Author Topic: MIG-29 by Flyer  (Read 51332 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: MIG-29 by Flyer EVO III
« Reply #30 on: January 30, 2012, 02:25:49 PM »
Još prošle godine ste mogli čitati o MiG-29 EVO III-u, ako niste, evo link :
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2687.msg38880#msg38880

Imao sam više razloga da ne završim model. Prvo i prvo, meni lično, letenje MiG-a već nije interesantno, deca su rekla da imaju želju da lete Hero-a, pa mi je model stajao poluzavršen sa strane...
U subotu sam imao goste iz Debeljače, došli su ljudi da vide šta se radi, kako se radi. Rekli su da prate RC teme, da su u toku dešavanja, ali ipak je to drugačije kad pogledate sve, kad vidite kako je sve to uživo. Baš se baš ispričali. Oni milion pitanja, ja milion odgovora. Na kraju dana kad su krenuli kući, ja se setih mog MiG-a. Pošto je Dejan ( ko je već član foruma, ali se još malo stidi da piše nešto ) već napravio jednog, ja ovog mog dam Andrašu, da ga on završi, i ima obavezu da ga za koji mesec i poleti  (<--)



Dok Andraš završi dekoraciju, najverovatnije stiže i elektronika za model...




Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #31 on: March 24, 2012, 07:41:53 AM »
Da li moze neko da mi predlozi setup za ovaj model posto ovaj motor Turnigy C2826-1900 ne mogu da nadjem na HK .
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #32 on: March 24, 2012, 01:37:42 PM »
Motor 2200kv, prop 7x4, ESC 45A, baterija 2200mAh, proverena kombinacija koja se meni dobro pokazala. Javi sta si uradio, poz.

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #33 on: March 24, 2012, 04:03:05 PM »
Hvala . Kada bude stigao setup i nadjem vremena od skole javljam se  :D .
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"


Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #35 on: March 24, 2012, 07:00:12 PM »
Ja bi samo stavio malo jace servoe od 2-2,5 kg sile. Corona 939

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #36 on: March 24, 2012, 09:03:49 PM »
Hvala. :)
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"

Offline mister no

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #37 on: August 14, 2013, 12:09:26 AM »
kad god sam izabrao neki model i malo se raspitivao o njemu, uvek nekako naleteh na Gabora, prvo edge  zatim i mig, iako se tad nismo znali mnogo mi covek pomogao






avion je prvi u redu za let, nadam se uskoro

                                                                                                pozdrav

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #38 on: December 14, 2013, 06:06:59 PM »
Pozz nisam bas aktivan na ovom forumu ali slucajno sam naisao na ovaj theard pa da se i ja javim.Pravio sam ovog mig-a prije oko 1mj avion je stvarno fantastican,izuzetno lagan,nevjerovatno okretljiv i ovaj trust vectoring na njemu je nesta predobro. Ali nakon samo par letova vjetar mu je presudio i tako je pao na krov susjedove kuce i rasuo se,ali ne odustajem od njega.Uskoro cu napravit  verziju 1.1 (neznam dali ste vidjeli ali f16 falcon park jet sam pravio 6 puta dok nije doslo do savrsenstva tako da nece bit problem ni koji mig napravit  (yay). Set up klasicni za park jet-ove motor d2826-6 2200kv,esc 50A,prop 6x4,batka 3s1p 2,2Ah 25-35c i 2 serva hk 929MG.Na novom mig-u ce bit profil kfm2 i bit ce mi to prvi park jet s ruderom.Evo par stvari koje jednostavno morat uradit kako bih vam park jet letio dobro,ucinkovito i kako bih mogao radit akrobacije a da se pri tome ne polomi :
1. Pojacanja:
-Pojacanja vam nece bit nacrtana na planovima gdje god trebaju bit,na mig-u osim glavnog krila morat ojacat oba rudera,prostor između njih i sva zakrilca (ja ojacavam s letvicama za raznjice,to je dovoljno snazno)
2.Ucinkovitost:
-Svi znamo da se avion gradi oko propelera i motora prilikom dizajniranja,kako bi vam propeler jos ucinkovitije vukao zrak vazno je prostor oko njega prosirit (prema krajevima sire prema motoru uze uglv u slovu V s svake strane prop-a).
3. Okretljivost:
-Kako bih vam avion bio okretljivi morat koristit sve pokretne povrsine koje su ucrtane na planovima  (na prak jet-u sasvim dovoljno koristit elevatore i ailerone u v-mixu).
A sada imam jedno pitanje,kako ovdje postavit slike?   (<--)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #39 on: December 14, 2013, 06:39:19 PM »

A sada imam jedno pitanje,kako ovdje postavit slike?   (<--)

Nije sramota učiti !!!

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #40 on: December 14, 2013, 06:45:14 PM »
Nema toga u mene  oo))

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #41 on: December 14, 2013, 06:52:05 PM »
Nema toga u mene  oo))
Ma mora da bude  klikni na ,,Attachments and other options,,  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #42 on: December 14, 2013, 08:38:18 PM »
nema jbg otvorim ja to al pisu samo 3 opcije one da se vratim u topic,skinem s pratnje ove teme ili da ne koristim smajle,to je vjerovatno uvjetovano brojem postova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #43 on: December 15, 2013, 08:54:23 AM »
nema jbg otvorim ja to al pisu samo 3 opcije one da se vratim u topic,skinem s pratnje ove teme ili da ne koristim smajle,to je vjerovatno uvjetovano brojem postova
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,4.0.html
probaj onda po ovom da ubacis neku sliku,das samo link u svom postu pa se pojavljulje slika.Mozda postoji neki zakon ,aali ja za to neznam.Znam da ima ogranicenje za postavljanje Oglasa.Za to treba da imas najmanje 50 postova.Obrati se nekom od administratora neznam zasto nemas tu opciju za direktno ucitavanje fajlova.
« Last Edit: December 15, 2013, 08:58:09 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-29 by Flyer
« Reply #44 on: December 15, 2013, 11:01:11 AM »
Ajde nema veze,vecina ima profil na fly freak-u pa ako nekog zanima evo linkovi na određene slike
- Kako postic vecu iskoristivost propelera: http://www.flyfreak.net/samogradnja/mw-build-logs/?action=dlattach;attach=71200;image
-Kako ojacat Mig 29-ku na repu: http://www.flyfreak.net/samogradnja/mw-build-logs/?action=dlattach;attach=80527;image
-I kako je mig zavrsio na krovu  (yay) http://www.flyfreak.net/samogradnja/mw-build-logs/?action=dlattach;attach=80780;image