Author Topic: Padinsko jedrenje...  (Read 38883 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #60 on: April 13, 2009, 02:43:40 PM »
Vidi se ko je iskusan jedrilicar  :)aplauz Bobane poslusao sam tvoj savjet i pomjerio sam bateriju inace sa kojom letim 3S 1700 mAh za 2cm naprijed jest da ide vise nose down ja sam mislio da je to previse ali evo izgleda nije.Na ovome krilu je teziste na 7 cm od napadne ivice .Sada je jedrilica dosta stabilnija i bolje se kontrolise.U toku leta koji je na snimku nisam primjetio to sto si ti primjetio zato jos jednom hvala za ovu bitnu informaciju.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline petpet

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #61 on: April 17, 2009, 11:13:16 PM »
jeste, ovo joj je bilo vatreno krstenje, pokazala se kao kupovina veka. savrsen model, bukvalno smo stavili bateriju i prijemnik i vidi ovo, leti ko da je rodjena na toj padini.

snimak je kratak jer je goranu trebala moralna podrska, u nedelju idemo opet a ako nebude vetra koristimo vitlo na vrsackom aerodromu, nadam se da cu snimiti malo bolje.
extra

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #62 on: May 26, 2009, 07:22:36 PM »
 23.05.lokacija Ulcinj,jest da nije padina ali je bio jak vjetar...

 



                                                   


                                                     


Opsirnije o ovome letenju  http://rcfly4um.org/index.php?topic=520.msg11268#new
                                             
             
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #63 on: June 03, 2009, 02:06:02 PM »
27.05.vjetar je duvao ludacki tri jedrilice su bile spremne a i mi smo bili na okupu tako da smo se Sasa,Goran i ja dogovorili da idemo malo da prkosimo vjetru  :jaki: .Lokacija je iznad naselja Zlatica tako da smo brzo bili na mjestu odakle smo letjeli.Naravno da stalno tragamo za adekvatnim lokacijama kako bi vjetrovite dane mogli iskoristiti za ovakvo letenje.Sve ove lokacije su pogodne za letenje ali je slijetanje problem tj.jedan kamen je rezervisan za jedrilicu ,problem je sto su sve to krsevite lokacije nema parce livade ni za lijeka   :sljus ...Ali volja je jaca od svega a na mjestu je i ona bez rizika nema ni profita.Inace glideri su se pokazali u pravom svijetlu i za ucenje ove tehnike su odlicni ali najbolje rjesenje je bez motora jer kazem vam kad pri sljetanju lupi u kamen ode motor spiner i ostalo...Za padinu postoje i adekvatniji modeli ali mi trenutno raspolazemo sa ovim gliderima i za sada zadovoljavaju mada s vec mjerkaju neki drugi modeli tako da bi savjet od iskusnijih dobro dosao.
Goran je letio svog trogodisnjeg Arkusa koji i u ovim extremnim uslovima krsi sva pravila i neunistiv e on je najpogodniji za ucenje jer je do sada imao toliko padova i prepravki   (fiu)  pa je tako bilo i ovaj put.Letio je s motor,pa sa ulijepljenim krilom,pa je pukla elisa prilikom slijetanja pa je onda letio bez motora...  :sljus .Kad smo se peli na vrh toliko je duvao vjetar da je Goranovom Akusu polomio jedno krilo,ali kao sto rekoh volja je jaca od svega  i nema odustajanja.Sasa je letio modifikovanog Arkusa tj.trup od EG Pro glidera krila od Arkusa,a ja sam ovaj put sa mojim EG  imao jedan pokusaj koji se zavrsio na kraju na svu srecu dobro jer mi je motor otkazao bio je olabavljen pa je elisa zablokirala u najpotrbnijem trenutku,naravno prosao sam bez ostecenja.Za sada evo par fotografija ove lokacije  kao i video sa ovog letenja.


 



                                             http://www.youtube.com/watch?v=EI25ebmYMPI&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fmy%5Fvideos%5Fedit&feature=player_embedded

Na sledecim fotkama je jedna od za sada najboljih lokacija za padisko jedrenje ili bilo kakvo letenej.E ovde nema kamenja:livada,livada,brezuljci vjetra ima stalno...To je Krnovo koje se nalazi 75 km sjeverno od Podgorice.Ovuda prolazi magistralni put koji sada nije glavna saobracajnica od NK za Savnik jer je napravljena nova pa saobracaja nema skoro nikako tako da sa tog puta moze da se polijece i sa vecim modelima... Svake godine idem na odmor u ove krajeve do sada nisam imao priliku da letim niti jedan model na ovoj lokaciji ali ove godine glider ce sigurno  da jedri a ako vjetar dozvoli i koji AP model, bice slika i video...  :mhm

      

 
                                         
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #64 on: June 03, 2009, 06:26:26 PM »
Bravo  :)aplauz svaka cast. Ja jos nisam probao ovako nesto ali definitivno imam nameru da sa modelom Ion to uradim. Citao sam dosta o tome i model treba dosta opteretiti kako bi u svakom slucaju isao napred a ne samo unazad. Na video snimku sam video da su modeli bili posdosta opeterecenji, vodite racuna da ih vetar ne izlomi.

Planiram ove godine godisnji odmor u CG od 5-20.7. Nadam se da cu uspeti da spakujem i model  :big smile u kola, pa da probamo neko druzenje!

poz
Veljko

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #65 on: June 04, 2009, 12:34:46 PM »
Veljko ako budes planirao dolazak u CG obavezno se javi.Odlazak u Ulcinj bi bio pod obavezno jer tamo vjetra za jedrenje ne hvali a more kao neizbjezno osvjezenje je tu  (pijemo) Evo i moj br.mob.069 315 737.Pozdrav.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #66 on: June 04, 2009, 06:32:25 PM »
Vazi dogovoreno!

poz
Veljko

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #67 on: July 18, 2011, 01:52:37 PM »
Pogledajte opis fotografije, mislim da je mesto za padinsko jedrenje savršeno.

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/1958#4

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #68 on: July 18, 2011, 03:03:56 PM »
 (:sok:) savrshenstvo
VIVA PRIMITIVA

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #69 on: February 23, 2012, 12:10:25 PM »
Pogledajte opis fotografije, mislim da je mesto za padinsko jedrenje savršeno.

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/1958#4

bio sam ovde, i moram da potvrdim sumnju da je savršeno :)   

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Padinsko jedrenje...
« Reply #70 on: May 31, 2012, 10:04:00 AM »
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.