Author Topic: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura  (Read 12198 times)

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« on: February 01, 2010, 11:06:23 PM »
Pozdrav,evo da i ja dodam nesto od novih projekata..U pitanju je super falkon 120 za koji nisam uspeo naci nacrt
nego sam iscrtao u corel draw x3 citav projekat sa neke slike sa neta.posto je zoljica bila uspesno zavrsena red je da
krenemo novi projekat (res) :jaki: :)aplauz :big smile
Pa da pocnemo. (work)Rezao sam ga od 5cm stirodura nekog roza ogavnog jer samo takav ima kod nas. (nene)
napravio sam sablone od kartona super tvrdog od 3 mm i zalepio privremeno na stirodur.
sekao sam sa masinom koju sam sklepao po podatcima sa foruma i vrlo sam zadovoljan ishodom. :mhm
nije bilo talasa i izgorenih polja i sve je fino glatko ispalo. oo))


sledi brusenje sa smirglom 360 i seckanje skalpelom zeljenog oblika.pa ponovo brusenje i ... :sljus


nakon sve muke konacno lepljenje ,koje iskljucivo vrsim pistoljem na topli silikon.ovo se najbolje pokazalo ,a zablude kao da ce se raspasti na 40 C
su price za malu decu jer je pocetna tacka topljenja oko 80-100c. :mhm


sledi isecanje zeljenih rupa za elektroniku i montaza nosaca motora,pa privremeno spajanje kompletne elektronike zbog vizuelnog izgleda
konacnog modela,

a da umalo da zaboravim;ko nema sarkice  moze i ovako da uradi ,uzme dva stapica pvc za usi i otfikari vatu.dobijene
cevke prepolovi na dva dela po otprilike 3 cm i eto 4 komada ulaznih delova sarki.te komade ulepi u krajeve krilaca  tako da vire 1mm sa obe strane .
nakon toga uzmete parce celicne zice koja knap staje u cevke i isecete 4 komada po 5cm i ubacite ih u cevke.sledi usecanje krajeva zice u krilo i lepljenje..



rupa u kokpitu za elektroniku je isecena lemilicom 200w i zicom od 2 kvadrata koja je savijena u kvadratni oblik.time je izvadjen kanal sirine 35mm i duzine 180mm.sve to je iseceno sa donje strane i tek onda je kokpit zalepljen na krilo (fiu)



nastavak sledi.................... :big smile

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #1 on: February 01, 2010, 11:42:37 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #2 on: February 02, 2010, 07:04:23 AM »
Bravo CARE......fenomenalno, ZIVEO STIRODUR..... (res) (res) (res)
Sto se tice sarkica ja sam koristio rengenski snimak isecem 10mm sirine i 50mm duzine, lagano skalpelom zasecem stirodur na pola po debljini i eto sarkica. lepio sam ih epoxy 5min lepkom koji lepi rengenski snimak bez problema. Moj ti je savet da koristis epoxy 5min mnogo je laksi od pistolja sa vrelom plastikom a lepi fenomenalno. Ja sam sad preso da radim sa UHU Por i odusevljen sam ovim lepkom.

Daj neke tehnicke karakteristike ovog modela, raspon krila,visina, duzina, tezina bez setup-a, tezina sa setup-om.....

Hvala i pozdrav

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #3 on: February 02, 2010, 10:03:35 AM »
hvala ti na komplimentima Srle.nemam mogucnosti za drugim lepkom pa ovo koristim  i dobro me sluzi. a podatci su sledeci;
 raspon krila;600 mm
duzina modela;740mm
visina repnog dela;130mm
visina kabine;95mm
sirina kabine; 50mm
sirina zadnjeg repnog horizontalca;210mm *100mm
tezina praznog modela ;100 gr
tezina sa setup-om;510 gr

ali imam novi motor od 1200 kv ,250w sa kontrolerom od 30A,74 gr preporucena elisa 11*6 ,ja imam 8*6 i punih 12000 rpm. (:sok:) :big smile

ZIVEO STIRODUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()-() :)aplauz :big smile oo)) lol (res) (:sok:) :mhm (<--)

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #4 on: February 02, 2010, 11:42:14 AM »
Evo nastavak.......UPROPASTICE ME OVAJ BRZI INTERNET...... :P....
 Dakle posto sam preskocio prilikom izrade neko slikanje postupaka mogu samo da ponudim jos ovo ,nadam se da se necete ljutiti.
bio sam toliko inspirisan da sam zaboravio slikati...
evo prilozenih dokaza









OVO JE DONJI DEO IZLEPLJEN OGLEDALO FOLIJOM KAO RACING FLAG...


POZDRAV I HVALA NA PAZNJI DO SLEDECEG MODELA

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #5 on: February 02, 2010, 12:55:33 PM »
evo jo malo i pozdrav





Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #6 on: February 02, 2010, 12:57:45 PM »
i naravno   ; ZIVEO STIRODUR !!!!!!!!!!!!!!!!

POZDRAV I HVALA NA SVEMU (pijanoo) (res) (:sok:) (yay) (pijemo) :mhm ()-() :)aplauz :big smile (<--)

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #7 on: May 11, 2010, 11:51:38 PM »
pozdrav , zbog interesovanja  postavljam link skice SUPER FALCON 120  a,ako neko hoce vise nek mi da e mail pa cu poslati ,inace pravi crtez je u corel-u ,pozdrav i  (<--) (res) ()-() ZIVEO STIRODUR

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96

Offline art-tech

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #9 on: May 22, 2010, 05:42:00 PM »
SUPER projekat  :big smile ali cime si farbao model mmmm

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #10 on: May 22, 2010, 09:33:31 PM »
boja je  lak bela zavrsna za  stolariju na vodenoj bazi a ono narandzasto je boja  pigment na vodenoj bazi za modele ima je uSubotici u Creatinasu za 180 din.

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #11 on: May 22, 2010, 10:35:59 PM »
Svaka cast Billy odlicno uradjeno.

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: SUPER FALCON 120-MINI od stirodura
« Reply #12 on: May 22, 2010, 10:48:09 PM »
ups  BUlly