Author Topic: F - 15 Jet Legend...  (Read 65566 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #30 on: February 01, 2010, 06:59:16 PM »
Mirce je u pravu  :_D
ex pseudonijum: licider

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #31 on: February 02, 2010, 03:53:24 AM »
Projekat je za divljenje i dosta hrabar potez,  odrazava i vrh modelarstva koji mora da bude ispracen i sa jakom finansijskom podrskom koja je dostupna malom broju modelara koji mogu finansijski da isprate letenje Jet aviona,jer pad modela moze se desiti i najboljima a to je dosta jak udar na novcanik koji mora da bude pogolem za taj sport.
U tom smislu je hrabro!
Ako ubodem 7-icu eto i mene u Jet varijanti (samo da uplatim,uvek zakasnim pa cekam novo kolo)
Jedva sam ubedio svoje okruzenje da je ovaj hoby jeftin, pa se cude kad zabijem model u graund sto pi..karam i bogoradam ,a da ne razmisljam o reakciji da zabodem par hiljada morao bih da imam bas dosta para da si coolyram nije mi nista.
Nadam se da ce i braca Kinezi da udju  u Jet tehnologyju i da je ucine novcano prihvatljivijim nasem standardu.Za sada moje interesovanje ostaje samo na citanju i posmatranju  drugih kolega koji imaju tu srecu da sebi omoguce Jet plane i sve sto ide uz to.
E da nam nije krize, i da imamo para za ovaj sport bilo bi vece interesovanje.Ovako se citanjem samo informisemo i najezimo pri pomisli kako bih reagovali da  poletimo svoj Jet i olivadimo mislim da nam ne bi bilo dobro.
Svi mi ostali imamo srecu sto cemo imati mogucnost da steknemo iskustvo na tudjoj skoli i izvucemo pouke a da nas ne boli mnogo.
Zato se pioniri cene jer njihova hrabrost, zelja za korakom ispred svih je od opsteg drustvenog znacaja za nasu malu zajednicu, koja prolazi kroz tesku ekonomsku krizu.A u ovoj teskoj situaciji za sve nas dobro je sto imamo vizionare kojima je jedini cilj napredak i osvajanje novih i visih nivoa znanja koja ce nama biti osnova za novi pocetak.
Zato moramo dati svu podrsku i podstrek ovakvim projektima,a to cemo najbolje uciniti pokazivanjem interesa za taj projekat,iz tog razloga mislim da je g.Mirce u potpunosti u pravu!

S tim u vezi dacu skromni doprinos pitanjem oko modela
 Koliko mu je kubika motor?  mmmm  :big smile

 

« Last Edit: February 02, 2010, 04:22:09 AM by JRlotpi »

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #32 on: February 02, 2010, 07:10:46 PM »
Preporucujem da se otvori glasanje, da se clanovi ovoga foruma izjasne, da li se ubrajaju u modelarsku grupaciju "sviraca" ili "starih asova". lol
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #33 on: February 02, 2010, 07:15:16 PM »
 Dragi modelari

 Poznato je, kao sto sam vise puta u prici rekao, da, po meni, ovaj forum hronicno pati od nedostatka tehnickih tekstova.
 Mozda je problem u tome sto sam licno takvo nesto zeleo da dobijem od onoga sto Saburo naziva "nasa mala virtuelna zajednica".
Posto sam clan i Rc Universe-a, pozvano mogu da uporedim pomenuta dva foruma i cinjenica je da je Americki forum daleko vise okrenut tehnici.
 Ne mogu a da u ovom trenutku se ne zahvalim svima na lepim zeljama i cestitkama.
 Bez  obzira da li je nekima vlasnik ovog predivnog aviona simpatican, antipatican, drag ili "najveci p...r, sa tehnicke strane pojava ovakvog modela je zasigurno interesantna.
 Kao sto je jedan modelar rekao, sve se moze naci na googl-e i to je potpuno tacno.
 Naravno, ne treba zaboraviti cinjenicu da se sve, o svemu, takodje moze naci na pretrazivacima, ali vam je potrebno otprilike pola veka da sve pronadjete.
 Posto sam od poslednje prepirke sa delom moderatorskog kruga, odlucio da se ubuduce bavim iskljucivo tehnikom, ovaj odgovor je inspirisan jednom recenicom koja je pomenuta.

 Nisam ovaj avion kupio da bi se hvalio, niti i jednu stvar posedujem iz tog razloga.
 Rc jet zelim vec 20-ak godina i sada sam bio u mogucnosti da ostvarim zelju.
 Da sam sam, na pustom ostrvu, takodje bih kupio isti ovaj avion i leteo ga iskljucivo za svoje zadovoljstvo.
 Kada god ga pogledam, onako sklopljenog u sobi, pocinjem da cujem muziku oko sebe.
  David Gueta "when love takes over"
 Zato je sve to i vredelo.

 Sto se tice tehnike, a na to se uvek vracam, deo onoga sto znam iznosim na ovom forumu u pisanoj formi. Nikada i ponovicu, Nikada, ako sam nesto bio pitan, a znao sam odgovor, nisam odbio da to podelim sa nekim ko je to pitao.
 U to ne spada nekoliko bezobraznih provokacija, koje su tako predstavljene.
 Tako ce biti i u ovom slucaju.
 Ja cu o ovom modelu pisati, a svako ko zeli nesto da sazna, moze da cita i slobodno da pita.
 Neko je jednom rekao: "Znanje nam se nudi, a na nama je da ga i koliko prihvatimo..."

 Ponovicu jos jednom, mislim da modelarske tehnike na ovom forumu nedostaje u velikoj meri, ali verovatno je medju svima vama bar neko ko ce se osmeliti da zakoraci u nove vidove modelarstva, koje neki od nas konstantno predstavljamo.
 Moje pisanje je i usmereno takvima.
 Nadam se da se niko ovime nece naci prozvan ili povredjen.

 

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #34 on: February 02, 2010, 10:19:56 PM »
Juce sam bio na sastanku moga sadasnjeg kluba i gostovao je neki izvesni Peter Ayache koji se bavi mlaznjacima. Govorio je covek o svom pocetku bavljenja i letenja mlaznim modelima. Prica je vrlo poucna i puna informacija. Za mnoge je to bila prva mogucnost da se zaviri u trup modela, da se neke komponente drze u ruci i uopste da se pita.

Elem, Peter se bavi ovim vec duze vreme i kako u Kanadi nema preterano puno modelara ove sorte, naglasio je da je jako vazno poceti sve sa pravim savetima i pomoci od nekog iskusnog modelara. Naglaseno je i da neznanje i neiskustvo dovode do sigurnog lupanja koje kosta i po nekoliko hiljada dolara. Prikazao je mnostvo delova kao sto su: stajni trapovi, tockovi sa kocnicama, elektronske komponenete za motor i same motore sa svim delovima. Imali smo prilike da vidimo i rastavljen motor, tako da se moglo videti i do najsitnijih detalja.
Masa je ipak po najvise bila odusevljena stajnim trapovima i tockovima. Takvi se detalji ne susrecu na obicnijim modelima. Pravilnik o mlaznim avionima u USA i ovde nalazu da model mora imati kocnice na tockovima.
MAAC i AMA imaju razlicite dozvoljene ukupne mase modela, mislim da je 55paunda - USA i 70 paunda CA. Sto se tice buke koju proizvode i tu je MAAC napravio izuzetak jer buka daleko prevazilazi dozvoljene granice.

Spominjane su cene od 2,500$ pa do 10-tak hiljada. Da bi se letelo tim modelima mora se ici na prave aerodromcice sa betonskom pistom.

Evo i linka ka firmici Petera: www.altecarerc.com

Slike i video, loseg kvaliteta ali ipak vidljive:http://s252.photobucket.com/albums/hh13/misisaga/Mlaznjaci/

Coko, ti izvini sto ovo napisah u tvom postu... :sljushttp://
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #35 on: February 02, 2010, 10:34:42 PM »
Ako se pogleda broj posetilaca ovoj temi moze se zakljuciti da je interesovanje dosta veliko, svaki drugi komentar nije primeren i nema mesta za komentare da nema interesovanja.
Bespotrebno je pokrenuto to pitanje samo se opteretio post  tako da mislim da ste Mirce bez preke potrebe pokrenuli to pitanje.
Nema potrebe komentarisati dalje bilo sta ,i ostavimo prostor za  pisanje autora.


Three Drives On Vinyl - Greece 2000


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #36 on: February 02, 2010, 11:32:43 PM »

 Nisam ovaj avion kupio da bi se hvalio, niti i jednu stvar posedujem iz tog razloga.
 Rc jet zelim vec 20-ak godina i sada sam bio u mogucnosti da ostvarim zelju.
 Da sam sam, na pustom ostrvu, takodje bih kupio isti ovaj avion i leteo ga iskljucivo za svoje zadovoljstvo.
 Kada god ga pogledam, onako sklopljenog u sobi, pocinjem da cujem muziku oko sebe.
  David Gueta "when love takes over"
 Zato je sve to i vredelo.



Coko , samo jedna rijec :  (res)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #37 on: February 04, 2010, 12:53:59 AM »
Ja nisam ništa pitao, samo sam prokomentarisao ono što mi "smeta".
Opet se, po ko zna koji put, pokazalo da modelari "stoje sa strane" (dok nisam napisao komentar) ili se odmah upuste u nepotrebne diskusije a, konkretno o modelarskim temama i pitanjima niko da nešto napiše.

Pročitajte sve ponovo od početka do kraja, sem Koleta, koji je bar nešto napisao vezano za jetove i stavio link ka nekom ko se time bavi, niko drugi ništa nije rekao a, da ima veze sa jet temom...

A, što se mene tiče, baš me briga da li ovo nekog interesuje ili ne... Mene zanima i sve znam pošto se sa Cokom čujem svakodnevno...

Da budem iskren, i on je mogao do sada da nešto više napiše o modelu i celom projektu, bar osnovne stvari a, kad krene da ga pravi onda detalje...
To sam mu i rekao i nadam se da ćemo o tome čitati u narednih par dana i da će se ceo post vratiti u "modelarske vode"...
 
Ovo je svakako deo istorije srpskog RC modelarstva...




Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #38 on: February 04, 2010, 01:12:39 AM »
 (:good)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #39 on: February 04, 2010, 07:50:48 AM »
Mirche, ljubomoran si, priznaj iskreno... Nema razloga za bacanje hejta na nas sirote i bedne modelare, ali zato pune ljubavi!!  (fiu)
Datje bog i tebi ako budesh dobar, i ponekad svratish u crkvu, da predjesh na prave avijone sa tih praistoriskih kanti..   :hehe

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #40 on: February 04, 2010, 02:34:31 PM »
Who cares about planes, the cake was fantastic.   ()-()
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #41 on: February 04, 2010, 05:06:04 PM »
Rxx, baš te neće...

Coka je već dva dana kod mene i danas kad smo videli šta si napisao blago smo se "šokirali" apsolutno ne kapirajući o čemu se radi...
Prosto ne možemo da verujemo da si ti to rekao, pogotovo, posle toliko vremena koje smo sva trojica proveli zajedno...

Cenim po vremenu kad si postavio post da:

a) verovatno si sam sebi to rekao pred ogledalom jutros kad si se brijao, pa potom u brzopletosti pisanja si pogrešio ime...
b) pošto je rano pisano verovatno nisi popio onu ampulicu, koju si koristio kad si dobio "fras" videvši jet model i turbinu (imamo svedoke...) pa, ti se nešto pobrčkalo u glavi...
c) shvativši koliko si love ulupao u svojih 40 modela, 18 helija i gomilu nepotrebne opreme, uvideo si da si mogao dosad imati bar 10 ovakvih jetova i sad ti je krivo...
d) ništa mi nije jasno...

Ako treba zapaliću sveću, tri put se prekrstiti i izdeklemovati jedan "Oče naš..." misleći na tebe, kad svratim u onu crkvu što si mi preporučio...

Ako ti još nešto nije jasno pošalji mi 16aa ili me zovi telefonom...

Voli te i sve ti oprašta tvoj

Metalik Brat

P.S. Coka će nas sve  (kush) ako se ovo nastavi...

« Last Edit: February 04, 2010, 05:32:46 PM by mirce »

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #42 on: February 04, 2010, 05:54:30 PM »
Jel, Boga ti Coko, a sta ces od opreme sem turbine i modela da ugradjujes?

Pricao nam onaj tip o nekom kompjutercicu koji meri parametre na motoru i bukvalno odredjuje sve elemente. Lepo izgleda startovanje motora na dugmence, a ne ko ono pre sa pet pomocnika i raznim prirucnim sredstvima. Hoces li mecati i pneumatske stajne trapove?

Zaboravio sam da kazem nesto u proslom pisanju. Elem, u USA i CAD rezervari moraju biti od kevlara dok je u Evropi dozvoljena plastika.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #43 on: February 04, 2010, 07:59:25 PM »
mirce druze moj ja mislim da gosp r-xx se samo salio sa tobom, ;D znas ga dobro velik je on smeker i voli se zezati ;D ;D

Offline babic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #44 on: February 04, 2010, 08:52:31 PM »
Coko svaka cast nek ti je sa srecom i dugo da te sluzi.... (<--) (<--) (<--) (<--) :big smile