Author Topic: FPV EasyStar - komplet projekat  (Read 68728 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #150 on: August 10, 2010, 08:34:28 AM »
РециЧДали то летиш успомоч оне наочаре или класично Rc летење?

То са наочаре стварно звучи импресивно.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #151 on: August 10, 2010, 09:02:53 AM »
Naravno da letim uz pomoć video naočara :D na visini od 350 metara model niti se očima vidi niti može da se čuje zujanje motora ;)

Evo i snimak od juče sa rezolucijom snimanja 1280x720

S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #152 on: August 10, 2010, 02:22:37 PM »
Odlicni su snimci, jedva cekam kad ces da predjes na nesto sto mirnije leti, tipa Easy Glider Pro ili Cularis.
Kod ovih snimaka, koliko god bili lijepi i kvalitetni upada u oci jako mrdanje modela, sto se gubi kod veceg raspona i tezine.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #153 on: August 10, 2010, 02:37:03 PM »
Odlicni su snimci, jedva cekam kad ces da predjes na nesto sto mirnije leti, tipa Easy Glider Pro ili Cularis.
Kod ovih snimaka, koliko god bili lijepi i kvalitetni upada u oci jako mrdanje modela, sto se gubi kod veceg raspona i tezine.

Ima taj model težine, ali mu ipak fali raspon!

Možda ni težište nije na pravom mestu, a možda je i vetar jak. Ako pomeriš težište malo napred dobićeš brži i stabilniji model. ES je odličan za učenje. Nemoj još da ga penzionišeš! Prvo dobro proceni šta bi sve voleo da imaš, a nemaš. Onda pogledaj neke modele koje drugi imaju i doći ćeš do zaključka kuda dalje. Ja se mislim da uzmem nešto 2.5-4m raspona, ali nisam ni blizu odluke niti trenutno imam vremena za to. Kad sazri biće i na trpezi...

Snimci su odlični, ako možeš da digneš nešto na Vimeo pa da vidimo pravu rezoluciju! Youtube ga nekako otupi, a na Vimeo snimak bude oštar ko žilet! 2-3 minuta odabranog materijala bi bio pun pogodak!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #154 on: August 10, 2010, 02:40:44 PM »
Hvala saxpg, model ima težine na pretek i to u pojedinim momentim i zna da bude problem, za vrijeme nastanka ovih snimaka vrijeme je zaista bilo nestabilno ali ulovit će se i stabilan snimak pa ću da postam. Na žalost za sada nisam u mogućnosti da uradim prelaz na neku veću letjelicu. U doglednu vrijeme zasigurno će doći do takve promjene ali ipak ne tako brzo ;)
Eh samo da nisam već na 950 grama težine znao bi ja kako ga ustabiliti ali više jednostavno nemam ni mjesta u njemu niti ga mogu dalje otežavati. Šta je tu je. Dok se malo naviknem i oslobodim možda ću izbaciti OSD, time osloboditi mjesta pa ugraditi elerone i staviti žiroskope. Vidio sam dva primjera što su ljudi tako uradili i snimci koje prave su malo je reći fantastični...
U svako slučaju hvala na komentaru ;) Živ mi bio
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #155 on: August 10, 2010, 02:43:09 PM »
Snimci su odlični, ako možeš da digneš nešto na Vimeo pa da vidimo pravu rezoluciju! Youtube ga nekako otupi, a na Vimeo snimak bude oštar ko žilet! 2-3 minuta odabranog materijala bi bio pun pogodak!

Napravit ću nešto za koji dan, volio bih da ubodem savršen dan pa da skupim lijepog materijala, jutros sam isplanirao rutu letenja, znači dosad je se maltene nasumice letjelo bez cilja...
Kada bude šta namjestit ću koji minut na vimeo...
Živio ;)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #156 on: August 11, 2010, 04:34:00 PM »
U svako slučaju hvala na komentaru ;) Živ mi bio

Ha ha , nema na cemu, znam kako je... mi iz Podgorice se ubismo stavljajuci klipova i klipova, a niko ni smajlija da stavi   (pijemo)

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #157 on: August 11, 2010, 04:46:09 PM »
U svako slučaju hvala na komentaru ;) Živ mi bio

Ha ha , nema na cemu, znam kako je... mi iz Podgorice se ubismo stavljajuci klipova i klipova, a niko ni smajlija da stavi   (pijemo)

:) nije bas bilo misljeno u tome smislu ali nema veze, gdje su vasi snimci?? Reko da vam stavim jednog smajlija :D
(pijemo)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #158 on: August 13, 2010, 08:15:20 PM »
Evo jedan kratki HD video, dakle na "vime-u". Sniman je u Full HD modu (1920x1080) ali mislim da je za ovu kamericu to ipak previse, po papirima kamera u ovom modu snima sa 30 fps(frames per second) mada ja to baš i nebi rekao, rezolucija jeste ogromna, ali mi se čini da u svim ostalim modovima ipak bolje radi. Još jedna negativna stvar sa ovim modom je veoma teško rukovanje sa fajlom...

S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!