Author Topic: Snimak iz Easy glidera  (Read 4630 times)

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Snimak iz Easy glidera
« on: April 20, 2008, 11:29:34 PM »
Danas sam na Lisicijem Jarku leteo Esy glidera. Ovo je prvi put bilo termicko letenje. Model je toliko dobar za termiku da sam se iznenadio, cak sam u jednom momentu gledao kako da pobegnem iz termike da mi model ne ode previsoko. Sve u svemu jako sam zadovoljan ovim modelom a napravio sam sa njim i jedan video snimak sa Smart mini2 kamericom

http://s43.photobucket.com/albums/e374/watt1992/?action=view&current=jarak2.flv

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Snimak iz Easy glidera
« Reply #1 on: April 20, 2008, 11:55:55 PM »
Boco, ajde javi se ovih dana da letimo.
Ja letim Arcus (robbe), to je brat blizanac Easy Glidera pa ce biti fino i za poredjenje.

064/0493088, Sasa

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Snimak iz Easy glidera
« Reply #2 on: April 21, 2008, 12:10:03 AM »
Cestitam!
Dobri snimci s obzirom na low-tech kameru.
Bolje da kamera gleda napred, jer ovako gledalac lako dobije morsku bolest  ???
Naravno da ne moze zbog elise. Zato je za AP model bolji Easy Star sa potisnim pogonom.
Ali ovaj je nekako resio:



Probaj napraviti neki drzac za kameru iznad krila i da kamera gleda preko elise.
Pozdrav, T.E.



Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: Snimak iz Easy glidera
« Reply #3 on: April 21, 2008, 09:21:38 AM »
Super imam tvoj telefon I pozvacu te ako ti odgovara oko uskrsa jer sam radnim danom zauzet. Predlazem ti da letimo 26. aprila na Jarku. Tada ce biti drzavno prvenstvo, takmicenje klizaca koje traje 3-4 sata i od 14 casova smo slobodni.
Sto se tice ovog drugog predloga za smestaj kamere, ja sam se opredelio za cicak traku. Cesto ove konstrukcije zahtevaju da se model osteti jer mu se ugradjuje skalamerija za smestaj kamere. U prodavnici URADI SAM na Novom Beogradu moze da se kupi samolepljiva cicak traka "FIX O MOL" koju koristim za pricvrscivanje baterija u modelu, prijemnika i reglera. Lepak na traci je nenormalno jak tako da jedna tracica drzi kamericu bez problema, moze cak i nagib da joj se podesava. Kada budem imao malo vece ambicije u foto snimanju verovatno cu primeniti ozbiljniji sistem.