Author Topic: STA IMA NOVO  (Read 28509 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: STA IMA NOVO
« Reply #60 on: September 07, 2008, 03:44:23 PM »
Sva pitanja koja si sam postavio imaju podrazumevan odgovor ako je neki model uopste namenjen za nosenje ozbiljne video opreme. Pitanje za max brzinu je upravo vezano sa snimanjem automobila, jer ako je brzina manja od 80 km/h onda to nije interestno ljudima  koje ja poznajem da bi im bilo intersantno za njihove potrebe. Potrebno je da na kratkom potezu isprati auto koji naravno moze da ide i brze.

Pozdrav
Veljko

click

  • Guest
Re: STA IMA NOVO
« Reply #61 on: September 07, 2008, 07:38:50 PM »
Sva pitanja koja si sam postavio imaju podrazumevan odgovor ako je neki model uopste namenjen za nosenje ozbiljne video opreme. Pitanje za max brzinu je upravo vezano sa snimanjem automobila, jer ako je brzina manja od 80 km/h onda to nije interestno ljudima  koje ja poznajem da bi im bilo intersantno za njihove potrebe. Potrebno je da na kratkom potezu isprati auto koji naravno moze da ide i brze.

Pozdrav

Takav helikopter moze leteti preko 100km/h bez problema, ali tu postoji drugi problem: to za cega bi se koristio nije ono za cega je predvidjen. Upravljati helikotperom da bi se postigao dobar snimak bi bilo poprilicno tesko (narocito pri takvoj brzini). Takvi veliki helikopteri su pravljeni da budu mirni dok stoje u mesto iznad necega i snimaju odatle. Pored toga uvek imas problem i sa sigurnoscu - sta ako pilot pri brzini od 100km iznad automobila napravi gresku i padne sa helikoterom teskim oko 7kg? (da ne pricam o ceni opreme ili helikoptera).

To sto bi ti hteo se uglavnom radi nekim drugim tehnikama...

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #62 on: September 07, 2008, 08:06:31 PM »
Da, Fenix to je taj. Cak je i ovaj bio zut ali nesretnim spletom okolnosti su ga ofarbali u crno i napravili katastrofalnu gresku kou sad moramo ispraviti posto je jako tesko upravljati crnim helikopterom.

Sto se tice brzine i snimanja pri tim brzinam Click je to sasvim dobro objasnio...

Izvodljivo verovatno jeste ali ne znam da li bi bilo upotrebljivo...

Ma ispalo je nekako na brzaka za taj dan Ivane (Glider) pa te zato nisam zvao, a osim toga nismo ni leteli jer sam otkrio par gresaka koje moram ispraviti da bi bio siguran da ce pouzdano leteti. Javicu na vreme, a ako nista pre bice spreman za Palic...

Sale

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #63 on: September 24, 2008, 05:26:23 PM »
Malo sam nadogradio mog Mini Titana sa novim motorom



Sam motor izgleda prelepo, a kutija u kojoj je dosao izgleda jos lepse!




Ja mislim da ni parfeme vise ne pakuju tako lepo...

Zatim novi repni servo...



Nov prijemnik...



I mala izmena na ESC-u. Obzirom da mi je se pregrevao zbog servoa, a samim tim i procesor, onda je dolazilo do gubitka snage (sto je i bio uzrok poslednjem padu). To sam resio tako sto sam iz originalnog ESC-a izvadio stabilizatore koji daju 5V za servoe i stavio LM350 koji daje 3A na posebnom hladnjaku van ESC-a. Hladnjak se nalazi ispod helikoptera i prakticno je skroz napolju sto ce reci da ima odlicno hladjenje. Za ovih 10-tak puta sto sam leteo temperatura hladnjaka nije prelazila 20oC.



I na kraju nova sminka kabine. Cinimi se da sam malko preterao sa bojama posto mi je cerka odmah rekla "Tata pa bas lici na papagaja!"



Mada moram da priznam da ga nesto i ne vidim dobro kada letim sa njim sa ovom novom kabinom. Moracu da vratim onu staru koja je malko razbijena pa da vidim da li ce biti dobra.

Eto i ja sam spreman za druzenje u BG!

Sale

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: STA IMA NOVO
« Reply #64 on: September 24, 2008, 07:16:20 PM »
Sale ti znaš da je ovaj škorpiončić je...no jak za tvog titana!!!
ja nagovaram igora da uzme 22 21 6 za trexa!!!(vidi film)

tak da mogu onda ja letiti!!! ha ha !
« Last Edit: January 11, 2009, 06:25:55 PM by SABURO »

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: STA IMA NOVO
« Reply #65 on: September 24, 2008, 07:16:59 PM »
Odlican heli. Sta uradi ovo od kabine, pa ni na sta ne lici  :-\
Uzmi lepo crnu i narandzastu, ima da se vidi odlicno

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #66 on: September 24, 2008, 09:30:41 PM »
Ma kako prejak?! Ma taman je! :)

Inace lepo leti taj T-rex 450, nema sta, snage mu ne fali uopste...

Nije jos stigao zupcanik sa 12, e onda ce biti kako treba.

Inace juce sam ga zavrteo na 100% i bas je lepo zivahan! :)

Sta je Igor odlucio hoce uzeti? Ma da, da se i ti malo naletis ko svet! :)

Sto se tice boja ukusi su razliciti, a crna nikako ne odgovara. Ne znam da li si pratio prepisku oko onog velikog JR-a koji je skroz crn, tek je to problem videti kako stoji. No imaces jednom i ti helikopter pa ces videti kako to izgleda....

Sale

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: STA IMA NOVO
« Reply #67 on: September 24, 2008, 09:42:43 PM »
Danas sam napravio jedan EKSTRA LET helikopterom sa gomilom vezanih valjkova i ledjnim letenjem sto je super ako se uzme u obzir da mi je prvi put i da nisam leteo tri meseca!


Medjutim danas sam leteo do sada ubedljivo najbolji model aviona do sada a to je Yak55sp!!!
Danas je napravljen prvi let sa njim i sta da vam kazem LUDILO!!! Mislim da samo neki od sto kubika i vise moze da ga pobedi!
Do sada naj naj naj bolji model!
« Last Edit: September 24, 2008, 09:45:24 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: STA IMA NOVO
« Reply #68 on: September 28, 2008, 07:29:15 AM »
Evo par slicica sa letenja na Adi ciganliji pre par meseci kada su me zvali da letim za dan JAT-a!






I malo KATANE MD


\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER