Author Topic: RC Combat  (Read 105247 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #135 on: October 02, 2015, 05:38:21 PM »
Davor wrote:
Quote
Je li nova serija kombat pink modela već u pripremi?  ()-()

Ideje imam i dalje na pretek, ali sam ja skromni modelar inovator a ne fabrikant.  :hehe
Za kombat smo više pokazali nego što treba, a alternativnih modela i tehnika ima puno. Tema RC aeromegdana je već do srži raspravljena, pa je potrebna još samo volja. Naravno u hobiju se ništa ne mora raditi, sve dok se to ne poželi, reče mi jednom Radovan iz Pančeva.  (pijemo)
U kombatu je potrebno i to da bude više od jedne želje i da budu u isto vreme na istom mestu iz istog razloga. Nije poželjno odmah razmišljati o takmičenju, jer lako može da miš pojede mačku kao u mnogim drugim slučajevima.
Svako neka izabere bilo koji pogodan mali modelčić za ovu igru, neka portaži najbliže modelare u svom okruženju sa kojima može da sparinguje u vazduhu do mile volje. Prava je društvena zabava na livadi od 7 do 77 godina, a mlađi i stariji od ovoga bolje je da samo gledaju.  :big smile Mnogo se piše o druženju na livadi, a kombat je najbolji način da se to podigne na višlji nivo, naravno ako je to druženje barem toliko iskreno, koliko se o njemu piše i govori.






;namig
« Last Edit: October 02, 2015, 05:43:42 PM by tibeteagle »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: RC Combat
« Reply #136 on: October 03, 2015, 11:40:56 PM »
Postovanje za TIBETEAGLE-a, i pitanje dali rezes jos  PINK-STIKA ,i koja je cena ako ga radis jos .Pitam jer mene interesuje, a verovatno i jos mlogo modelara . (res) (<--) (<--)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #137 on: October 12, 2015, 07:36:27 PM »
Sasadjuric71 žao mi je, ali ne radim modele u kitu do daljnjeg. Razlog nije važan.
RCgroups.com i mnogi drugi RC sajtovi su puni dobrih planova modela na bazi depron ploča, a koji su veoma pogodni i za kombatovanje sa trakama. Mnogi su već napravili i pokazali dobre borbene depronce i na ovom forumu, pa je sasvim ispravno ako se sa njima radi ono za šta su rođeni. Za borbu, a ne za flancovanje na korzou.  :) Ko ima manje vremena za samogradnju, taj može da kupi neki penasti ili balza model od 80-120cm po ukusu, a ponuda je izuzetno velika. Može bilo koji akro ili 3D model da radi isto to.
Sa druge strane, uopšte ne treba da se gleda na jurcanje traka kao na borbu ili napeto takmičenje. Može da se prihvati da je ovakvo interaktivno letenje i upravljanje modelom jedinstveni način da svako isproba svoje reflekse na palicama i širu prosotrnu 3D orijentaciju od prosečnog u kojem smo stalno. U jurcanju za trakom se mora paziti da se model stalno zadrži stabilno u letu, sa skoro stalnim jakim akrobatskim letenjem, a da se dodatno juri za ciljem koji se stalno pomera u prostoru. Što više modela leti odjednom, utoliko je interesantnije, Da je jednostavno, ne bi bilo interesantno.
Mnoge virtualne igrice zahtevaju isto veliku sprenmost za reflekse preko očiju i prstiju. Uvlačimo se u virtualne-, umesto da uživamo u pravom prostoru na livadi na čistom vazduhu...

Bi će mi veoma drago ako i drugi probaju i ako je i ovaj topik sa svojim sadržajem pomogao u tome.
 (pijemo)
« Last Edit: October 12, 2015, 08:00:32 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #138 on: January 16, 2016, 03:44:29 PM »
Sinula mi je dobra ideja.  :angel
Zbog promene statusa RC letelica da budu strogo kontrolisane i to zbog omasivljenja dronova snimača, ipak neću da im se pridružim, a već dugo bilo u planu. Veća je zabava da ih skidam ali sa stilom. Napravi ću neki pancirni kombat model sa kojim ću ih sa naletanjem na njih da skidam sa neba. Full combat.  8) Baš kao Orao ili Soko, kada im neko uleti na teritiruju. To je baš za mene, jer loviti trake je samo vežba, a pravi tvrdi ciljevi upravo stižu.  lol

Udarna vest: Nepoznata uljez letelica obara dronove za snimanje po gradovima.   (fiu)

Pa da počnem učiti od najboljih.
(Od 3:18 su odlične fotografije.)



Orlovski pos'o baš za mene.  :hehe



 ;namig
« Last Edit: January 16, 2016, 03:47:58 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #139 on: January 17, 2016, 01:13:15 AM »
Ratovi zvezda, ratovi klonova... ratovi dronova?  :hehe
Možda neću ja da skidam loše momke sa dronovima. Za to je rezervisano ekskluzivno pravo za policiju. Evo kakve će mogućnosti biti za hvatanje, a koje razvijaju amateri modelari.  :)aplauz



Mi ih izmišljamo, mi ih pravimo, mi ih koristimo i mi ih uništavamo. :-\  Bolje je onda ne razmišljati, jer će od svega na kraju da bude samo problem...  :_D
« Last Edit: January 17, 2016, 01:20:30 AM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #140 on: January 25, 2016, 04:43:46 PM »
Kako stvari sada stoje, izgleda da ova kategorija ne spada pod stroga dronovska pravila. Huraaa.  (yay)
Elektro RC modeli za ovu zabavu ne treba da su teži od 500g i ne leti se visoko i daleko. Svi moji kombat modeli do sada napravljeni su 400-450g teški. Teba samo da se pridržava bezbednosnih pravila koji se odnose na prisutne ljude i imovinu na livadi i to je sve. Od nas putnički avioni na 10km visine mogu mirno da lete. Čak i onaj jedan Antonov može mirno da prska komarce, a koji naleće jednom godišnje na oko 100m visine u konglomeracijama gradova.
Neverovatno. mmmm


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #141 on: February 01, 2016, 03:14:23 PM »





 ;namig
« Last Edit: February 01, 2016, 03:25:09 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #142 on: August 11, 2016, 03:46:18 PM »


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #143 on: September 09, 2016, 09:28:57 PM »
Trka je počela.
Multirotor dronovi mogu da dobiju i noge sa kandžama takođe kao orlovi, pa da vidimo ko će koga da uhvati u takvom kombatu.  :hehe





« Last Edit: September 09, 2016, 09:40:59 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #144 on: February 19, 2017, 04:12:03 PM »
Istorija simulacije vazdušnog boja.
Formacija delta ili strela.  :)
18636-0
« Last Edit: February 19, 2017, 04:13:58 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #145 on: July 22, 2017, 03:32:36 PM »


Ovo je veoma spektakularno praviti na RC skupovima.  (:sok:) Nije vazdušni RC kombat među avionima sa trakama, već je simulacija borbe zemlja vazduh i obratno u 2. svetskom ratu. Imao sam prilike da pogledam u Budimpešti na jednom većem skupu pre mnogo godina. Nije bilo ovoliko puno RC aviona, ali pirotehnika je učinila svoje za doživljaj da se naježiš.  oo)) Ovako preko snimka nije ni blizu stvarnome.  mmmm





« Last Edit: July 22, 2017, 08:44:37 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #146 on: July 22, 2017, 04:01:02 PM »


Ovo je sa istog skupa od juče. Opet nije vazdušni boj, ali je spektakularno videti mnogo borbenih modela, većinu na klipni pogon, u brzom letu istovremeno.
 ;namig
« Last Edit: July 22, 2017, 04:04:54 PM by tibeteagle »

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: RC Combat
« Reply #147 on: July 22, 2017, 04:45:06 PM »
extra'' ali  bezbednost je  nultom nivou, ovako ce neko da pogine kad tad

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #148 on: July 22, 2017, 06:53:56 PM »
Konkretno zbog čega?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: RC Combat
« Reply #149 on: July 22, 2017, 09:06:04 PM »
Konkretno kada recimo pri toj brzini se sudare dva aviona pa otpadne recimo nekom motor koji nastavlja sličnom brzinom u publiku ili još gore ove koji upravljaju istim modelima, a koji ne obraćaju pažnju šta se dešava nego motre na svoj model pa kad konkretno taj isti motor pri toj brzini KONKRETNO odvali nekoga u glavu KONKRETNO će biti samo  :pop: (rip..)
Verovatoća da se to desi je ovde vrlo velika!
KONKRETNO OBJAŠNJENJE
The ground is the limit (or a water)