Author Topic: F - 15 Jet Legend...  (Read 65892 times)

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #15 on: January 25, 2010, 07:47:32 PM »
 :)aplauz svaka cast , aj sad pazi pa nemoj zvati na prvo  (<--).
 (res)
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #16 on: January 26, 2010, 08:19:06 AM »
Gosn Coko, ja se nudim da pripremim aerodrom u Preljini, Znaci da se ocisti pista i sve oko piste za taj dan kad bude prvi probni let. Naravno trebalo bi par dana unapred da mi javite kad ce to biti da prijavimo kontroli leta na vojnom aerodromu u obliznjim Ladjevcima.   

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #17 on: January 26, 2010, 12:34:33 PM »
Inače ako se ne prijavi let...ima da destvuje PVO:))

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #18 on: January 26, 2010, 01:05:26 PM »
Koji PVO!?!  mmmm
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #19 on: January 26, 2010, 07:41:58 PM »
Vredi sve pare.Za ovako nešto netreba zaliti para.Coko svaka čast i da te dugo dugo služi. :)aplauz (<--) ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #20 on: January 26, 2010, 09:32:04 PM »
Coko, svaka čast, čestitam!!!   (res)  :)aplauz

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #21 on: January 28, 2010, 09:38:31 AM »
Video sam avijon uzhivo, i prvu turbinu na blakanu, i sve shto mora da bude tu... josh ne'mogu da verujem...   (:sok:)
Drzhati u ruci JatCat turbinu, pa strashno....
Znachi avijon je u fulu, sve je tu, sklopljen, sva logistika, elektronika, pneumatika....    ")

Jedno su priche, hvalisanje, puste zhelje, ali ovo sada je realno kupljeno, doneto, sklopljeno!!
I shta retji o ljutom tigru koji se odvazhio da ovo kupi, jer nisu u pitanju samo pare, vetj junachko srce nasheg druga, tvrda vera, velika ljubav!!!

Osvetlio si nam obraz dragi nash druzhe, nashe sirote jadne zemljice....
Ooo Richarde Ljwlje srce!!!!!!!                                                                     :jaki:

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #22 on: February 01, 2010, 12:38:52 AM »
Nadao sam se da će se sem  (<--)()-():)aplauz, (res)... i ostalih "gluposti", naći neko da postavi neko modelarsko pitanje.... Recimo koliki je raspon, težina, koja turbina može da se ugradi, koliko nosi goriva, koliko troši turbina, koje servoe ima model, koliko servoa treba, ima li flapsove, vazdušnu kočnicu, koji su trapovi... pitanja koliko hoćeš...

Sve u vezi ovog modela veoma je atraktivno ali...

E, moj Brašo, lepo sam ti govorio da kupiš nekog stiroporca, više bi bilo znatiželjnih... A ti, nećeš da slušaš...

Ajd', onda bar napiši koju reč, možda ima nekog koga i ovo zanima...
« Last Edit: February 01, 2010, 12:49:05 AM by mirce »

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #23 on: February 01, 2010, 07:05:52 AM »
Nadao sam se da će se sem  (<--)()-():)aplauz, (res)... i ostalih "gluposti", naći neko da postavi neko modelarsko pitanje.... Recimo koliki je raspon, težina, koja turbina može da se ugradi, koliko nosi goriva, koliko troši turbina, koje servoe ima model, koliko servoa treba, ima li flapsove, vazdušnu kočnicu, koji su trapovi... pitanja koliko hoćeš...

Sve u vezi ovog modela veoma je atraktivno ali...

E, moj Brašo, lepo sam ti govorio da kupiš nekog stiroporca, više bi bilo znatiželjnih... A ti, nećeš da slušaš...

Ajd', onda bar napiši koju reč, možda ima nekog koga i ovo zanima...

Mozda se ljudi plase da postavljaju pitanja, meni se dize KOSA na glavi samo kad pomistim na ovaj model a kamo li da nesto pitam.......

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #24 on: February 01, 2010, 07:16:20 AM »
Nadao sam se da će se sem  (<--)()-():)aplauz, (res)... i ostalih "gluposti", naći neko da postavi neko modelarsko pitanje.... Recimo koliki je raspon, težina, koja turbina može da se ugradi, koliko nosi goriva, koliko troši turbina, koje servoe ima model, koliko servoa treba, ima li flapsove, vazdušnu kočnicu, koji su trapovi... pitanja koliko hoćeš...

Sve u vezi ovog modela veoma je atraktivno ali...

E, moj Brašo, lepo sam ti govorio da kupiš nekog stiroporca, više bi bilo znatiželjnih... A ti, nećeš da slušaš...

Ajd', onda bar napiši koju reč, možda ima nekog koga i ovo zanima...

Ne razumem zasto su  (yay)  (pijemo)  ()-()  (<--)  (res) gluposti narocito ako se ima u vidu da taj model nije nesto novo pa samim tim o njemu na netu postoji apsolutno sve....
 
pozdrav
 (pijemo)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #25 on: February 01, 2010, 09:36:16 AM »
Naravno da nas vecinu sve te stvari interesuju iako je takav model nedostizan za 99% nas na forumu. Coka je rekao da ce u ovoj rubrici predstaviti avion tako da vecina na zeli da mu uzima vreme pitanjima na koja ce on verovatno sam dati odgovor. Mada, Mirce, moram se sloziti sa tobom da na forumu hronicno hvale neke konkretne stvari, sto se vidi po najposecenijim temama.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #26 on: February 01, 2010, 10:00:47 AM »
Ja cu od ljubomore da puknem   :hehe ili bolje reci (giveup) ...no nikad se nezna.Nemogu da kazem bas da me ovakvi modeli ne interesuju ali mnogo vise sam zainteresovan za klipno-elisne   :)aplauz  oldtajmere  :)aplauz...cak ne volim ni elektro varijante,no o ukusima netreba raspravljati.

VEDRO VAM BILO   (<--)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #27 on: February 01, 2010, 10:32:37 AM »
Sada da se mnogo ne hvalisem, ali mogu da kazem za sebe da sam bio na svim kontinentima i video mnogo toga (sto modelarskog, sto ne modelarskog)
Mirce je sa nama podelio svoja putovanja na Top Gun takmicenja.
Sada da li je ovaj Jet novost za nekoga ili ne, to me ne interesuje, ja sam ih video uzivo i u Africi i u Juznoj Americi, tako da za mene sigurno nisu novost.
Ali bih voleo da zajedno sa Cokom, bar virtuelno, sklapam to avionce i ako mogu da dam neki svoj dobar savet.

Modelari imaju cudnu psihologiju.
Neki se bavi modelarstvom zato sto nikada se nisu igrali kao deca ili nisu imali cime da se igraju.
Neki se bave ovim da bi se k.u.r.c.i.l.i., ili ti ispravljali neke komplekse takodje iz detinjstva (moj tata je jaci od tvog....)

E, a neki , koji se zovu "stari asovi"(nazalost velika manjina) su tu da bi uzivali i da bi unapredjivali sebe u smislu tehnike pilotiranja i gradnje novih modela.

Jedan od mojih gurua (pored Kremica) je bio Petar Smiljanic, koji je ovu vecu grupaciju modelara nazivao "sviraci".
Sviraci su modelari koji imaju dve stvari koje su beskonacno velike:jezik ili ti pricu koja ide u nedogled i strah.
Kao klincu te stvari mi uopste nisu bile jasne, ali danas sve je jasno kao dan.

Sada izbor je na vama:svirac ili stari as.
Ja sam sigurno svirac, ovaj stari as :big smile
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #28 on: February 01, 2010, 10:48:56 AM »
Ja sve pitao lichno, dobro onjushio, rentgenski analizirao, i potpuno sam impresioniran vetj danima...
Mislim da smo malcice potcenili kralja modelarstva  :jaki:, nasheg ne'sebichnog lidera i pastira  :mhm(al se shlihtam, nema mi ravnog) druga nasheg junachkog, pa sad, za dobrim konjem prashina se dizhe, stara narodna poslovica..
Po mom mishljenju, ovo je naj'mudriji izbor, vrlo ljut setap, sve orginalno, za jedan delikatan ulazak u novu sferu modelarstva. Jedno je misliti a drugo je cvetje brati, ljudi mogu svashta da izguglaju i prochitaju, svi su puni znanja i pameti, ali nash drug se odvazhio da izvadi kamaru para, i kupi neshto shto bi i ja kupio kad bih mogao... bla bla bla...

Retko ja neshto napishem ovde, chak i zavidim nashim besposlenim modelarskim poetama, i chuvenoj avijo-poeziji  :_D, al ovo stvarno potpuno impresionira, svakako za svaku pohvalu!!   (pijemo)

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: F - 15 Jet Legend...
« Reply #29 on: February 01, 2010, 04:38:16 PM »
@ Mirce,

Sto da ga pitam ista u vezi modela kad je i onako zaokupljen time i nema vremena, a i ne ogovara na pitanja.

pozzzz