Author Topic: F-16C xl falcon parkjet od stirodura  (Read 19056 times)

Offline Nikola pantLA

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 70
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #15 on: December 31, 2009, 11:15:16 AM »
Mislim da ti u svakom slucaju treba jaci motor, i tada mozes da presvuces ceo model ali ja to ne bih radio, mozda samo da presvuces krila i repne komande.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #16 on: January 02, 2010, 12:43:34 PM »
Nemoj  nista da presvlacis staklom i epoksijem.  :mhm
Nije stvar cene (ne znam ko se bavim ovim hobijem da bi ustedeo) nego je u tvom slucaju tezina i opsta funkcionalnost (da bi tvoj avion super leteo nije neophodna takva presvlaka).
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #17 on: January 02, 2010, 12:55:20 PM »
Marko, ja sve mislim da je ipak stirodur isuvise mekan za ovaj raspon krila i ove dimenzije modela. ideja o presvlacenju staklenim tkanjem je samo dobijanje u cvrstoci materijala odnosno stirodura a na stetu tezine modela na zalost. Za sada sam sve dalje radove stopirao dok se malo ne presaberem i nedonesem konacnu odluku u kom pravcu da nastavim dalje......

Sa ovim motorom od 400w sigurno nece poleteti model kako treba pa sam imao srece da dobijem na poklon motor od 1300w jos uvek neznam tacno sta i kako u vezi veceg motora ali o tome tek kad preuzmem motor. ()-()

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #18 on: January 19, 2010, 09:29:12 AM »
Konacna odluka je doneta. Nastavljam sa izradom modela.
Bio sam malo lenj za vreme ovih praznika, ali se ipak po malo radilo na modelu.
Slike govore sve.....

Napravljen jaci drzac motora




























nastavak radova sledi ubrzo....

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #19 on: January 19, 2010, 11:16:06 PM »

Размишљао си да одустанеш...што?


Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #20 on: January 20, 2010, 08:32:33 AM »
Razmisljao sam da odustanem iz dva razloga:

1. Finansije...
2. Krajnja tezina ovog modela koja ce da bude oko 2300-2400grama

Ali sam odlucio da ga zavrsim po svaku cenu.

prvobitni plan je bio da ceo model ne predje 1200grama da leti sa motorom od 500w i 3S baterijom. Ali razvoj ovog modela je otisao predaleko.
Zavrsice se sa tezinom od 2300-2400grama, motorom od 1600w i 6S baterijom........
Bas mali setup za ParkFlyer-a.....

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #21 on: January 20, 2010, 07:52:19 PM »
Moja podrška da završiš, ako ti to nešto znači. Nije važna šminka  za prvi let. Ako imaš delove, završi i poleti ga.
Ako nemaš, okači na ekser i posle izvesnog vremena, kada dobiješ opet snage, završi. Kako sam video, imaš lepu dugačku privatnu pistu, pa sa poletanjem nećeš imati problema.
Što se težine tiče, nije to toliko veliki problem. Džetovima ne smeta da su teži, sem ako želiš 3D akrobacije.  :) Modeli preko  1 kg već nisu park frajeri  ;namig


Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #22 on: January 20, 2010, 11:47:13 PM »
Nije to dugacka privatna pista, to je javni put koji jos nije pusten u saobracaj za motorna vozila. lepo smo proverili za avione nema znak zabrane pa mislim......

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #23 on: January 22, 2010, 12:17:44 AM »
Srđane, shvatio sam odmah kada si to napisao. Nisam mislio da si na svom trošku pravio asfaltnu traku, jer bi onda već leteo nekog džeta natoj pisti.  mmmm
Kada ponekad nađem neku divlju livadu za letenje u okolini, kažem da je moja livada. Brzo se ispostavi da nije moja, kada dođu ovce ili krave da pasu.  :(
Ako model i ne zavšiš nije nikakav neuspeh. Svako iskustvo je iskustvo. Što si ovde naučio praveći konstrukciju, dobro ćeš upotrebiti na sledećem projektu. Imam i ja nedovršene modele zbog manjka budžetskih sredstava u fondu za modelarastvo. ;namig

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #24 on: January 22, 2010, 06:40:04 AM »
tibeteagle znam ja da si ti shvatio da pista NIJE MOJA ali nisam mogao da odolim da to ne kazem  lol. Model cu pre ili kasnije zavrsiti to je sigurno. Ne zelim da zurim ima dosta stvari na koje moram obratiti paznju i biti vrlo precizan da nebude posle kajanja "eh sto sam zurio....itd" ajd da kazem onu cuvenu..."ovaj model pripremam za prolece.....".

Nastavak radova sledi ubrzo.....

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #25 on: January 25, 2010, 07:16:31 AM »
evo jos malo napretka u izradi ovog modela. Poklopac motora koga inace nema u planu ovog modela.











nastavak radova naravno sledi.......

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #26 on: February 02, 2010, 10:10:16 AM »
Svaka cast Srle ,dokle si stigao?Verovatno se  igras sa novim modelom,jel? :)aplauz sta imas novoga da mi pokazes ,jedva cekam da vidim sta si sa ovim uradio sa ovim modelom i kako ce da gura taj motor toliku grdosiju....PUNO POZDRAVA I ....................... (res) ...................................DAJ NOVOSTI!!!!!

PS; kako savijas stirodur prema obliku nekih rebara ,a da zadrzi taj oblik za kasnije kada ga skines na doradu?HVALA TI JOS JEDNOM  ()-()

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #27 on: February 02, 2010, 01:02:46 PM »
Svaka cast Srle ,dokle si stigao?Verovatno se  igras sa novim modelom,jel? :)aplauz sta imas novoga da mi pokazes ,jedva cekam da vidim sta si sa ovim uradio sa ovim modelom i kako ce da gura taj motor toliku grdosiju....PUNO POZDRAVA I ....................... (res) ...................................DAJ NOVOSTI!!!!!

PS; kako savijas stirodur prema obliku nekih rebara ,a da zadrzi taj oblik za kasnije kada ga skines na doradu?HVALA TI JOS JEDNOM  ()-()

Na zalost trenutno sve stoji okaceno na plafon, nastavicu radove uskoro sad malko odmaram sto se ovog modela tice.

Savijanje stirodura je vrlo prosto, postupak je ovakav.
Uzmes neku metalnu posudu (plek za gibanicu sto zena koristi u kuhinji) naspes dva prsta vode i stavis da se greje, kad voda prokljuca potopis deo koji zelis da savijes da se kuva jedno 5 min u kljucaloj vodi. Posto je stirodur lagan i pluta po povrsini nemoras da mesas da ne zagori, ali obavezno na svaki minut potopi ga malo u vrelu vodu da se zagrevaju obe strane. Nakon 5min izvadi parce stirodura iz kljucale vode i savijaj ga oko neke cevke (ako ti je potreban polukruzni oblik. Stirodur mozes da oblikujes u sledecih 20-30 sekundi posle toga se ohladi i oce da pukne. kad ga savijes na oblik koji ti treba zadrzi tako i ohladi pod cesmu. Ako oblik nije zadovoljavakuci ponovi postupak. Ako zelis recimo da napravis oblik kao slovo S onda je potrebno da kuvas samo jednu polovinu stirodura koju ces da oblikujes pa kad zavrsis onda kuvas drugu polovinu. probak mogu da se naprave vrlo cudni oblici. ja sam kuvao i savijao stirodur od 10mm bez problema. Sa stirodurom od 6mm ovaj postupak je decija igra, posle samo ostavi deo da se osusi. jedina mana je u tome sto napravis takav svinjac po kuhinji da nemogu da ti opisem. PREPORUKA: radi ovo kad ti zena nije kuci inace ces da poletis pre modela.....provereno... :_D
Moj ti je savet da probas prvo sa 6mm dok ne skapiras kako ide posle je lako....

Ako neko ima bolje resenje od ovoga slobodno neka napise, svaki savet je dobrodosao.

pozdrav

Offline bully

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #28 on: February 02, 2010, 02:47:30 PM »
HVALA TI SRLE KALJ SI. :)aplauz POCECU MUSTANGA ALI SAVIJANJEM A NE OD PUNOG MATERIJALA.IMAM NEKE CRTEZE.POZDRAV (res)
AKO TI TREBA NESTO CRTEZA JAVI MI SE  IMAM IH PREKO 1800 KOM.POZDRAV JOS JEDNOM I SRECNO SA MODELIMA (pijemo) :mhm ()-() (<--)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: F-16C xl falcon parkjet od stirodura
« Reply #29 on: September 24, 2010, 12:00:46 AM »
Srdjane sta se dogadja sa ovim projektom? stoji li ili leti?  4e
pozz