Author Topic: Par kisnih dana i eto ...  (Read 4332 times)

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Par kisnih dana i eto ...
« on: October 05, 2009, 10:03:25 PM »
Protekli vikend je bio uzasan sto se tice vremena a ja nisam pojma imao sto da radim  od dosade i uhvatim se plana za izradu "Cvorak" jedrilice i napravim jednu varijaciju od stirodura. Nadam se da mi konstruktor nece zamjeriti na izmjenama i zahvaljujem se na planu. Dimenzije modela i profil krila je ostao isti samo sto sam malo produzio krila, pogoni ga Tower pro 2408 i 18A ESC (prvo sto mi se naslo pri ruci od silnih polupanih modela). Danas sam ga poletio prvi put i model leti odlicno, bilo je malo vjetra i bez problema ostaje 20 minuta u vazduhu sto je za mene ekstra. Pozdrav.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Par kisnih dana i eto ...
« Reply #1 on: October 05, 2009, 10:39:12 PM »
Bravo Milovane, odlicno je ofarbana. Skoci do Podgorice da letimo malo !

Offline vesna

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Par kisnih dana i eto ...
« Reply #2 on: October 11, 2009, 05:20:30 PM »
Jel' mozes okaciti snimak letenja? (<--)
I ja radim na njoj i razmisljam da produzim krila.
Pozdrav

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Par kisnih dana i eto ...
« Reply #3 on: October 11, 2009, 05:34:47 PM »
Evo ovaj cas sam se vratio sa letenja ali nisam nosio kameru jer samo sto je stala kisa i izasao sam samo da probam a potrajalo je jedno 40-tak minuta dok nije nestalo vjetrica. Sledeci put nosim kameru. Evo gdje sam danas letio, pet minuta od kuce.

Offline vesna

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Par kisnih dana i eto ...
« Reply #4 on: October 11, 2009, 05:44:23 PM »
Ma zanima me kako leti,posto razmisljam da promjenim i raspon krila, ali i da ih produzim(nadam se da se ne ljuti konstruktor)? Ovo je kod Kamenara?

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Par kisnih dana i eto ...
« Reply #5 on: October 11, 2009, 05:57:45 PM »
Pa eto ja sam zadovoljan iako nemam nekog iskustva sa jedrilicama i hvatanjem termike ali vjeruj mi da sam je danas samo podigao a sve ostalo je islo samo od sebe, malo lijevo ili desno dok ne vidim da je "udari" u krilo odozdo i onda na tu stranu, tako je trajalo jedno 40 minuta. Tek sada sam vidio da konstruktor preporucuje teziste na 75 mm a meni je malo vise nazad. Jedva cekam sutra da ponovo izadjem. Po meni neces se razocarati ako je krenes raditi. Srecan posao i brzo da bude  (<--) .Pozdrav.