Author Topic: Spree sports M36  (Read 3430 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Spree sports M36
« on: July 06, 2009, 11:44:51 PM »
          Nedavno je BOCA55 prodavao a ja kupio Kyoshov Spree M36. Imam ja tu iza zgrade jedno neveliko parce trave oiviceno gvozdenom ogradom gradskog vodovoda i setalistem sa kandelabrima. Nije idealno ali je iza kuce. Tu sam leteo vec neke manje elektro modele (Clever Boy) ali sam uveliko razmisljao da nabavim nesto novo. Imao sam nesto servoa Tower Pro 8g., ESC 25A, 3S/2200mAh i Thornado 2015 koji mi se cinio i najslabijom karikom u ovom lancu. Sa 10 x 4.7" koja je stigla uz model razvija nesto oko 70W. 830g. koliko je model tezak ovaj motor u vertikali cupa iz ruke. Spava je gotova i dvaputa testirana na aerodromu Cenej. I ono zbog cega sve ovo pisem, utisci. E pa sjani, tri starta po 10 min. sa naravno jednim punjenjem, bezbroj lupinga, tek nekoliko valjaka (to mi nije jaca strana), nesto kubanskih osmica pa "stall turn", i tu se tesko snalazi, ali krstarenje, prilazi "tuch and go" precizno u santimetar, zaokreti, tesko cete ga dovesti u kovit jer se odmah sam vadi, stabilno drzi pravac, valjda bi do horizonta sam tako otisao, jednom recju fenomenalan avion. Odmah sam video da cemo se posvadjati oko preteskog repa. Zato je baterija umesto tamo gde joj je mesto preseljena dole gde su prijemnik i servoi, malo je prosiren "fire wall" i od sjajnog modelarskog materijala, celicni lim limenke za apatinsko pivo napravljen "suport" sa prednje strane. E trebalo je u nosu jos oko 5-10g olova i to je sve. Morao sam ovo da napisem, avion je super.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Spree sports M36
« Reply #1 on: July 09, 2009, 03:27:28 PM »
 ;namig

 :)aplauz :)aplauz Cestitam na lepoj kupovini.

Quote
Morao sam ovo da napisem, avion je super.

To se vidi i na slikama  (photograf) (photograf)

Uzivaj u  (<--)
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)