprilicno su lomljive. Neki preporucuju da se stave u kipucu (ili vrelu?) vodu da bi bile manje britke. Ja sam odlucio da sada krpim i sastavljam ovih tri para koje imam. Druga alternativa je da se kupe kvalitetne Align-ove ili jos bolje Gorilla gear (narucio sam ih pre 3 meseca i jos ih nisu dobili, bah!)

Plasticna glava:
- drzaci glavnih rotora (*)
- upper mixing arms (*)

(*) ovi delovi se skoro uvek polome.

Metalna glava:
- llinkovi
- glavni zupcanik

Ako padnete na rep:
- tail boom
- tail gear (ovakvih sam promenio bar tri dok sam ucio i povremeno se spustao na rep O: )
- autorotation gear (sa ovim nisam imao previse problema - samo kada su se repni rotori upleli u tail fin)
- repni rotori (dok nisam promenio tail fin na karbonski, plasticni mi se upleo u rotore i izkrzao ih. Jos uvek lete ali ne izgledaju lepo)

Inace:
- Battery tray + battery tray holders (kod onog sto nije iz jednog dela) - ovo se cesto lomi kod vecih padova. Ja sam odlucio da krpim moj umesto da kupim novi. Radi jednako dobro + ludo sam se zabavljao seckajuci neku staru kreditnu karticu pa je posle bojio.
- Kabina - opet veci padovi - jedna se jako polomila, dok drugu ovako polomljenu i dalje vozim. Jednom cu da je izkrpim pa ce to biti 'kabina sa karakterom' :D

Sta je dobro promeniti bez obzira ili kod prvog puta kada se polomi:
- drzaci kabine za metalne
- drzaci krila za metalne
- upper and lower mixing arms za metalne - sa plasticnim su neki ljudi prijavili da je tracking los u invertovanom
Sa ovim delovima se manje/jeftinije stvari lome pri padovima...

Sta sam cuo da se nekada polomilo pokvarilo na MT-u:
- tail boom bracket
- one way shaft
- tail link
- tail fin
- tail servo holders
- main servo holders
ali to su u principu bile freak accidents i ne mogu reci da se to stalno lomi i da je smisleno imati te delove u zalihi.

Sta nisam cuo da se polomilo kod MT-a:
- one way bearing (dok kod TRex-a stalno kukaju da im se pokvari)
- feathering shaft (slicno)
- repni kajis (slicno - jednom tipu iz Birmingham-a se pokidao 3 puta u roku od 6 meseci i napravio ko zna kakve stete!)
- lezajevi

Inace pravilo je: kada ti se nesto polomi - kupi dva. Ako je nesto sto se stalno lomi (glavna osovina, glavni zupcanik) kupi odmah 4 (bar). Takodje kesica linkova (omcica i osovinica) + kesica srafova nikada nije na odmet. Takodje mala zahila delova kod kuce obicno cini da se ljudi opuste i lezernije voze - znajuci da ako i padnu nece morati da cekaju previse dok ga ne poprave...

Na zalost ono sto vazi za jedan helikopter ne mora da vazi za drugi.

Pozdrav,
Click

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: sta imati od rezervnih delova za elektro-heli
« Reply #2 on: September 26, 2012, 09:13:05 PM »
ne trebaju mi postovi pa da ne misle neki da zato posecujem stare teme!!!
nego mi dosadno pa da prelistam malo ono sto se odavno ne gleda niti dodaje!

iz mog ne velikog (sad vec 4 godine) iskustva na 450-ki prvo stradaju necete verovati krakovi ,zatim flybar a onda naravno servo i to obicno  1 ili 2 nikad tri ne znam zasto!!
to je od vitalnih delova sto bi se reklo a posle primetis da je kais ostao bez " zuba " a ako nisi na vreme iskljucio motor na veliku zalost primetis da je veliki zupcanik dobio neobicne praznine "nestali zubci"
ovo su moja iskustva iz prvih padova ako se dobro secam pa nisam nesto zaboravio!
a sad kad god probam neku novu masinu nije me stid staviti pocetnicke produzene nogice i probati pa ako je sve ok ajmo dalje!
ex pseudonijum: sova