Author Topic: Fpv model  (Read 13989 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Fpv model
« on: April 22, 2009, 10:05:23 PM »
Sobzirom da je moj prijatelj Tibeteagle moj prvi model nazvao frulicom( to ime mu je ostalo u mom zargonu) ja sam resio da malo napredujem pa sam po dobrom sumadiskom obicaju presao na visi nivo -- DVOJNICE



sav materijal koji sam upotrebio u izradi sem elektronike moze se nabaviti u Cacku



model sam probao i zadovoljan sam prvim letovima, a snimke sa letenja cu okaciti na net kad dobijem neku malo bolju vezu sa netom.
Inace model je namenjen za fpv a oprema je ova http://rcfly4um.org/index.php?topic=65.0, fale samo jos video naocare, head tracking i gps

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Fpv model
« Reply #1 on: April 22, 2009, 10:16:12 PM »
Odlicno izgleda, sve pohvale!
Po prednjem djelu se vidi da ima dosta mjesta da se pomjera teziste kako bi se stavila razna oprema.
Nemoj samo da bude, kao jedan od nas odavde, sto je zavrsio na informativnom razgovoru u policiji kada mu je
avion sa sve kamerom pao u kasarnu, a on snimao nesto deseto  lol

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #2 on: April 24, 2009, 12:25:43 PM »


evo snimka od juce 24.4. Duvao je jak vetar promrnjive jacine pa je dosta bacakao model. na par mesta se moze primetiti da model stoji u mestu dugo. I pored toga ja sam zasad jako zadovoljan modelom i opremom

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #3 on: April 24, 2009, 12:52:43 PM »
pardon, zaboravih da pozdravim kolegu saxpg i da zahvalim na recima pohvale.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Fpv model
« Reply #4 on: April 24, 2009, 06:43:56 PM »
Aco naj iskrenijih cestitki  ()-()
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Fpv model
« Reply #5 on: April 24, 2009, 07:15:56 PM »
Браво ацо! Модел је супер.

Да ли си га правио према неком нацрту или су мере одоокативне?

Успут - какав сјајан аеродром!

Људи, где у Београду или околини ми моделари можемо да узлећемо и слећемо на асвалтирану површину?

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #6 on: April 24, 2009, 08:04:28 PM »
Hvala.
model sam radio sto bi rekli iz glave, stim da sam par meseci unazad smisljao kako bi to sve trebalo da izgleda.
A aerodrom je stvarno super, jos treba da se izravna zemljiste oko piste i da se i tu posadi trava pa ce biti jos bolje.
Naravno poziv za sve kolege modelare, kad ste u mogucnosti i ako ste u prolazu -- svratite

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Fpv model
« Reply #7 on: April 25, 2009, 11:34:32 PM »
Aco ,model je odlican,video je takodje odlican naravno svaki sledeci ce biti bolji  (pijemo) samo hrabro naprijed...Interesuje me gdje se nalazi ovaj aerodrom koji je fenomenalan?Pozdrav.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #8 on: April 26, 2009, 02:12:23 PM »
hvala, u pravu si za video, danas sam stavio gumene nosacice za serva i pomocu njih pricvrstio kamericu, mislim da ce smanjiti vibracije. Prica o aerodromu je vec bila ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=906.0

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Fpv model
« Reply #9 on: April 29, 2009, 11:09:10 AM »
Imas PM

Offline simas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Fpv model
« Reply #10 on: April 29, 2009, 01:58:37 PM »
Pozdrav !

Prvo da pohvalim FRULICU lepo izgleda a lepo i leti, a aerodrom ....... da ne govorimo o tome.

Mislim da ti mogu pomoci sa par zapazanja sto se tice vibracije kamere, koja se na zalost dosta vide i kvare celokupan dozivljaj.

1. Sa slika koje si prilozio veoma tesko mogu da odredim velicinu horizontalca u odnosu na povrsinu krila. Ovo kazem jer je moguci uzrok vibracije kamere
upravo horizontalac koji je po mom misljenju malcice predimenzionisan, a drugo nalazi se u direktnoj struji elise koja ja relativno blizu horizontalca tako da stvara vibracije koje prolaze kroz celu letelicu. Posto je model relativno lagan, inercione mase su male i ne mogu da priguse nastale vibracije. Mozda da prekontrolises povrsinu horizontalca, ona bi trebala da iznosi od 13% do max 20% povrsine krila. Pretpostavljam da je model malo "nervozan" po visini, pogotovu pri vecoj brzini. Centar sarki kormila visine bi trebali da budu izmedju 2.5 i 3.5 SGT mereno od centra tezista modela.

2. Prednja poluga na ciji si sam kraj montirao kameru u mnogome pomaze u pojacanju vibracija.

Mozda da promenis mesto kamere blize centru tezista, da smanjis krak na kome ona osciluje, te verujem da ces dobiti mnogo mirnije snimke

Bit ce mi drago ako sam ti malo pomogao,

Pozdrav




Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #11 on: May 03, 2009, 12:55:57 PM »
HP Photosmart 635 montiran na fpv model i par slika sa preljinskog aerodroma














A sto se tice aerodinamike tu nebih zasad menjao nista jer model prosto savrseno leti i slece, a sve mu je dobro ulepljeno pa bi bio prilican problem da se nesto menja, Sad mi je u planu izrada OSD uredjaja u kacenje gps-a

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Fpv model
« Reply #12 on: May 03, 2009, 08:50:37 PM »
 :)aplauz korak po korak i rezultat je tu.Slike su odlicne, nadam se da ce uskoro biti slika i sa drugih lokacija .Srecno  (photograf)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #13 on: May 15, 2009, 01:06:02 PM »
evo i snimka mog prvog pravog fpv leta. Slika je losa jer u zelji da sto pre isprobam gps nisam ni obracao paznju na kvalitet slike
Nego ljudi ovde treba uciti rc letenje ispocetka, Ja nisam mogao da se povatam sa ovim brojkama, neznam u sta pre da gledam i da mi nije bilo pomocnika koji je svo vreme pratio model okom izgubio bi ga sigurno

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Fpv model
« Reply #14 on: May 15, 2009, 01:09:45 PM »
inace znacenje oznaka je sledece:
B-brzina
D-daljina od tacke polaska
V-visina
Strelica pokazuje pravac prema tacki polaska,