Author Topic: Mikey's Sport Trainer  (Read 6155 times)

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Mikey's Sport Trainer
« on: October 20, 2009, 12:26:29 PM »
Pozdrav svima,

Da li je neko pravio model sličan ovome, ili možda baš ovaj model?

http://mikeysrc.com/Sport-Trainer.html

Čovek (dobro, lutka) je napravio odlična video uputstva za gradnju RC modela.

U pitanju je visokokrilac, napravljen za jako male pare (autor kaže ispod 10 USD), a kada pogledate materijale, vidite da je koristio drvca za ražnjiće i štapiće za sladoled, pored standardnih (FOAM) ploča i lepka.
Inače, šta od materijala može da se pronađe u Beogradu (ako je moguće, radnja gde bi moglo da se nabavi)? Pre svega mislim na ove penaste ploče, pošto ću sve ostalo naručiti sa HobbyKing.

Motor, servo i elektronika je naravno skuplja, ali i dalje mi deluje kao jako jeftin avion za početnika, koji jako lepo leti (gledajući snimak sa sajta, odličan je u odnosu na izgled aviona, koji je daleko od finog i uglađenog).

Ovako nešto planiram da pravim tokom zime, paralelno sa sklapanjem HK-450, pa me interesuje da li imate preporuku za neki možda sličan projekat, koji je možda malo bolji, a sličnog izgleda/cene izrade.

Najviše mi se sviđa ideja jeftine gradnje, jer posle padova i popravke su jeftinije.

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #1 on: October 20, 2009, 08:57:18 PM »
Evo par slika tog modela:






Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #2 on: October 21, 2009, 07:43:30 AM »
Imenjace pogledaj ovo.http://rcfly4um.org/index.php?topic=74.0. Ovo je moj prvi model i ako se izuzme elektronika nije me kostao ni tih 10usd

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #3 on: October 21, 2009, 02:39:50 PM »
Gosn. Aco, bicu direktan:kada se govno pusti nizbrdo, ono ce se kotrljati, ali nikada nece postati tocak ...
Napraviti letelicu je moguce i od lista papira, to svi znamo, ali za pravu letecu masinu se treba malo vise pomuciti.
To sto bi ste vi hteli da pravite ce leteti, ali kako i koliko, to je pravo pitanje.
Najjeftiniji materijal koji ispunjava barem neke standarde je stirodur u kombinaciji sa malo drveta ili karbonskih cevcica.
Takva izvedba vas ne bi kostala mnogo (u zavisnosti od velicine oko 10-20 eura) a imali bi ste letelicu koja bi molga da se nazove avionom.
Stedja u ovom nasem hobiju nazalost nije dobra jer dovodi do neuspeha, frustracije i na kraju do odustajanja bavljenjem istog.
« Last Edit: October 21, 2009, 03:07:22 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #4 on: October 21, 2009, 07:05:26 PM »
Gospodine Marko. Vas komentar je jako ruzan. Nebih da se upustam u neke rasprave i kaljam ovaj post ali moram da kazem da sam ja na tom modelu naucio da letim rc i to pre pet godina kad iskreno nisam ni znao da postoji rc simulator za pc a nikoga od modelara nije bilo kilometrima daleko od mene da mi bilo sta pokaze.Ovaj model je meni padao mnogo puta(Za popravku su mi trebala samo jedna klesta, par gumica i malo samolepljive folije). Dok nisam naucio da letim a zatim mi je pruzio mnoooogo casova uzivanja u rc letenju
« Last Edit: October 21, 2009, 07:07:11 PM by aco »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #5 on: October 21, 2009, 07:28:19 PM »
Yes ovaj ko sto rece Sofronije:
Sinak to ti nakada ovaj nece p o l e ttttt eti (<--)
Modelarstvo nije samo letenje i ne mora da imas samo najbolje materijale i modele da bi uzivao u ovom hobiju. Cepaj po svome, ali pre prvog poletanja se konsultuj sa nekim od iskusnijih oko centra mase bezbednosti isl.
Pogledaj malo po forumu ima tu ljudi koji su svasta napravili od stirodura. Zoljica npr.


Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #6 on: October 21, 2009, 09:05:54 PM »
Hvala svima dobronamernima na savetima.

Gledajuci razne planove, nisam naisao ni na jedan koji mi se 100% svideo tj. nije ono sto sam zamislio tako da cu mozda probati sam da napravim nesto modifikujuci neki od planova koje sam nasao.

Verovatno cu praviti nesto sa 4 servoa (ailerons, elevators, rudder) jer bih hteo odmah da vezbam sa takvim avionom, sa motorom iza krila sa propelerom koji gura. Nesto slicno Easy Star-u, samo malo drugacijem.

Kada budem stigao do neke tacke da nesto imam da pitam ili pokazem napravljeno, javljam se.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #7 on: October 21, 2009, 10:41:40 PM »
Vas komentar je jako ruzan. Nebih da se upustam u neke rasprave i kaljam ovaj post ali moram da kazem da sam ja na tom modelu naucio da letim rc i to pre pet godina kad iskreno nisam ni znao da postoji rc simulator za pc a nikoga od modelara nije bilo kilometrima daleko od mene da mi bilo sta pokaze.

Ali je i istinit.
« Last Edit: October 21, 2009, 10:43:57 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #8 on: October 22, 2009, 12:06:52 AM »
Ispricacu Vam komentar mog kolege, upucen meni. nadam se da ce se vise nas pronaci ovde.

"ti (ja) provedes tolko vremena namestajuci i podesavajuci te tvoje modele, a vidi,
covek stavio motor na dasku i leti. i to sta leti - ubi se od letenja."

e tako je to. neko zeli samo da poleti, neko da to bude jeftino, neko da to sam napravi, neko da sve bude velicanstveno.
najbitnije je da je ovaj hobi sirok i daje mnogo mogucnosti.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Mikey's Sport Trainer
« Reply #9 on: October 22, 2009, 12:13:58 AM »
Ispricacu Vam komentar mog kolege, upucen meni. nadam se da ce se vise nas pronaci ovde.

"ti (ja) provedes tolko vremena namestajuci i podesavajuci te tvoje modele, a vidi,
covek stavio motor na dasku i leti. i to sta leti - ubi se od letenja."

e tako je to. neko zeli samo da poleti, neko da to bude jeftino, neko da to sam napravi, neko da sve bude velicanstveno.
najbitnije je da je ovaj hobi sirok i daje mnogo mogucnosti.

 (res) :)aplauz
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!