Author Topic: Strašno, ali veoma poučno!  (Read 3984 times)

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Strašno, ali veoma poučno!
« on: November 20, 2009, 09:08:21 AM »
Iako nije za one sa slabijim živcima, obavezno pogledati ovaj snimak. Veoma poučno.



Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
« Last Edit: November 20, 2009, 09:23:42 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Strašno, ali veoma poučno!
« Reply #1 on: November 20, 2009, 09:42:37 AM »
Lazo,

Ovaj snimak stvarno izgleda strasno, gore od onih morbidnosti oko "secenja deprona".

Moguce je i cak verovatno da je montaza, ali ipak:

Ne do Bog nikom.... pu pu pu...

E kad ovo vidim padne mi na pamet recimo akro model od Raleta (valjda ste ga nekad videli, na drugim forumima i na njegovom sajtu koji je nazalost zatvorio).
To je model od 1m raspona krila ima 200W motor i sklopivu elisu. Leti polako i blizu, okretan je.
Uzivanje je zagarantovano, ko ume da uziva..., a da mu se to ne pretvori u robiju i gomilanje sve vecih modela.

Mogucnost da se ovako nesto desi sa takvim modelom je bliska "0".

Po meni (mozda ima i suprotnih misljenja, sta ga znas...) sto nesto ima vecu masu i brzinu to su ozlede prilikom udesa sa masom proporcionalno, a sa brzinom na kvadrat vece...

A da li ce se udes desiti, to je neminovnost, samo treba dovoljno dugo cekati ili "nemati srece".

Izvinjavam se sto ne pisem o helikopterima u ovom delu foruma, ako se neko nadje uvreden mojim komentarom.

Pozdrav,
Petar
« Last Edit: November 20, 2009, 09:45:11 AM by petar »

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Strašno, ali veoma poučno!
« Reply #2 on: November 20, 2009, 11:07:40 AM »
Ma kakva montaža!? Ovo sam skinuo sa jednog helikopterskog foruma. Povreda je nastala od helikopterskog kraka. Dugo sam se mislio dali da ga stavim na naš forum, i na kraju sam ipak zaključio da ovakve strašne slike mogu da deluju otrežnjujuće i poučno.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: Strašno, ali veoma poučno!
« Reply #3 on: November 23, 2009, 07:58:24 AM »
E kad ovo vidim padne mi na pamet recimo akro model od Raleta (valjda ste ga nekad videli, na drugim forumima i na njegovom sajtu koji je nazalost zatvorio).
Petre, Raletov sajt ponovo radi, ali na drugoj adresi http://sites.google.com/site/raleticclub/

Pozz