Author Topic: Graupner elektro junior s  (Read 63255 times)

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #30 on: February 06, 2011, 10:26:25 PM »
eto... I ja sam danas poletio prvi put nakon reparacije motora.... a meni opet neki cudni zvuci na neke 3/4 gasa.... hmmmmmm ne znam sta mu moze biti... mmmm

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #31 on: February 14, 2011, 12:18:19 PM »
Da i ja kazem kumu bimmeru da se okrene braci kinezima i rokne mu jedan SK  ;namig JAPANSKI IZ KINE :hehe
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #32 on: February 15, 2011, 07:43:31 PM »
E pa ne mogu ti orginalni motori sa tamo nekim baterijama  :_D tu mora neki kokam ili da se kokas  :hehe Vidim ja tu neki brendirani motorchic pa da se flaja.Ali mislim ipak da negdje energija hard flaja chupka zice  :_D Sta je pisac htio da kaze  mmmm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #33 on: February 17, 2011, 06:40:00 PM »
Cane, bimmer

treba mi vaše mišljenje o ovom servoima? Njih planiram za Elektro Junior S. Šta je vaš predlog?

 

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #34 on: February 17, 2011, 08:12:45 PM »
Pozdrav Milose, nisam siguran koji je to tacno servo obzirom da je slika mala i tesko je proctati sa njega.....

Ja sam koristio ove servoe http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9392
malo su veci od servo prostora na Junioru, ali nije mi bio problem malo izdubiti solidpor...
isao sam na tu kao "kvalitetniju" varijantu,sa metalnim zubcanicima....

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #35 on: February 17, 2011, 08:29:54 PM »
Specifications:
Dimensions: 22 x 11.5 x 27 mm
Weight: 9.6 g
Voltage: 3.0 - 7.2 V
Speed: 0.12 s/ 60° (4.8 V - no load)
Torque (4.8 V): 1.2 kg-cm
Torque (6.0 V): 1.6 kg-cm
Temperature: -30° C to 60° C
Cable length: 150 mm

Proizvođač je Tower Pro. Ovi tvoji sa HK su čak nešto malo skuplji, kad se sve uzme u obzir. U prilici sam da ove nabavim brzo i jednostavno. Samo zbog toga su moj izbor. Ako savetuješ ove sa HK, Ok. Nikad ništa nisam poručivao sa HK pa ću morati i to da počnem.

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #36 on: February 17, 2011, 10:59:01 PM »
POZDRAV  , umijesat cu se samo komentarom , da servoe koje koristi bimmer , imam u MULTIPLEX CULARISU od juna prosle godine nijesu pravili smetnje tako da mislim da su ok ...  BTW avion je 2 put lomljen , servoi rade  ;namig
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #37 on: February 18, 2011, 12:26:04 PM »
Milose ta specifikacija je ok, nista specijalno a nista lose, ali cisto zbog metalnih zubcanika a ne velike razlike u cijeni bih ti predlozio ove sto sam ja stavio, a evo i Serhio ih ima na Cularisa vec skoro godinu i rade OK.... a jos se u Juniora dva servoa stavljaju u repu...i kad ga ulijepis nema vadjenja bez da se busi trup.... inace pazi kad budes stavljao servoe za kormilo i elevator... moraces da skratis "ruku" servoa od elevatora da ti ne bi kacila kad se sastave dvije polovine... sve provjeri dobro prije nego pocnes da lijepis trup!

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #38 on: February 18, 2011, 04:26:36 PM »
Hvala na savetu,

i ja sam u principu pre za metal nego za plastiku još ako ima dobru preporuku ... Stvar je rešena. Moraću da izgubim nevinost i da po prvi put poručim nešto iz HK. Ionako moram baterije da poručim kod njih.

Još par pitanja, ako nije problem:

            - kablova nema po specificiranoj dužini u uputstvu za EJS. Pravio si ih sam ili šta nađeš pa višak umotaš pa u trup?
            - elerone si rešio preko Y kabla ili svaki servo svoj kabl?
            - to sa ručicama servoa, je li to jedina ''caka'' na koju moram da pazim ili ih ima još?
            - Koje baterije koristiš i koji ESC? Nameran sam da uzmem 3s 2200 Nanotech i ESC do 30 A.
            - Nakon ugradnje prijemnika, ESC-a i baterije, imali još mesta za poneku stvarčicu (UBEC ili batery alarm).
            - Čime si lepio trup?
            - Kako ti se čini spoj krila? Šta misliš o dodatnim magnetima?

Hvala unapred

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #39 on: February 18, 2011, 06:09:57 PM »
uuuuuu al si navalio sa pitanjima  :big smile heheheh salim se, do juce sam i ja tako pitao... srecom pa sam imao Saleta(Saxpg) i Veka(Fanix) da me uce

e ovako....
Ja bih ti iskreko preporucio HK, jer do sada smo svi zadovoljni sa njihovim poslovanjem a i manje vise sa proizvodima.
Kablove sam kupovao na hk.... uzmes 5 metara kabla, pa onda otkines po potrebi, zatim prepolovis kabal od serva,a onda lemljenjem fino spojis kablic po kablic i izolujes termo buzirom.

Nisam koristio Y kabal nego ih posebno bockam u resiver, da bih imao mix "flaperon"
ESC ti ne bih preporucio manji od 40A i naravno, obavezno da istestiras snagu wattmetrom kad sve sklopis

koristim turnigy i zippy baterije 2200 3s 20c

UBEC mislim da ti nije potreban, batery alarm... ako nemas tajmer na stanici onda je OK mada ga ja ne koristim... u principu nikad ne letim duze od 10-15 minuta po bateriji

dodatni magneti ti ne trebaju, samo je bitno da ih pravilno ulijepis i kabina ce ti stojati veoma cvrsto!

sto se ostalih caka tice, nesto ne mogu da se sjetim... prati uputsvo, sve je fino objasnjeno, pazi na onu ruku serva sto sam ti rekao, i pazi da ne pobrkas push rodove elevatora i kormila obzirom da su slicni...

Ja sam trup zalijepio epoxy 30min ljepilom, drzac motora i horne sam lijepio CA ljepilom, servoe takodje sa CA ali sa vrlo malo ljepila


za spojeve krila i cvrstinu modela nemas sta da se brines!

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #40 on: February 18, 2011, 06:16:24 PM »
e i ako budes porucivao sa HK, bolje razdvoji baterije u jedan paketic a ovo ostalo u drugi...  nisam odavno narucivao ali vidim ovdje na forumu kazu da sve lipo baterije salju swiss postom sto znaci da ces cekati oko mjesec dana... a sveostalo sto salju hk postom... stize znatno brze.... tako da mozes da sastavljas i radis dok ti stignu baterije  ;namig

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #41 on: February 18, 2011, 07:25:21 PM »
Hvala na odgovorima. Rešio si mi dosta nedoumica oko dosta stvari. Samo još jedno pitanje vezano za kablove. U prilici sam da nabavim Futabu 6ex. Primetio sam u shop-ovima da postoje Futaba kablovi.
Verovatno se misli na Futaba konektore. Da li su to neki posebni konektori koji ne idu u druge servoe ili prijemnike ili ja nešto nisam dobro razumeo? S obzirom da ću morati sam da pravim kablove (što mi nije problem), znači li to da ću morati na svim servoima da menjam konektore ili postoje neki reduciri (prelazi sa Futabe na obične)?

Hvala i izvini ako sam bio previše  oo))

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #42 on: February 18, 2011, 08:54:34 PM »
Nema na cemu, jel dao bog da mozemo jedni drugima da pomognemo

nemas potrebe da se opterecujes oko konektora, samo je razlika sto futaba ima kao neku plasticnu vodjicu... koju mozes naravno da ostruzes ako ti smeta  ;namig

evo ti da vidis u cemu je razlika izmedju JR i Futaba servo konektora

 

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #43 on: February 18, 2011, 09:18:34 PM »
Šta ta ti kažem ... Da se zahvaljujem i dalje, verovatno bi dosadan i samom sebi a kamoli tebi ... Zadužio si me mnogo, a ti proveri da li pamtim!

Pozdrav,

Miloš.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #44 on: February 19, 2011, 12:50:16 AM »
Pozdrav i tebi Milose, zaduzio sam te da napravis jedan lijepi snimak tog Juniora kad sve to lijepo sastavis i poletis  ;namig