Author Topic: Falcon 400 V2 3D  (Read 4229 times)

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Falcon 400 V2 3D
« on: April 06, 2010, 11:27:32 AM »
Kakva su misljenja o ovom hilikopteru (mislim za pocetnika)?

Koliko je bitno da na repu bude poseban motor za repni rotor?
« Last Edit: April 06, 2010, 11:44:55 AM by srkipa »

Offline smidth

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #1 on: October 05, 2012, 08:32:20 PM »
Srkipa, da nije možda ovaj heli od tebe doleteo do mene. Šala naravno.
Skoro sam dobio ovaj helikopter misleći da moj unuk počne polako da vežva, ali je helikopter imao neki problem sa padom ili lošim trimovanjem. Kada se počne dodavati gas trese kao lud i nesmen da ga pustim da poleti jer mislim da će se razbiti. Kada predje u pun gas radi normalno i opet na smanjenom gasu počne da trese. Kako sam gušter, početnik i nemam aba baš nikakvog iskustva sa helikopterima molim nekog od "iskusnih vukova" koji bi bili voljni da mi natrimuju heli ili ustanove kvar, kako bih mogao da nabavim deo i osposobim ovaj kelikopter za mog unuka.


Uploaded with ImageShack.us

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #2 on: October 05, 2012, 10:00:36 PM »
Moguce je da su srafovi glavnih rotora pretegnuti, treba da su stegnuti tek toliko da imaju veoma mali otpor pri pokretanju rukom ali ipak stegnuti osiguravajucom maticom da se ne odsrafe u letu. Vecina helija se trese na malim obrtajima rotora jer obicno rotori nisu stegnuti identicno pa dok centrifugalna sila ne odradi svoje oni su van balansa.

Nadam se da ti je unuk stariji od 15 godina jer ovaj heli moze da bude jako opasan pogotovo za pocetnika.

Pozdrav Ivan.

Offline smidth

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #3 on: October 05, 2012, 11:11:37 PM »
Ivanmagd, ja sa prilično toga pročitao po forumima, ali nigde nisam naišao na vibracije takvog intenziteta, ustvari jesam, ali su to bili problemi sa savijenom-krivom vretenom vratila, problemom sa repnim serom gde je obaveza zamena dela itd. Naime ja sam hteo da neko od iskusnih letača pogleda i proba helikopter da bi bio siguran da je heli tehnički ispravan.
Video si na slici da je transmiter bio mod 1 i namučio sam se prilično da ga pebudžim u mod2, ali sam uradio iako je za tu stanicu stajalo da nemože da se menja mod1 u mod2. Svi konektori kanala su zaletovani za ploču i morao sam da rasklapam mehanizme džojstika da bih to uradio.
E-FLY 100C R/C Transmitter
mode 1

Uploaded with ImageShack.us
mode 2

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav Smidth

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #4 on: October 05, 2012, 11:27:15 PM »
ako si iz bgd dodji u zemun ugrinovacka 225 na samom spajenju ugrinovacke i auto puta servis za rc modele ja cu ti pogledati mosinu i poleteti ako je sve ok,ako nije recu sta nije u redu!!!!
pozz!!
ex pseudonijum: sova

Offline smidth

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #5 on: October 06, 2012, 08:19:32 PM »
Sova, dali ima neki phone?
Pozdrav

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Falcon 400 V2 3D
« Reply #6 on: October 06, 2012, 10:02:01 PM »
naravno da ima:
064/33-04-665 ili 065/64-35-889
pozz sova
ex pseudonijum: sova