Author Topic: Pomoc oko helikoptera  (Read 29094 times)

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Pomoc oko helikoptera
« on: April 14, 2019, 10:35:32 PM »
Pozdrav ljudi, nisam u ovom fazonu oko helikoptera ali me drugar zamolio da mu nekako saznam vrednost helija koji ima, znamo samo da je Hirobo marka sa nitro motorom dalje nista. Hteo bi ga prodati ali ne zna ni koliko bi mogao da vredi. Pa ako neko zna neka pise  ()-()









« Last Edit: April 14, 2019, 10:37:54 PM by Savo »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc oko helikoptera
« Reply #1 on: April 15, 2019, 12:36:48 AM »
Taj Heli HIROBO sa nitro motorom, imao je i Futaba 6ch stanicu, sam ja doneo daleke 1997 god, iz Canada... u to vreme je HIROBO, a mozda i danas, ne znam, bio vodeci svetki brend u izradi helikoptera (Made in Japan)... stizao je i kitu, negde oko 200 malih i vecih kesica + motor + Radio System... tada je to placeno sa nekim rezervnim delovima oko 3000 CAD (kanadskih dolara) danasnjih para oko 2000 EUR
Sklapao sam ga 4 dana i 4 noci, bez sna... moj prvi RC Model, da bih ga tada uneo u RC Klub, bilo je neophodno da odem kod nekakvog instruktora da proveri sve, da natrimuje i tek uz njegov usmeni poziv klubu, odobrenje, ides dalje... tako je bilo tada... Bilo je jako hladno, zima, poleteo ga je, malo utrimovao, pohvalio i odobrio...
Kad sam ga doneo u SRB, malo sam pokusavao da ga letim, u par navrata i nakon 3-4 godine prodao Nesi jr(tako nekako, sa foruma), tada nije bio na forumu, znali smo se privatno... leteo ga je.. gde je posle kruzio, ko ga je kupovao i prodavao, ne znam, ali mi je Milo & Drago, da jos uvek postoji...
Vrednost je verovatna mala, nikakva, vise kao eksponat...

 (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Savo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Pomoc oko helikoptera
« Reply #2 on: April 15, 2019, 10:38:01 AM »
Jako zanimljiva priča Zajko  (pijemo) Mozda je bas to taj heli. Hehe ali hvala tebi u svakom slučaju! Ja nisam u ovim vodama jer mi heli bas i ne interesuju, bolje neka ga on stavi negde na policu tu mu nece nista smetati, pare će doći i proći nije sve u njima

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: Pomoc oko helikoptera
« Reply #3 on: September 21, 2023, 11:35:53 PM »
Taj helikopter je odličan za letenje, čak i za početnike (naravno uz prethodno uvežbavanje na simulatoru ili sa iskusnim modelarom).
Posebno je interesantan njegov zvuk (motora) za one koji to vole.
Ja sam ga imao i leteo.
Ako je potrebna pomoć rado ću se odazvati.
U svakom slučaju puno sreće i uspešnih sati letenja onome ko ga bude leteo.