Author Topic: Graupner elektro junior s  (Read 63577 times)

Offline deuszex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #45 on: August 08, 2011, 03:06:56 AM »
Pa da se i ja javim. Prvo i osnovno: sve pohvale za Juniora!
Nabavih ovu jedrilicu, privucen post- ovima svih vas i moram reci, da je izuzetno lep osecaj videti je u vazduhu, kao i upravljati njom.  Odabir modela je usledio nakon predhodnih postova, a nabavka je obavljena u skladu sa prepiskom i savetovanjima sa Enesom, i njemu se ovom prilikom zahvaljujem! Korektno odradjen posao (saveti, prepiske, isporuka i sl.), a i vise od tog!
Prvi let je obavljen na Ceneju, bio je uz asistenciju Nenada i Raleta. Koristim priliku da se PUNO zahvalim na pomoci i dobroj volji!
Sa njima sam u par sati puno tog naucio, a siguran sam da je ovo tek pocetak!
U skorije vreme ce biti nekih fotki, a i snimaka, tako da ce biti o cemu se pricati.

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #46 on: January 02, 2012, 05:02:17 PM »
Nameravam da porucim ovu jedrilicu http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1619_1628_1629&products_id=93330 ali posto mi nemacki bas i ne ide nesto od ruke   rekoh bolje da pitam...  :big smile Da li u ovu cenu od 120 eura dolaze spiner,elisa motor i kontroler....? Ili su komponente ukljucene u ovoj skupljoj varijantni...?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #47 on: January 02, 2012, 05:22:56 PM »
U pravu si, dolazi sve sto si nabrojao. Da bi bio kompletan , trebace ti jos 4 mikro servoa.
Ona skuplja varijanta je sa servoima i prijemnikom.

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #48 on: January 02, 2012, 05:48:07 PM »
Saxpg: Hvala na brzom odgovoru! Cena je vise nego pristupacna, a jedrilica izgleda za sve pare! :)aplauz Malo mi je bilo nejasno sta dolazi uz model...Koliko vidim nikog nije razocarala tako da je i ja sigurno narucujem... ()-()

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #49 on: January 02, 2012, 06:57:23 PM »
Ja mogu da ti kazem,iz prve ruke,da ne samo da izgleda nego i leti za sve pare.Za tu lovu ne verujem da ces naci bolj model.

pozdrav i puno letova

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #50 on: January 02, 2012, 08:16:56 PM »
U planu mi je prvo bio Multiplexov Easy Glider, onda sam malo prelistavao deo foruma posvecen elektro jedrilicama i naleteo na topik o Graupnerovoj jedrilici. Nije mi trebalo mnogo da se predomislim i odlucim za ovaj model. Iskreno nisam ni jedan ni drugi video uzivo, cisto na osnovu slika, citajuci vase utiske, gledajuci snimke odluka je pala... (<--) Treba mi nesto sto bih mogao opusteno i svaki dan da letim i rekao bih da nisam pogresio... (pijemo)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #51 on: January 02, 2012, 08:26:24 PM »
ja cu da ti kazem.samo po mom misljenju,a na koje imam sva prava da je bolji model od easy glidera.Jeste brzi,ali i zbog malo vece tezine mnogo stabilniji.Oba modela imam i oba letim rado,ali mi nekako junior vise odgovara.

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #52 on: January 02, 2012, 09:29:25 PM »
Interesuje me samo jos jedna stvar, posto preko Lindingera do sad nista nisam kupovao kakva je procedura po tom pitanju? Ako je neko tamo nesto pazario... Inace imam internet karticu Intesa banke....

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #53 on: December 17, 2012, 12:20:29 AM »
Stara tema pa i linkovi vise ne rade... Ima li neko preporuku koje servoe naruciti za Juniora a da ih ima na HK-u?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #54 on: December 17, 2012, 10:17:21 PM »
Kod mog Juniora su postavljena ova cetiri:
HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__662__HXT900_9g_1_6kg_12sec_Micro_Servo.html
Lepo rade posao. Prvobitno su bili neki 9 gramski od Riccs- a, ali sam ih zamenio sa HXT900.
Zanimljivi su i: Turnigy XGD-10HM Digital Micro Servo 2.2kg / 10g / 0.12, http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25454__Turnigy_XGD_10HM_Digital_Micro_Servo_2_2kg_10g_0_12.html
Zbog struje sam stavio TURNIGY Plush 60amp Speed Controller, HXT900 cetiri servoa, Rhino 2250mAh 3S 11.1v 25C Lipoly Pack je baterija, Turnigy 9X stanica. I manje vise to bi bilo to. Sve radi lepo.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #55 on: December 18, 2012, 03:16:28 PM »
HXT 900 imam par komada i njih sam planirao da koristim za pokretanje elerona, ali sam za rep hteo neke metal gear.... Cini mi se da su ovi Turnigy malo veci od ovih HXT ali nije problem, daju se uglaviti...

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #56 on: April 10, 2013, 10:45:35 PM »
Danas sam i ja pazario junior plus s,pa bi imao jedno pitanje odma.Dobio sam u paketu servoe tipa http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16265__HK15148_Analog_Servo_17g_2_5kg_0_14s.html cetiri komada.Neznam sta da radim,jer kako vidim,ovde tako velike servoe  niko i  ne koristi.Malo mi deluju prevelike,a i puno bi trebao izrezati da bi stale.Sta mi preporucujete da radim? Da rezem pa da stavim ove, ili da narucim neke druge.Da i da pitam,,ako bi postavio ove,nece mi smetati pri balansu aviona,posto su teze?A da stavim samo dve na elenore od ovih a u rep neke manje?Puno pitanja ,nadam se da ce bit odgovora.Hvala
Nije sramota učiti !!!

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #57 on: April 10, 2013, 11:24:05 PM »
Ne znam koliko sam kvalifikovan da ti dajem odgovor, jer dotičnu jedrilicu nisam nikada ni video, mogu samo da ti kažem nešto uopšteno o odabiru servoa... Prvo, jedrilice cesto na sletanju trpe vece sile (udarce) od motornih modela, jer slecu dirikt na trup, a desi se i na nos, kad je baci vetar...Zbog toga je bolji izbor staviti malo jače metalne servoe, koji će bez problema izdržati udarce. Što se tiče težišta ono se računa po principu poluge, da ne zalizim nepotrebno u tu temu, opšte pravilo je da se uzme srazmera tri naprema jedan. Dakle za svaki gram u repu idu tri u nosu da bi težište bilo na mestu. Možeš provizorno da ubaciš svu opremu u model i proveriš težište, tako ćeš znati na čemu si (servoe ne usečeš već samo pričvrstiš selotepom, ili slično, na njihovo ležište. Ako ti zafali tih 48 grama u nosu, možeš i da staviš veću bateriju, a možda si dobio i teži set up, tako da ti neće trebati, uvek obrati pažnju na strukturu modela kada nešto isecaš. Toliko od  mene  (<--)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #58 on: April 11, 2013, 01:26:36 AM »
Da kazem par stvari iz licnog iskustva... U mom Junioru su sva cetiri servoa http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__662__HXT900_9g_1_6kg_12sec_Micro_Servo.html i do sad nisam imao nikavih problema sa njima. Cak sam i za njih morao malo da ukrojim postojece rupe... E sad Junior je sam po sebi malo nosat model tako da ti ta tezina nece igrati neku veliku ulogu... Opet pricam iz licnog iskustva.... Jos jedna stvar, verovatno si primetio da servoi u repu jednom kad se stave tu nema vadjenja bez da se propisno raskupusa ceo rep, bilo bi najbolje kad bi stavio neke metal gear servoe tipa http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23485__HK_15178B_Digital_MG_Servo_13_5g_1_5kg_0_08s.html
ili http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9392__Turnigy_MG90S_Metal_Gear_Servo_1_8kg_13_4g_0_10sec.html
« Last Edit: April 11, 2013, 01:28:24 AM by Ikarus »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Graupner elektro junior s
« Reply #59 on: April 11, 2013, 02:49:00 PM »
Hvala na kommentarima i preporukama svima  (res)
Nije sramota učiti !!!