Author Topic: Gde naci 30cc gas?  (Read 5575 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Gde naci 30cc gas?
« on: March 17, 2009, 10:31:46 AM »
Pozdrav svima i molba da mi pratite linkove za 25-30cc benzinac.Treba mi za moj Yak.Tman sam mislio da sam sve zavrsio ali problem :sljus-gorivo.Otvoreno cu vam reci da mi sk aero klub trazi 50e za 5litara 10%nitro sto mislim da je previse pa razmisljam da uopste ne startam saitov motor nego da uzmem benzinac :-\.Bio sam na 3w sajt ali preskupo za mene i ako neko zna koja e razlika izmegu clasik i competition serie 3w?
Pozdrav
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #1 on: March 17, 2009, 11:35:09 AM »
Pozdrav Zajo,

baci pogled na ovaj link:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=1644.0

 ;namig
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #2 on: March 17, 2009, 12:27:58 PM »
Tu imas jedan mali problem.
Da bi koristio benzinca, on bi trebao da bude tezak oko 1kg komplet, sto zbog tezista sto zbog performansi aviona.
Jedino ti pasuju 26ccm benzinci i to neki tipa MVVS ili Roto ali veliki problem je sto traze rezonantne izduve zato sto su dvotaktni.Rezonantni izduvi traze dosta mesta a neki su i poteski.Mozes da ih koristis i bez rezonatora ali imas u startu 1000 obrt. manje.Veci benzinci npr. 35ccm su teski za tvoj avion.
Jedino resenje su cetvorotaktni bezinci ali treba naci pravi za tvoj avion.Saito ima od 20ccm i tezak je 860gr u kompletu sa auspuhom.

Na tebi je da odlucis i da izkalkulises sta ti se isplati.Taj Saito Glow 180 trosi nenormalno ali je lagan i neverovatno jak.Benzinac Saito FG20 trosi ko upaljac ali slabiji.Neznam sta bih ti preporucio.Da je moj ,ja bih koristio Saito 180 i nekako bi se snasao za gorivo(morao bih da nabavim vecu kolicinu) jer je pravo uzivanje leteti Saita na QQ Yaku.

Pozdrav!

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #3 on: March 17, 2009, 12:30:22 PM »
Ja imam nov RCGF 26 CC benzinac , samo je razrađen i ima 1 let ali mi je model bio pretežak za njega ( pravio sam model za njega od koroplasta - plastike ) pa sam ga skinuo !
Prodajem ga za 160 eura !

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #4 on: March 17, 2009, 06:07:09 PM »
Evo jedne sveže ponude:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=1739.0
Na gas nisam probao, ali benzin voli  ;D

Ako je veliki onda je ovo prava stvar:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=1667.0
Vredi nabaviti gorivo za njega, ma koliko teško bilo.  ;namig
Poz.
« Last Edit: March 17, 2009, 06:14:14 PM by tibeteagle »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #5 on: March 17, 2009, 07:53:43 PM »
A struja? Taj model moze i na struju. Ako zanima mogu da nadjem odgovarajuci set up.

poz
Veljko

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #6 on: March 19, 2009, 03:54:36 PM »
Magic ,ajde molim te stavi setup za ovaj avion sto Zajo ima bas da vidimo gde je sada odnos elektro prema glow i benzinu.
Sam odluci sta ces da stavis ali kao za sebe odaberi.
I stavi kalkulaciju cena pa da uporedimo.

U ovoj klasi akro modela je stvarno problem zbog nedostatka(ne moci) benzinskih motora.

Hvala unapred
Pozdrav

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Gde naci 30cc gas?
« Reply #7 on: March 19, 2009, 09:11:02 PM »
Dule je u pravo spored mene.Uzeo sam combo jer QQ kaze da ce model najbolje leteti sa ovaj set up ,i sad da ne probam jeste glupo.Bilje da senadjem za gorivo nego da eksperimentisem ali i benzin opcija ostae.
Sto se tice elektro-ja sam samo za mini elekto kako adiction i slicno sada za sada,mada ne sumnjam da moze imati i bolje perfonmanse nego sa bilo koi benzinac.
Pozdrav.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev