Author Topic: Ornith 46  (Read 3159 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Ornith 46
« on: October 09, 2009, 11:55:57 PM »
                      Cenej, 9.10.2009.  Posle nesto natezanja izmedju mene i mog helikoptera evo i prvih slika sa takodje prvog ozbiljnijeg testa. Robbe-ov Ornith 46 je standardno opremljen Magnum-om 46 xls i to bi sigurno tebalo da radi onako kako je zamisljeno. Ja sam medjutim po svemu sudeci imao peh sa karburatorom na tom motoru jer se to malo cudo nikako nije moglo nastelovati. Obe igle su napravljene sa takvom tolerancijom da su se odmah posle starta od vibracije same zavratle i moj motor je uglavnom radio na osiromasenoj smesi i naravno silno se pregrejavao. Posle bezbroj proba i pokusaja da se nesto uradi, skinuo sam dole karburator i zamenio ga Peri-jevim koji mi stoji vec dugo skinut sa jedne desetke. Nekada davno sam se naleteo sa tim motorom koristeci naravno gorivo iz kucne radinosti 80% metanola i 20% ricinusa. I danasnji utisci. U dva-tri pokusaja podesavanja motor je proradio veoma dobro. Ler kakav se samo pozeleti moze, prelaz odlican, nema stucanja, nema pregrevanja, maksimalna snaga, e to neznam, ko sme da proba kad je moja vestina tek na nivou huverovanja. Gorivo, naravno 80% metanola i 20% ricinusa. Tu su bili Golub i Joja zahvaljujuci kome i ja uzivam u ovim fotografijama. Eto, hteo sam da podelim svoje zadovoljstvo sa svima vama, dobrim prijateljima i drugarima sa ovog foruma. Bata Stepanovic.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Ornith 46
« Reply #1 on: October 10, 2009, 12:02:21 AM »
Bato kako mozes onako lepu Cesnu da letis okrenut ledjima. Mora da si mnogo napredovao od kako se nismo videli.
Pozdrav
PS Bogami i heli lebdi solidno.  :)aplauz
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ornith 46
« Reply #2 on: October 10, 2009, 10:04:21 PM »
Bravo bato samo napred.  :)aplauz