Author Topic: STA IMA NOVO  (Read 29240 times)

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: STA IMA NOVO
« Reply #30 on: May 20, 2008, 12:22:21 AM »
Mislim da se ne isplati ulagati u Walkeru 22E, bar ne mnogo.
Takva kakva izadje iz fabrike, "dobro" leti. Da bi se napravilo nesto ozbiljnije, treba
dosta uloziti, pa zasto onda ne kupiti u startu nesto bolje. Opet se svede na istu cenu.

Inace moj model je novija varijanta i isporucuje se sa Li Po baterijom.
« Last Edit: May 20, 2008, 09:36:06 AM by Zdravko »

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #31 on: May 23, 2008, 01:11:54 PM »
Evo konacno stigla i glava za Raptora 50 (stigla je i jedna ranije ali je pogresno narucena) tako da je i Raptor sada kompletan i spreman za letenje. Doduse ja sam leteo i sa ovakvom glavom ali ne dugo, a shvaticete i zasto posle ovih slika...

Ovako to izgleda kada ti se nenadano pojavi betonsko parkiraliste, a ne bi trebalo da je tu, pa ti malo odrljas helikopterom sa nekih 40-50km/h...



Iz drugog ugla...



I evo kako igleda nova i stara jedna pored druge...



Interesantno je da je cena glave 18,29€... Pitam se kada bi neko kod nas pravio takvu glavu koliko bi to kostalo...

Sale

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: STA IMA NOVO
« Reply #32 on: May 23, 2008, 02:56:32 PM »
Aj pa neka je sa srecom!!!

\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: STA IMA NOVO
« Reply #33 on: June 06, 2008, 02:07:49 PM »
Dali mozda planirate neki skup tokom avgusta meseca pa da se vidimo?

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: STA IMA NOVO
« Reply #34 on: June 06, 2008, 02:19:57 PM »
Sto se nekog organizovanog okupljanja tice nisam siguran  ali zasto da se ne skupimo bar mi helikopterasi a ostali su dobrodosli!
Ako neko ima predlog neka kaze pa se uklapamo!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: STA IMA NOVO
« Reply #35 on: June 06, 2008, 03:49:17 PM »
Bicu u SRBIJU drugu polovinu avgusta (prvi petnaest dana na more u grcku sa porodicom normalno ne?)
a posle malo u leskovac kod mene ma da beremo papriku pa da spremamo zimnicu,malo Novi B.G pa mozda cak i kikinda i vrsac jer moja supruga ima rodjake svuda po malo.
Ponecu najverovatnije prepravljenog raptor_a90 na bezolovni benzin 95, T-REX_a450 i ako bude mesta u kolima jednog raptor_a50,u tom slucaju interesuje me kako se snabdevate gorivom da li da ponesem ili ima i kod nas.
vidimo se pozdrav nenad.

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #36 on: June 06, 2008, 08:46:18 PM »
Kao sto Glider rece za okupljanje nije problem samo da se dogovorimo gde...

Sto se tice goriva uglavnom ga svercujemo iz madjarske i to samo za nase potrebe u prodaji ga nema...

Sale

p.s. prosto sam bio bolestan bez foruma... :)


Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: STA IMA NOVO
« Reply #37 on: July 09, 2008, 01:01:49 PM »
Evo moj telefon (francuska) za one koji budu u srbiju drugom polovinom avgusta pa moze da se sretnemo
Nenad 06 14 28 61 75, kupicu karticu telekom srbije cim budem stigao a inace ovj napomenuti broj radice isto non stop.

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #38 on: July 09, 2008, 06:07:16 PM »
Organizovacemo se mi Nenade ne brini, samo se ti javi. U ponedeljak smo se nabrzinu dogovorili i nasli nas 4 u Vrscu gde smo malo leteli. Skupili su se Dimitri (Beograd) sa svojim T-Rex 450, Nesa (Beograd) nitro Hirobo, Zoli (Vrsac) T-Rex 450 i Raptor 90 i ja (Novi Sad) Mini Titan 325 i Raptor 50. Taman ce dotle i Ivan (Beograd) da popravi svoj hlikopter pa cemo se druziti.

Sale

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: STA IMA NOVO
« Reply #39 on: July 09, 2008, 08:44:01 PM »
Ako neko hoce da mi ostavi svoj telefon?
Nenad

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #40 on: July 16, 2008, 05:43:11 PM »
Evo sta ja imam novo...









Prosli petak na aerodromu Cenej malko mi je zemlja bila blize nego sto sam ja ocekivao i nadao... Leteo sam invertovano...
Standarno su stradali rotori, glavna osovina, glavni zupcanik, tail boom, flybar, kabina (moze da se popravi), jedan link...
Mislim da ce uskoro biti popravljen pa nastavljamo dalje.

No imam i lepih stvari...







Radi se o maloj CMOS color kameri. Dimenzije su 28x21x25mm, teska je 19g, a sa baterijom 57. To sto izgleda da je zvezdasti sraf je ustvari objektiv. Kamera moze da se napaja baterijom od 9V i moze da radi 2h. U samoj kameri se nalazi predajnik, tako da je samo potrebno prikljuciti kameru na bateriju i ona pocinje da emituje. Na prijemniku se samo podesi kanal i dobije se video i audio signal. Sad je samo ostalo da utvrdim da li ce da smeta mojoj 2,4GHz stanici. Kamera je toliko mala da mogu da je montiram i na MiniTitana (naravno kada ga popravim), a na Raptoru 50 cu moci da montiram i servoe pa da je i pomeram kada mi zatreba...

Sale

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: STA IMA NOVO
« Reply #41 on: July 16, 2008, 05:55:51 PM »
Pa lijepa novost Sale  ;).Ma nista strasno cim ima djelova samo sat posla i idemo dalje.
Pozdrav

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: STA IMA NOVO
« Reply #42 on: July 16, 2008, 06:36:45 PM »
Jao Sale, al' si ga ubio!!!  A bio je tako dobar :'(

A kamerica mi se svidja, ako bude trebalo budzenje "dometa", tu sam.


Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: STA IMA NOVO
« Reply #43 on: July 16, 2008, 07:56:17 PM »
Upravo tako Bojane sat posla i mozemo dalje! Kako kod tebe ide?

Cim budem ustanovio da li treba nesto pojacavati javljam se Zdravko, ne znam samo kako jos da snimim signal sa kamere. Mogu da ga gledam na displeju ali bi trebao i da ga snimim...

Sale

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: STA IMA NOVO
« Reply #44 on: July 17, 2008, 07:17:21 AM »
Sale neznam sta da kazem kako ide jer nepamtim kad sam letio.Stara prica se nastavlja za sve vremena ima samo za letiti nema pa sam malo bjesan jer gledam kako sve lijepo stoji po sobi i skuplja prasinu nazalost.
Pozdrav
« Last Edit: July 17, 2008, 07:19:20 AM by ff7 »