Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2009  (Read 53903 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #30 on: October 22, 2009, 04:06:38 PM »
Ja dolazim, sa drugom.  :D

Opa Leonardo, znaci neka neka druga je u pitanju  mmmm

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #31 on: October 22, 2009, 07:36:22 PM »
Slobodane zahvaljujemo na informacijama. Ceo organizacioni tim je u panici jer su vremenske prognoze kontradiktorne. Molim za razumevanje sto se ne izjasnjavamo sta je bolje  subota ili nedelja. Ako neko zna tacnu vremensku prognozu voljni smo da cujemo predloge.
Pozdrav od Gileta
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #32 on: October 22, 2009, 08:58:29 PM »
tacna prognoza je da nema prognoze. recimo u kragujevcu je dans trebalo da bude lepo vreme i
bilo je za kratke rukave sve do 13 sati kada je pocela da slinavi neka kisica, a tako je i dalje.
posto mislim da ima dosta nas sa strane zainteresovanih za dolazak, valjalo bi da se eventualno
sutra pre podne zakaze, pa sta bude.

ps ili da zamolimo ovog iz veternika (vidi sliku) da ode kod one njegove babe melanije da nam malo nabaje neko lepo vreme. :_D

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #33 on: October 22, 2009, 09:34:12 PM »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #34 on: October 22, 2009, 09:37:45 PM »
Prognoza se stalno menja. Sutra cemo videti kako stoje stvari pa ce samim tim pasti i odluka. Za sad opet subota deluje bolje, 22oC i vetar 2m/s sa malom kisicom:
http://www.weather2umbrella.com/
klikne se na ime grada i tada se otvara 3 dnevna prognoza za taj grad za svaka 3 sata. Zumiranjem mape dobija se takva prognoza za skoro sve gradove u Srbiji.


poz
« Last Edit: October 22, 2009, 09:42:56 PM by magic »
Veljko

Slobodan

  • Guest
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #35 on: October 23, 2009, 10:28:35 AM »

Prognoza za Beograd (centar - grada) za period 23.10.2009 - 27.10.2009 Izvor: NOAA Air Resources Laboratory.
Subota 24.10.2009 u 12 sati: Oblacnost 85%, Rel. Vlaznost 60%, Bez padavina, Vetar jugoistocni 1-2 m/s, Temperatura max 20 celzijusa.
S' obzirom da je period nestabilan postavicu na forum jos 1 - 2  prognoze u toku dana. Pratim ovu prognozu zadnjih 5 - 6 godina i mogu reci da je veoma pouzdana. Iz prilozenog meteorograma se vidi promena pravca duvanja vetra u Subotu tacno oko podne. (u celoj zemlji), Jugoistocni pravac vetra smenjuje severozapad sto u principu stvara uslove za padavine zbog blagog zahladjenja ali zbog male relativne vlaznosti i slabog intenziteta vetra ta mogucnost je ostvariva tek u toku noci sto se i vidi na meteorogramu.
Magic je u pravu sto se tice prognoze, ona je uglavnom ista za sve gradove u Srbiji. Veoma nezahvalno je davati prognozu u ovako nestabilnom periodu ali prema trenutnoj situaciji moj licni stav da je Subota manje rizicna od Nedelje zbog eventualnog zakasnjenja ove mogucnosti da nesto padne, doduse veoma slabog intenziteta
U mojoj prethodnoj replici sam greskom dao prognozu za Novi Sad ali nema neke velike razlike sa prognozom za Beograd.
Dok ovo pisem kod mene pada slaba kisica sto i bilo prognozirano.

Pozz.



Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #36 on: October 23, 2009, 11:05:41 AM »

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #37 on: October 23, 2009, 12:37:53 PM »
Odluka je doneta.
Pripreme ulaze u zavrsnu fazu cekamo vas kako je najavljeno 24. subota to jest sutra.
Vidimo se na aerodromu 13-MAJ.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #38 on: October 23, 2009, 01:05:25 PM »
Molba /pitanja Organizatoru :

1.Vreme okupljanja (neka orijent. satnica)

2. I ako imate neka konkretna saznanja vezana za radove na nadvoznjaku kod petlje Batajnica. Jeste da se radi jedna kolo. trazaka i to iz smera Novog Sada Ka Bg-u.  DA li ima to uticaja na guzvu na putu od Bg-a ka aerodromu "13 maj"? Obicno se "guzva iz jedne trake lako "reflektuje" i na traku koja se navodno ne radi. Cisto da ukalkulisemo potrebno vreme za dolazak.

Ovo je danasnje stanje na drumovima od Auto-Moto Saveza Srbije :

"Na autoputu E-75, Beograd-Novi Sad, na nadvožnjaku kod petlje Batajnica, u toku su radovi na sanaciji kolovoza. Saobraćaj iz pravca Novog Sada ka Beogradu usmerava se semaforskom signalizacijom pored nadvožnjaka i preseca Batajnički put („stari“ magistralni put Beograd-Novi Sad). Radovi su obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom opremom i signalizacijom, a stalno je prisutna i saobraćajna policija. Predviđeno je da radovi traju do 01.11.2009"

Slobodan

  • Guest
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #39 on: October 23, 2009, 03:43:00 PM »
Prognoza za subotu bez promene. Nema kise, nocas od 21.oo casova blagi porast atm pritiska sto znaci stabilnije vreme. Vetar do 2m/s Za nedelju nesto vedrije ali i hladnije takodje bez padavina.

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #40 on: October 23, 2009, 04:15:28 PM »
zelim vam lep provod!!ja nazalost necu doci zbog porodicnih obaveza  :-[ pozdrav svima

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #41 on: October 23, 2009, 09:03:51 PM »
E ova prognoza je stvarno samo da covek ostane bez zivaca! Svakih par sati su imali drugacije predvidjanje. Poslednje koje ja sad gledam je oblacno, BEZ kise sa umerenim vetrom oko 3m/s i temperaturom od 20C. Za ovo doba godine ODLICNO!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #42 on: October 23, 2009, 09:09:26 PM »
Svi se obrijte pavlakom i senfom i bice lepo vreme!
-Milan tarot :)

Ja se nadam da se naletimo ljudski sutra...
pozdrav svima

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #43 on: October 23, 2009, 09:49:39 PM »
kremo danas sam prosao oko 6ice znaci hrkljus prema bataji od beograda mislim na iskljucenje ,za novi sad picis, i jos gore kada ides iz novog sada jer kada ides iz beograda ka n.sadu ides preko nadvoznjaka a iz novog sada moras da se spustis na batajnicki put i opet gore, tako da jbs pandure secite kod pumpe vi koji idete iz beograda e sad ne znam kakva je generalna guzva subotom prepodne

vidimo se

Slobodan

  • Guest
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #44 on: October 23, 2009, 10:18:29 PM »
Prognoza za Subotu 24.10.2009 lokacija Zemun Polje Aerodrom 13 Maj. u 12 casova. Izvor: NOAA Air Resources Laboratory.
Vetar: Severoistok-istok do 3 m/s, Oblacnost 100%, Bez padavina, Relativna vlaznost 70%, Temperatura - maksimalna 18 celzijusa, Atm. pritisak u porastu. Uglavnom bez promene.
Za Nedelju promena -  Vetar: Severni do 2 m/s moguce slabe padavine u popodnevnim casovima.