Author Topic: Graupner elektro junior s  (Read 63247 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Graupner elektro junior s
« on: March 17, 2010, 11:08:56 AM »
Danas je vatreno krstenje i otvaranje nove sezone imao moj novi model od Graupnera-Elektro junior s.Elektro jedrilica raspona krila 1900mm,duzine 1120mm i moj je tezine 1050 grama - http://i872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/DSC00973.jpg. http://i872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/DSC00974.jpg. http://i872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/DSC00975.jpg . http://i872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/DSC00976.jpghttp://i872.photobucket.com/albums/ab286/canic1/DSC00977.jpg motor Graupner COMPACT-345 Z 7,4V;4 mikro servoa 9grama,regler (no name)50A i ja sam danas leteo sa baterijom 3s 2450mAh.sta da Vam kazem kako leti jedrilica?Ja kao,jos uvek pocetnik,sa malo iskustva sam prezadovoljan.Danas je bilo vetrovito i ja sam uspeo da odrzim kontrolu nad modelom 100%.Ima odlicnu stabilnost i kontrola je potpuna u svim situacijama.Imao sam 5 letova otprilike po 7-8 minuta i nemam reci.Model toplo preporucujem i mogu reci da je cak i za pocetnike dobar.posto uglavnom idem sam na letenje za sad samo ovih par slika.;
« Last Edit: March 17, 2010, 11:29:01 AM by cane »

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #1 on: March 17, 2010, 03:06:36 PM »
Po meni trenutno najjaci model za pocetnia a i one sa malim iskustvom! Model je sve ali niposto nije dosadan! Motor je sa 3 celije neverovatno snazan za ovaj model!Vertikalni letovi,noz,lupinzi.... i mnogo sto sta radi veoma precizno i sa lakocom!Letovi sa 3 celije 2200-3000mah su i preko 1 sata!
Moj licni favorit kada su u pitanju jedrilice do 2m od penastih materijala!A najbitnije je sto je sa cenom daleko jeftiniji od konkurencije,a kvalitet fenomenalan!Cane taj model sam leteo kada je tek izasao i znam kakvo je zadovoljstvo leteti sa njim! Uzivaj ovih dana ce biti super vreme.Pozdrav

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #2 on: March 17, 2010, 05:50:49 PM »
Ja danas zbog vetra nisam pokusavao nikakve akrobacije.Obicno skolsko letenje,i jako sam zadovoljan.takav jedan model po ceni manjoj od 100 evra sa brushless motorom,spinerom i fold propom,po meni je odlican izbor.Ja sam kupio polovan model,leten jednom ili 2 puta,mozda,koji nema nikakve ogrebotine sa reglerom i baterijom i sva 4 servoa za 70 evra i mislim da se investicija isplati potpuno.Naravno kod takvih kupovina ima i druge strane.Posto nije leten vise od godinu dana,nisam uspeo da povratim bateriju,vec sam morao da kupim novu.Bilo kako,ja sam zadovoljan.Materijal izgleda prilicno jak,ne uvija se i sve je perfektno odradjeno.sad ostaje samo neko lepse vreme pa da se proba i malo agresivniji pristup.Tada cu znati na cemu sam.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #3 on: January 05, 2011, 03:24:15 PM »
Evo da ne otvaram novi topic, posto je Cane vec otvorio...

Ove godine deda mraz i nije tako azuran.... meni je zakasnio 5 dana  :big smile



..ali sam zato dobio poklon u poklonu  :)aplauz



        Nakon dugog razgledanja odluka je pala i 23. decembra prosle godine sam narucio Graupner Junior S. Danas je stigao u savrseno dobrom stanju.....cak sam i cokoladicu dobio  :)aplauz Vec sam imao prilike uzivo da vidim ovaj model, i to je na kraju presudilo... Imao sam prilike da vidim razne jedrilice od pjenastih materijala i cini mi se da osim izuzetno povoljne cijene (obzirom da uz model dolazi motor spiner i propeleri), model izgleda prelijepo i neka losa rjesenja koja sam zapazio kod nekih modela su ovdje izuzetno dobro odradjena.


kao sto rekoh.... model stigao u savrseno dobrom stanju!


Cane je vec pomenuo...al' ne mari da ponovim
Motor koji dolazi sa modelom je Graupner COMPACT 345Z, namijenjen da radi u intervalu od 7.4V do 14.8V, ima 900KV, duzine 54mm i precnika 35.5mm, precnik osovine 4mm i tezi oko 105gr


uz model dolazi i graupner spiner i CAM Folding Propeleri 9 x 6 Graupner



nastavak slijedi nakon sto stigne paket sa ostatkom djelova i kad krene sklapanje  :big smile

pozdrav!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #4 on: January 05, 2011, 03:32:25 PM »
Lepa kupovina :)

Kako si prošao sa carinom i poštarinom? Uzeo si ga sa Graupner sajta?

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #5 on: January 05, 2011, 04:27:28 PM »
Hvala Gatozza

Kupio sam ga na Schweighofer-u, a platio sam samo carinski pregled... 4 eura.... kod nas u Crnoj Gori ne carine niti oporezuju posiljke ispod 150eura, a postarina je standardna za slanje sa Schweighofer-a 15 eura. ;namig

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #6 on: January 06, 2011, 07:27:43 PM »
Pridružujem se čestitkama. Nadam se da ćeš se nauživati u letenju ovim modelom.
Da pitam, da li ovaj motor preporučuju oni, ako da, sa kojom baterijom i elisom, ili je ovo tvoj izbor? Deluje mi da je mogao i manji motor.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #7 on: January 06, 2011, 11:25:59 PM »
Hvala Jedrilicar!

To je Graupnerov motor koji dolazi sa jedrilicom, moze da radi na 2S ali mu treba malo povecati elisu, sa 9x6 elisom na 3s ide kao luda, i vise nego dobro... a sto se velicine tice.... pa ne znam, to sam Graupner preporucje, a i ako pogledas tezinu motora u odnosu na snagu... mislim da je kombinacija savrsena!

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #8 on: January 07, 2011, 07:08:11 PM »
Onda je to savršeno. Mada nešto mi govori da ima tu i rezerve snage. Ali neka, užitak će biti veći.
Ostaje da, kad te bude oduševio prvi let, podeliš to sa nama.
Pozdrav.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #9 on: January 07, 2011, 09:04:50 PM »
ima rezervne snage, bas to mi i odgovara, da moze da leti na pola gasa, a ne daj boze kad zatreba... imas plenty of power  :big smile
i mene je kopkalo da li da ga letim na 2 ili 3s .... a obzirom da je nasem drugu stigao junior prije nekih 20-ak dana, i da sam imao prilike da vidim kako leti.... dileme nema!
3s neka je malo tezi ali zato moze da penje vertikalno!

i naravno da cu da podijelim snimke i iskustva na forumu, za to forum i sluzi! Ja sam dosta toga vidio i naucio ovdje na forumu, a sad je red da i ja dam neki doprinos za neke buduce modelare i nekog ko konkretno zeli da kupi Junior S.  ;namig

veliki pozdrav!

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #10 on: January 08, 2011, 04:29:17 PM »
@bimmer,koje si servoe i kontroler uzeo?

Skoro mi je stigao junior al ga jos nisam raspakovao... trenutno sam u maloj dilemi sta ugraditi  mmmm
Drago mi je da ste zadvoljni juniorom  ()-()

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #11 on: January 08, 2011, 09:21:19 PM »
oooooo VLADASIMON nek je sa srecom  :)aplauz
nadam se da cemo vidjeti slika i video snimaka i od tebe  ;namig


sto se tice servoa odlucio sam se za ove  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9392
malo su veci nego sto treba.... ali cu malo prosiriti mjesta za servoe, da bi stali... ;namig


sto se ESC-a tice isto kod kineza :big smile http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2165
uzeo sam 40A ...da ne gatam  ;namig mada... ovaj motor sa 9x6 elisama ne bi trebalo da povuce vise od 30A 

pozdrav! ()-()

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #12 on: January 08, 2011, 11:22:54 PM »

uzeo sam 40A ...da ne gatam...

Upravo to! Iako imam spreman od 30A planirao sam da uzmem od 40A baš iz tog razloga :)

Biće materijala,biće svega ;)
Hvala!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #13 on: January 12, 2011, 08:25:18 AM »
Deda mraze deda mraze...E pa Dule nek je sa srecom JUNIOR  JUNIOR JUNIOR JUNIOR JUNIOR :)aplauz (pijemo) (pijanoo) ja se pridruzujem cestitkama malo sa zakasnjenjem  ;namig ugura ga ti u hangar.E sad opusteno sklapanje,adekvatne livade su pronadjen i ima da se flaja.Ajd neka te duuuuugo sluzi  ()-()
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #14 on: January 19, 2011, 05:22:02 PM »
          Dosao i prosao taj dan  :big smile

          U nedelju, 16. januara prvi put sam poletio Juniora, i sve je proslo u najboljem redu. Model leti odlicno, veoma sam zadovoljan...
          Motor na 3s i 9x6 elise vuce ko lud! ali zato i dosta trosi. Baterije nakon leta su prilicno tople, motor takodje.... moracu da provjerim wattmetrom koliko motor povuce na punom gasu.
          Tog dana je duvao neki blagi vjetric, a Junior sa podignutim eleronima okrenut u vjetar skoro da je stojao u mjestu  :D


          I naravno, evo nesto fotkica i vidoja :big smile