Author Topic: Secenje tkanine  (Read 15422 times)

Offline highpower

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Secenje tkanine
« on: May 01, 2008, 07:27:50 PM »
Ima li neko savet, kako seci 24 gramsku staklenu tkaninu po zeljenoj konturi a da nedodje do razvlacenje ili krzanja iste? Mislim kako seci po pravim linijama ili krugovima, lukovima itd.
Ili je to prosto nemoguce sa ovako lakom tkaninom?

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Secenje tkanine
« Reply #1 on: May 01, 2008, 07:58:28 PM »
lenjir i ostar zilet i mirne ruke nista vise pozdrav

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Secenje tkanine
« Reply #2 on: May 01, 2008, 11:43:39 PM »
Ima li neko savet, kako seci 24 gramsku staklenu tkaninu po zeljenoj konturi a da nedodje do razvlacenje ili krzanja iste? Mislim kako seci po pravim linijama ili krugovima, lukovima itd.
Ili je to prosto nemoguce sa ovako lakom tkaninom?

Mi (mi padre i ja) za secenje tkanine koristimo specijalne makaze ili takodje specijalan noz narucen iz R&G-a i funkcionisu savrseno ali nisu jeftini!
Mada moze i ostar skalper uz jak pritisak i mali ugao i tkanina se sece kao papir!





\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: Secenje tkanine
« Reply #3 on: May 01, 2008, 11:50:19 PM »
Skalper je dobar ako se seku ravne linije, ali ako ima krivina tu skalper ne pomaze jedino specijalne makaze sa sitnim zupcima.
Te makaze mogu da se kupe i kod nas u prodavnicama koje drze program japanske firme OLFA ( skalperi , nozevi i sl.). To su makaze Olfa sa zutom drskom i sa sitnim zubima, koje nisu ni tako skupe kostaju oko 600 dinara.
Ja sam ih kupio u robnoj kuci "Sintelon" u Pozeskoj ulici na Banovom brdu preko puta drakstora. Verovatno ovo ima da se kupi i u drugim salonima Sintelona.

Offline highpower

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: Secenje tkanine
« Reply #4 on: May 02, 2008, 11:33:47 AM »
Ok, hvala najepse na savetima.
Dobio sam jos i informaciju da bi trebalo da sece dobro i onaj sklapel sa tockicem, kruzni.... Izgleda kao za secenje stakla.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Secenje tkanine
« Reply #5 on: May 02, 2008, 01:44:42 PM »
Ok, hvala najepse na savetima.
Dobio sam jos i informaciju da bi trebalo da sece dobro i onaj sklapel sa tockicem, kruzni.... Izgleda kao za secenje stakla.
Upravo sam o takvom nozicu i ja pisao a sto se cena tice zna se sta je R&G u svetu smola i tkanina!
Pozdrav
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Secenje tkanine
« Reply #6 on: May 13, 2008, 08:40:05 AM »
Pre neki dan sam u Merkuru u Novom Sadu video elektricne baterijske makaze sa tockicem sa kojim moze da se sece i platno. Radi se o naostrenom tockicu koji je ostar i vrti se, samim tim sece platno vrlo precizno. Sa njim moze da se seku vrlo nepravilne linije. Ne mogu bas da se setim tacno cene ali bih rekao da je negde oko 6.000,00 din...

Sale