Author Topic: Fly4Fun IV. Palic 2009  (Read 43652 times)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #30 on: September 26, 2009, 08:17:41 PM »
Kakav sjajan dan!

Najlepše hvala Subočanima na gostoprimstvu!

Fantastična organizacija, zadali ste nam svima težak domaći zadatak.

Bravo!!!




Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #31 on: September 26, 2009, 08:30:30 PM »
Super druzenje i odlican gulas..
Hvala Suboticani ;)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #32 on: September 26, 2009, 10:55:21 PM »

Malo slika...
...obratiti pažnju na fotku "Nađi Mirčeta"  :hehe

« Last Edit: September 26, 2009, 10:58:08 PM by brainstorm »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #33 on: September 26, 2009, 10:59:29 PM »
Bilo je lepo. (yay)
Mnogo gostiju sa strane, dobra organizacija i ostalo. Napravio sam mnogo dobrih fotografija, ali na njih treba malo čekati, jer treba da ih obradim. Bi će i kuglastih panorama, a za sada evo samo jednog isečka.
Naka žale oni koji nisu došli  :_D



N3mke, pokazao si se kao dobar modelar i RC pilot. Lepo si nam pokazao i onaj srednji prst sa tvojim letenjem.   (nono) Imam dobre slike o tvom letenju pa otom potom.
Poz. svima!


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #34 on: September 27, 2009, 12:34:09 AM »
Današnji skup na Paliću je bio jedan od najboljih skupova do sada...

Ima mnogo momenata koji su, po mom skromnom mišljenju, doprineli ovoj konstataciji.

Prvo organizacija je bila super... Sve je prošlo bez i najmanjeg incidenta...
Dejan je lepo vodio program, najavljivao modelare, pričao o modelima koji su leteli, razglas baš kako treba, muzika super...
Aerodrom je bio savršeno sredjen, podšišan...
A, gulaš!!!  Al' ga skuva onaj momak, svaka mu čast...

Vreme, super... Ni toplo ni ladno, vetar malo bočni ali, ne jak...

Baš se letelo i ako zanemarimo Englezov model koji je zavrsio na drvetu, mislim da nije bilo nikakvih "padavina"...
Doduše nije pao ni Englezov model - ostao je u krošnji...
Johni Boy ga je lepo rasporedio po šumici, trup i krila su bili na jednom drvetu, trap nešto niže na susednom a, motor sa firewall-om i elisom je stigao do zemlje...


Ipak ono što čini ovakvu manifestaciju jesu ljudi, modelari, ali i svi oni koji su danas bili. Svaki let je bio propraćen aplauzom, bilo je mnogo smeha, zezanja, prijatnih razgovora... Video sam mnoge prijatelje i poznanike koje ne srećem često....

Ipak, najjači utisak mi ostavlja fenomenalni napredak, kako u letenju, tako i u kvalitetu modela...

Izdvojio bih i par ljudi koji su danas leteli...

Na prvom mestu je mali Pedja iz Šabca, koji je po popriličnom vetru odlično leteo svog shok fly-era. Pedja ima 11 ili 12 godina i gomila modela koje je tata Beli kupovao sebi, godinama unazad, neće ostati da visi na zidu u sobi. Pedja će se pobrinuti da se skine paučina koja se nahvatala na njima...
Pedja svaka čast, samo tako nastavi, a ti Beli, spremi malom onu Mini Katanu... Ovog stiroporca je prevazišao...

Nimke me je oduševio... Nisam imao prilike da ga do sada vidim "u akciji' ali, ono šta nam je danas pokazao zaslužuje sve pohvale...  Šta će tek biti kad se dočepa nekog boljeg aviona... Nekog akrobate... Nimke samo tako....

Adam nam je sa svojim velikom elektro Sukhoi-jem u više navrata demonstrirao i svoje i sposobnosti ovog Sebartovog modela. Sukhoi koji je leteo "puca" od snage i sa set up-om koji je na njemu leti skoro 20 minuta!!!!
A, kako leti imali smo prilike da vidimo...  Naravno džabe amperi da nema pilota, Adame svaka čast....

Na kraju moram spomenuti Zoliku iz Bečeja i njegov helikopter Raptor...
Kaže mi Dobrički: "Sad će Zolika malo da huveruje..."- kad ono...
Kad je Zoli dohvatio Raptora...  Au, brašo...
Tu je bilo svega.... I huverovanja, ali mnogo više ledjnog leta, valjaka, nekih brzih manevara...
Video sam kraičkom oka da su i stake helikopterske "kuke", Sale i Zolika iz Vršca gledali netremice šta je momak iz Bečeja radio...

Oduševio sam i sam sebe ali, ne letenjem nego kako sam se, ko' Tarzan ili još bolje Čita, čas posla popeo u vrh one jele da Englezu "spasem" model... Nisam ni znao da i to mogu... Ipak ja sam 43 godine...
Usput sam i nekim roditeljima uštedeo na ulaznicama za zoo vrt, jer su majmuna mogli da vide još na aerodromu...

Mnogo modelara je letelo danas i molim sve koje nisam spomenuo da mi ne zamere... Činjenica je da su svi piloti danas leteli veoma dobro i sigurno....
Što bi kazao Miroslav Optičar: "Mogli bi se time i profesionalno baviti"...

Zahvaljujem se svima na predivom danu. Davno se nisam tako lepo i opušteno proveo... Baš bih se zeznuo da nisam došao a, svi koji nisu bili, ne znaju šta su propustili...

Hvala svima još jedared...

Pozdrav

Mirče




Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #35 on: September 27, 2009, 09:18:43 AM »
_ebiga, stvarno mi je zao sto nisam mogao da dodjem. No nadam se da se vidimo uskoro svi u Beogradu.

poz
Veljko

Offline davorama

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #36 on: September 27, 2009, 09:28:16 AM »
Evo jos par slika.

Adam priprema novi model...




Nimke - za mene je bio najvece iznenadjenje, moglo bi se reci i odusevljenje...


Gile, Coka... sve poznati likovi...


Coka standardno precizan i odmeren, jos uvek mozemo da ucimo od njega kako se leti...


Bata na poletanju


Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #37 on: September 27, 2009, 09:30:39 AM »
Da se i ja pridruzim cestitkama na odlicnoj organizaciji i da potvrdim Mircetovu tvrdnju da je druzenje bilo stvarno najbolje do sada! Stvarno prelep dan u svakom pogledu!

Sale

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #38 on: September 27, 2009, 11:45:29 AM »
Stvarno lepe fotke i utisci...nadam se da ću neki sledeći put moći da vam se pridružim,bar kao posmatrač dok ne nabavim neki ozbiljniji avion (<--)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #39 on: September 27, 2009, 12:50:53 PM »
  :)aplauz Svaka cast,fenomenalna zajednicka fotograafija ,vidi se da je bilo ljiepo  druzenje,letenje...da i ubuduce bude sto vise ovakvih okupljanja  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #40 on: September 27, 2009, 03:17:20 PM »
 Sve pohvale na trudu i organizaciji, nasim Subotickim prijateljima.
 Vredelo je preci svaki kilometar.
 Po prvi put nas je u ovom kasnom terminu posluzilo vreme. Do duse jeste bilo vetrovito, ali je atmosfera bila na nivou, pa niko nije obracao ni paznju.
 Ono sto ce definitivno meni ostati u secanju je da smo se juce stvarno i naleteli. Ja sam napravio 4 starta sa SU 31, a vidim da ima i mnogih koji su jos vise leteli.
 Od krahova, jedino je Zoliju zafalilo pola metra sa T-rex-om 450 i Englezu, jedno 1m do krosnje drveta.
Molim vas da obratite paznju na Mirceta u krosnji drveta.
 Da mog pobratima za bilo koje pare zamolite da se popne, sigurno bi rekao nesto kao " Ta mani me'', ali juce je sam, za minut otisao na vrh.
 Ipak je i ovo dokaz evolucije...
Salim se, naravno.
 Kao najlepsa dva iznenadjenja, mali Peka iz Sapca i mali n3mke, cije ime cu od sada uvek pisati velikim slovima N3MKE.
 Svaka cast.
Englez nas je razveselio svojim lomom, koji je u najmanju ruku bio komican i model nije puno ostecen, ali i vedrim duhom i osmehom koji mu nije silazio sa lica.
 Neka sada slike kazu ostalo.
Siguran sam da ce mo o ovom skupu jos podosta pricati i pisati


















































I naravno, kao slag na tortu, juce je nasem velikom drugaru Bati iz Novog Sada (batans), bio rodjendan, 34-i cini mise.
Nakon letenja, proslavilo se u ovom prelepom ambijentu


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #41 on: September 27, 2009, 03:42:16 PM »
Da, da, 34-ti od kad je dobio zlatni sat za 25 god. radnog staza...

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #42 on: September 27, 2009, 06:59:51 PM »
  dan ranije ista lokacija pad u sumu!!
« Last Edit: September 27, 2009, 07:22:29 PM by adam »

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #43 on: September 27, 2009, 07:18:36 PM »
    Cestitke Suboticanima !!!
Odrzali su lekciju iz organizacije , dobre volje i kulinarstva svima nama iz NS i BG.
Pozdrav i do skorog vidjenja (mozda i na Ceneju).

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #44 on: September 27, 2009, 07:28:09 PM »
 (res)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!