Author Topic: SU-37  (Read 98250 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
SU-37
« on: December 14, 2009, 09:28:01 PM »
Našao sam na internetu plan za MIG29 i SU37 od deprona debljine 6mm. Kako se ovde ne može naći depron, kupio sam izoflor od 3mm jer sam planirao jedan drugi model, tako da sam spajao dve table od 3mm u jednu od 6mm (za buduće modele kupiću izoflor od 6mm). Plan za MIG29 odštampao sam i isekao delove uz pomoć skalpela i stigao do farbanja, što nisam učinio jer su se ivice izoflora krzale prilikom sečenja. Tako da sam napravio HotWire sekač, i krenu iz početka ali sa planom za  SU-37.
Evo i dve fotografije za početak, a kako ga budem dovršavao, postaviću još.
Prvo izoflor:


Isečeni delovi:
PS Trup sam sekao iz tri dela i onda sam ih spojio. Inače sve lepim sa moment wood lepkom

Ostalo sledi  ...

Offline Nikola pantLA

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 70
Re: SU-37
« Reply #1 on: December 15, 2009, 08:59:56 AM »
koji ce setup da ide, ima li elerone

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #2 on: December 15, 2009, 10:39:34 AM »
Delovi će ići isti kao i za zoljicu od tibeteagla. Nema elerone, sve će biti u delta mixu. Inače imam još 3-4 plana za ovakve avione, MIG29, EurofighterTyphon, F22, F16, F18.  Video sam i tvoj MIG35, na istu su foru svi ovi modeli. Samo još da  (<--)

Offline Nikola pantLA

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 70
Re: SU-37
« Reply #3 on: December 15, 2009, 10:45:29 AM »
ok, ja sam moj mig malo uprostio, smanjio i olaksao sad je bez setupa tezak 50g , jer je plan bio za veci model verovatno je taj su-37 110 X 75 tako nesto? Ako vec nisi kupio setup ja bih ti preporucio drugi motor.  (<--)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #4 on: December 15, 2009, 02:36:22 PM »
Naveo si tačne dimenzije. Reci za setup, mada sam naručio motor, ali se može iskoristiti za nešto drugo.
Inače počeo sam da ga farbam, nešto crnom a nešto sivom metalik bojom. Koristim bezbojni parket lak sa kombinacijom crnog pigmenta (Dipi) i sivu metalik boju  (kupljenu preko weba u www.creatinas.co.rs). NAmeravam da mu iscrtam i šare tj. spojeve, ali o tome uz fotografije.

Offline Nikola pantLA

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 70
Re: SU-37
« Reply #5 on: December 15, 2009, 08:32:13 PM »
Mislio sam na ovakav motor ili neki drugi sa istom oznakom i kv. http://shop.modell.hu/product_info.php?products_id=54544 ali bi model bi verovatno model bio tezi zbog veceg reglera i baterije.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #6 on: December 19, 2009, 06:20:58 PM »
...nastavak.
Pošto sam malo išmirglao ivice krenuo sam u farbanje. Koristio sam dve boje, crnu i sivu metalik. Za crnu sam koristio crni pigment Dipi razređen sa ne mnogo ovog parket laka i njime sam ofarbao delove koji idu odozdo. Za sivu metalik koristio sam farbu kupljenu preko weba www.creatinas.co.rs razređenu sa takođe malo parket laka (nemojte razređivati sa puno parket laka jer se onda gubi boja). Sivom metalik bojom ofarbao sam trup, vertikalce. Sa ovom farbom bile su mi dovoljne dve bočice od po 59ml i još je nešto malo ostalo, a za ceo model bi verovatno trebale tri, ali ne više od toga, i to sam sve prešao dva puta.

Ofarbano:


Zatim sam krenuo da crtam šare. Za crtanje šara koristio sam permanentni flomaster za pisanje po CDovima (na bazi alkohola) tanak, inače se odmah suši i ne dolazi do mrljanja, što je bio slučaj sa flomasterima koji zamenjuju rapidografe.
Evo i fotografije vertikalca, a postaviću i fotografije trupa kada bude gotov.


Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: SU-37
« Reply #7 on: December 19, 2009, 09:57:04 PM »
Odlicno odradjeno, samo nastavi tako.... (res)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #8 on: December 25, 2009, 02:18:54 PM »
Iscrtan trup:



Danas počinjem da lepim delove koji idu ispod i vertikalce.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #9 on: February 12, 2010, 06:18:43 PM »
Zbog silnih praznika i privatnih obaveza rad na modelu se odužio. Ali nema veze, sada je gotov. Evo i fotografija:









Za crtanje linije i tačkica koristio sam premanentni marker na bazi alkohola. Oznake na njemu su odštampane na laserskom štampaču na foliji. Možda bi bilo bolje da sam to odštampao na kolor laseru, ali to ću na drugom modelu.
Hteo sam da ceo model pređem jednim slojem parketa laka. Kada sam krenuo to da radim, primeto sam da on rastvara marker pa sam umrljavio jedan deo modela. To sam ispravio ponovnim farbanjem. U ovom slučaju parket lak bi možda mogao da se nanese uz pomoć air brusha, ali kako ga nemam a ni mesta za takve hi tech operacije, preskočiću ovog puta.
Setup će biti sledeći:
Servoi Hextronik HXT900 (njih ću postaviti uz pomoć čeličnih žica od 1mm, kako je Tibeteagle to pokazao na zolici)
Motor Turnigy 2628
Elise 7*4  i 6*4
baterija od 1050mhA 3C 20C,
Kontroler JETI, zakopan mi je negde pa ne znam koje je oznake, uglavnom neki jeftini sa HK...
... i naravno radio stanica koju još nemama, ali biće.


Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: SU-37
« Reply #10 on: February 12, 2010, 07:38:22 PM »
 :)aplauz :)aplauz
Svaka cast druze.

SU-37 je ispao "boli glava"

Cestitam i pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: SU-37
« Reply #11 on: February 12, 2010, 08:19:03 PM »
Znači uskoro još jedan lovac na našem nebu...
Lepo odrađeno  :)aplauz ! Nadam se da ga uskoro polećeš, što znači dve stvari : 1. rešiš sebi daljinski, 2. ode ova dosadna zima  ;namig

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #12 on: February 13, 2010, 11:03:04 AM »
Hvala. Ja sam zadovoljan jer je ovo prvi model koji sam od početka do kraja radio sam (krojenje plana, sečenje izoflora), naravno uz konsultacije sa članovima ovog foruma. Ima nekih mana ali nema veze, nije ništa strašno, a kako će leteti videćemo. Pre SU37 sastavio sam zoljicu, koja mi je došla u kit kompletu i jednu jedrilicu-glider koju sam takođe u kit kompletu kupio u CVMu.
Sledeće što ću praviti je F14 sa pokretnim krilima. Našao sam i farbaru u Zemunu, koja pravi akrilne boje kojima se mogu farbati penasti materijali, i to vrlo povoljno 300-400 dinara 1 litar.

Evo i plana u pdf formatu.
« Last Edit: February 13, 2010, 11:08:21 AM by IvanGrozni »

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: SU-37
« Reply #13 on: February 14, 2010, 12:31:13 PM »
Model je prelep (res) (res) (res)

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: SU-37
« Reply #14 on: February 14, 2010, 07:52:04 PM »
Zdravo Ivane!
Ako ti nije problem "baci" neki trag te farbare u Zemunu.
Hvala.