Author Topic: RC Combat  (Read 105248 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #120 on: June 01, 2014, 05:01:16 PM »
Tokom nedelje smo više puta izašli na livadu i jurcali se, dok nam se nije zavrtelo u glavi.  Kiša je malo kapala povremeno ali nismo ni obraćali pažnju od uzbuđenja. Modeli su bilo vlažni a traka se sušila u letu. Daki je sve opasniji letač i teško ga je stići jer vešto izmiče iz pravca. Bilo je sečenja i ineresantih zamrsivanja elise u traku tako da se nije ni pokidala, pa smo tako vezani morali da sletimo. Davor je bio ispred i vešto je savladao kriznu situaciju i sleteo oba modela bez ogrebotina (zadnja slika dole).  :)aplauz
RC kombat daje toliko puno interesantnih doživljaja, da se ne može opisati u rečima, pa evo nekoliko utisaka preko slika skinutih sa video snimka keychain 808 #16 širokovidne kamerice, koje smo stalno menjali na modelima skoro u svakom letu.

Slika nedelje.  (photograf)










Trenutak presecanja trake sa elisom. Toliko je kratak trenutak, da na video snimku ima samo 1-2 kockica.






Jedan video snimak sa Dakijevog modela. Složenije akrobacije nisu neophodne u kombatu, ali ih on izvodi i tada i uživa u sposobnostima Pink Stick modela..  ()-()




More pics:
http://s298.photobucket.com/user/tibeteagle/slideshow/Combat%20Davor%20Laci?sort=9
 ;namig


« Last Edit: June 01, 2014, 05:31:05 PM by tibeteagle »

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC Combat
« Reply #121 on: June 04, 2014, 08:03:12 PM »
Malo smo ih okitili u letu  (yay) .
 12218-0
  ()-()
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #122 on: June 07, 2014, 05:54:26 PM »
Sa mnoštva veoma uspešnih startova, evo nekoliko interesantnih trenutaka a koje su najlepše čari ove kategorije RC letenja. (photograf)

Još jedan selfi sa dakijevog modela prilikom starta.


Trenutak kačenja i kidanja dakijeve trake sa mojim modelom.


Trenutak kada dakijeva elisa počinje da namotava moju traku koji se pilikom dodira ne pokida odmah.


Nošenje trofeja u vidu moje trake na krilu dakijevog modela u letu sa lepom panoramom.


(skoro) najstariji i najmlađi RC modelar i ujedno najhrabriji u bližem okruženju  :jaki:


Dok smo mi lovili trake, mačke i sokolovi su na livadi lovili miševe a i rode su strpljivo isčekivale nešto iz rupa posle sveže pokošene trave.


« Last Edit: June 07, 2014, 06:36:54 PM by tibeteagle »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: RC Combat
« Reply #123 on: June 07, 2014, 09:17:05 PM »
Najlepse je kad imas sa kim da radis ono sto volis :)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #124 on: June 07, 2014, 09:58:45 PM »
Vaci nije lako naći RC kolegu u blizini koji isto hoće u isto vreme što i ti. Ali treba iščekati i pojavi će se neko za koga si se najmanje nadao.  ;namig

Na ovom klipu se vidi koliko je puta Daki uspeo da napadne moju traku. Izbrojao sam više od 20 bližih naleta u 4 minuta. Na kraju je urodilo plodom vrtoglavo letenje.  Ulovio me je. 2eaa



Ovaj video sam snimao sa glave. U letu sam morao da nišanim modele sa kamerom i da vijam Dakija. Baš sam se i stojeći zadihao.  :big smile I ovako je palo nekoliko uzajamnih secanja, što je naravno glavni cilj u ovoj igri.

« Last Edit: June 07, 2014, 11:49:28 PM by tibeteagle »

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC Combat
« Reply #125 on: June 17, 2014, 09:53:17 PM »
Ponovo smo, nakon kratke pauze, izašli na palički aerodrom. Ovoga puta nije bilo ukrštanja trake i lude jurnjave, već trimovanje novih modela. Slike govore više od...(znate već tu kliše izreku) uživajte.







Life is easy eat,sleep, fly!

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC Combat
« Reply #126 on: June 21, 2014, 06:50:52 PM »
Evo jednog videa, ili kako ih neki članovi nazivaju vidoJA, jednog prilično uspešnog kombata. Sudari u vazduhu su sastavni deo ove naše igre, bez njih bi cela stvar verovatno bila malo dosadnija. Važno je da su stiradurski modeli veoma jednostavni za popravku, a to je jedan u nizu od faktora koji ih čine odličnim za kombat. Moj model je bio ponovo spremam za let nakon dva dana.





 (<--)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC Combat
« Reply #127 on: June 26, 2014, 08:37:59 PM »
Ova priča postaje sve zanimljivija, stay tuned.  (<--)

Life is easy eat,sleep, fly!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #128 on: July 10, 2014, 03:03:02 PM »




« Last Edit: July 10, 2014, 05:06:19 PM by tibeteagle »

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: RC Combat
« Reply #129 on: July 11, 2014, 02:03:49 PM »
Juu, jako zelim ovo :)
Jel imate mozda nacrte za neke jednostavne stirodurske modele za ovakvo igranje ? Sta god da sam trazio po netu nije mi se bas svidelo :)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #130 on: July 11, 2014, 07:52:10 PM »
Turshija, drago mi je da si poželeo ovu uzbudljivu interaktivnu RC igru.  ;)
Ove modele režem sam na CNC sekaču i ne vredi da se reže ručno. Mnogo su bolji od depron varijanti, jer je pravilan i precizno izrezan aero profil krila, kao i drugi delovi modela, veoma važna stvar kod avio modela. Ovi modeli mogu da lete i u manje vetroviti vreme, dok depronci ne.
Predlažem da pogledaš moju aktualnu ponudu za jeftine kitove ovih modela i sve vezano za njih. Ako još nisi video detalje njihovih topika, prostudiraj i njih detaljno.
Evo linka:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,12934.0.html

 (pijemo)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: RC Combat
« Reply #131 on: July 12, 2014, 10:44:09 AM »
Juu, jako zelim ovo :)
Jel imate mozda nacrte za neke jednostavne stirodurske modele za ovakvo igranje ? Sta god da sam trazio po netu nije mi se bas svidelo :)

 Ako te interesuje mesto gde mozes naci planove za depron to je samo rc groups ali to valjda znas.
Evo za svaki slucaj link....


http://www.rcgroups.com/foamies-scratchbuilt-428/
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=851608
http://www.rcscratchbuilders.com/plans/rcgroupsplans.html

mozda je ovaj zadnji najbolji jer su slike odmah pored planova

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1333878
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline turshija

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: RC Combat
« Reply #132 on: July 12, 2014, 03:15:15 PM »
Hvala na linkovima :)
Zao mi je sto nisam blize Subotici (mada opet nije Novi Sad toliko daleko), ne bih propustio nijednu RC borbu :)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC Combat
« Reply #133 on: July 27, 2014, 02:50:30 PM »
Jedno kvalitetno provedeno subotnje poslepodne.







A vi, kako ste?   ()-()
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #134 on: July 27, 2014, 05:10:47 PM »
Zaista je lep romantičan doživljaj leteti nad vodon palićkog jezera RC modele pri zalasku sunca u pozadini. Kada se to spoji sa RC kombatom onda je i nezaboravan.  8)
Prvo smo isprobali atmosferu iznad vode sa probnim letom bez trake. Za poletanje i sletanje smo koristili i sveže ošišanu travu odmah do obale. Uz malo vetra sa oko 3m/s modeli su stabilno leteli i ciljanje je bio moguć i uspešan ovog puta. Dva ciklusa leta u kombatu sa trakama je prošlo sa dosta naletanja blizu traka. Pokazalo se da su kandžice na krajevima krila efikasne, jer sam uspeo da sa njom odkinem u letu parče sa davorove, umesto elise. Komad je jedno vreme nosio moj model ali je ipak pao u vodu pa nema korpus delikti za slikanje.  :(
Ovaj model je veoma uspešan, što Davor stalno dokazuje sa svojim soli akro letovima posle kombata da se opusti, a nije namenjen izrazito za to.
Bravo Davore, hrabar i vešt si RC pilot.  (pijemo)








« Last Edit: July 27, 2014, 05:20:52 PM by tibeteagle »