Author Topic: Novi klub i novi forum !  (Read 12802 times)

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Novi klub i novi forum !
« on: April 07, 2008, 08:32:41 AM »
Na adresi http://www.rc-team.info/ mozete videti dogadjanja u novom modelarskom klubu.
Pozz

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #1 on: April 08, 2008, 08:16:27 PM »
Evo ja sam se upravo registrovao i tamo. Ljudima skidam kapu na organizovanosti, jer po slikama koje su postavili stvarno su odmakli podosta sa stazom.

Znam da je vec bilo poziva da se okupimo i pravimo stazu ali dok neko ozbiljno ne zagrize nista od toga. Meni je stvarno krivo ali me posao u zadnje vreme stvarno jako okupira tako da ne mogu ja da budem taj, ali podrzacu koliko god budem mogao na sve nacine!

Ajde da se vreme vise stabilizuje pa da se bacimo u tu potragu za terenom. Fudbalski tereni su OK ali ne sme covek ni da im pridje sa asovom a kamoli da kopa. Iz licnog iskustva znam da jurcanje po ravnom bez ozbiljnijih krivina brzo dosadi i da se tako dosta aka model, ali i kroz tu fazu mora ocigledno da se prodje. Kao sto ranije rekoh, imao sam do sada 5 automobila i jednostavno moram da vas sacekam da i sami uvidite neke stvari a ne da vam ih ja pricam  ;)!

Pozdrav
« Last Edit: April 08, 2008, 10:50:38 PM by magic »
Veljko

Offline firtz

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
    • Firtz
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #2 on: April 08, 2008, 09:34:02 PM »
Verujem ja da je sve tako kako si napisao....

Ali danas gde god nadju slobodnu livadu u BG, oni dignu zgradu, isplatljivije je mnogo...

TAkod a sumnjam da mozemo tek tako da nadjemo teren koji vredi da bi se poigrali..... Tacnije da pokusamo da napravimo teren za autice...

Ja nemam 5 modela, ali sam svestan da nije jednostavno srediti sve uslove, posebno u BG... Jedino ko ima negde u blizini plac, pa da moze da ga iskoristi.... Pametno iskoristi...

AKo bude doslo do terena, imate moju podrsku... Imam polozeno za kolica sa 1 tockom... KV vozac....
Nenad Djordjevic, inženjer elektrotehnike
firtz79@gmail.com

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #3 on: April 08, 2008, 10:49:31 PM »
E, nemam ni ja 5 modela  :-[, nego mi je 5 ukupno proslo kroz ruke, konkretno: Tamiya Electro 2wd off road, Kyosho Inferno MK2 1:8, Kyosho FW-05T 1:10, FG Sport Line 23ccm 1:5 i Kyosho Ultima RB 5 1:10. U posedu su mi prvi (cuvam za uspomenu jer mi je i prvi RC) i zadnja 2. U planu (jednog dana kada prodam FG-a) npr. Kyosho Stalion TF5 i mali Mini Z.

Slazem se da kod Zajka vec ima staza ali je (barem po meni, mada je lako kritikovati a malo teze ...) totalno promasena (da sad ne objasnjavam zasto) ali evo jednog linka kako staze treba da izgledaju! Inace ja sam vec 2 puta organizovao trke (vise je to bila zabava, Vjeka ima slike) za on road!

http://www.barnstormersrc.com/pictures/2005/8-19-05outside_track/index.html
http://rcsource.hobbypeople.net/link/track001.htm (nisu vise svi podlinkovi aktuelni a ima JAKO lepih)

No, zato i predlazem neko mesto koje vec prirodno ima i malo uzvisenja i padova i uvek mi napamet padne neki Kosutnjak tu negde oko cesme. Samo ga treba naci  ;)!

Pozdrav
« Last Edit: April 08, 2008, 10:56:24 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #4 on: April 09, 2008, 10:05:05 PM »
Evo samo da vam pokazem kako je to izgledalo pre 2 godine u mojoj organizaciji!





Pozdrav
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #5 on: April 09, 2008, 10:13:55 PM »
Ako je za neku utehu evo sta pravim kad dobijem 7-cu!





Nije lose da malo covek pari oci!

Laka vam noc i lepo spavajte!!!


Pozdrav
« Last Edit: April 09, 2008, 10:16:30 PM by magic »
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #6 on: April 09, 2008, 11:31:54 PM »
Ti bre Veljko nemas srca pa to ti je!!!!!!!!


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #7 on: April 10, 2008, 09:53:18 AM »
Gde se ova lepota nalazi  ???
Kako se dogovore da niko nikom nesmeta po pitanju stanica camci avioni i autici na jednom mestu interesantno  ;)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #8 on: April 10, 2008, 01:47:16 PM »
Quote
Kako se dogovore da niko nikom nesmeta po pitanju stanica camci avioni i autici na jednom mestu interesantno

$30 za sat ili 2.4GHz

Naravno nisam upucen, ali pretpostavljam da je tako...
« Last Edit: April 10, 2008, 03:17:56 PM by zgrujic »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #9 on: April 10, 2008, 02:52:53 PM »
Nemam pojma kako su se organizovali, ali da im mi odemo na samo par dana - ugasili su ga.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #10 on: April 10, 2008, 07:22:16 PM »
Centar se nalazi u Holandiji. Imam jos mnogo slika, odnosno citavu sekvencu kako je pravljen. Ovo je slika sa otvaranja. Ako hocete mogu jos da okacim  :'(.

Sto se tice organizacije sigurno postoji osoba koja deli slobodne frekvencije uz odgovarajucu nadokanadu  :)!

Pozdrav
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #11 on: April 10, 2008, 10:56:21 PM »
Nemo' Veljko, ko boga te molim. To vec ne bi bilo humano. Nego, nikako ne mogu sa slika da provalim gde je njihovo RC drvo?!?


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

malaivanca

  • Guest
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #12 on: April 18, 2008, 11:28:22 AM »
Ljudi, ove staze i ovaj klub (neko rece u Holandiji) je ono sto sam ja negde zeleo da napravom u Maloj Ivanci... Ali kad sam pocinjao nisam ni sanjao ni znao, kako sve to treba da izgleda, a ne znam ni sam zasto, valjda me mrzelo i nisam imao vremena pa nisam ni trazio na netu.I napravio sam , sta sam napravio. Ima tu pored livade, jos milion problema, a na prvom mestu su pareeeee... a na drugom mestu broj ljudi koji se ovim nasim hobijem bavi.... ja sam OFF-ROAD stazu zaceo, pa sada sa nekim iskustvom zelim da je i dovrsim, normalno/naravno da zelim sugestije, a i neku vrstu pomoci sa savetima i idejama.
Po meni je njena najveza mana, sto je dugacka, sa malo krivina i bez prepreka, hupsera itd.... i to nema korisnika.
Imam i mali bager i mali valjak, lopate, asove i grabulje.... i volje.
Planiram da cim vreme dozvoli, kisa, da se bacim na posao, daa unistim korov, koji je iznikao, da je prepeglam i iskrivudam, i da nampravim prepreke, obelezim i ukrasim/okitim ..... i onda sta....
Onda dolazimo na Srpska posla... malo ljudi, nekom daleko, nekom se to ne svidja, nekom skupa godisnja clanarina od 70 E, za besplatno koriscenje svih staza (poletno/sletne za avione, te off-road, bazena za camce, koji nije ofarban i hidroizolovan, sportskih terena)......
Slusao sam razne price i video ovde, ljudi ajde da se organizujemo i nadjemo livadu..... jako jako tesko, pre svega ovo prvo... a nije bas tako lako naci i livadu, bar ne u gradu, po kojoj mozes da kopas i rovaris, i da tako ostane, i da to neko odrzava... i sve to bez para....
Kupujemo modele, vozimo se sami po parkinzima, sto je ok za prvih par puta dok ne savladas autic, posle dosadno.... prava stvar jer neka trka, ako nista vise bar u sekiraciju, ili pivo, druzenje i zezanje, ali mora malo i da kosta.... a onda idu bolji i brzi modeli, a i to kosta i tako u krug....
Jedino se Dragan iz Vrsca, (R/C avio), covek masinista, ponudio da sa svoje strane pomogne, oko prosirenja avio piste, svojim radom, dolazi u subotu, da probamo i da se dogovorimo, cekamo da stane kisa i da se prosusi..... Normalno bice mu placeno ili nadoknadjeno na neki nacin...
Ima nacina da se dodje i do dobrog aerodroma, i do dobre staze, ali treba malo volje, i minimalno para.... Kod nas u zemlji gledamo slike po internetu, palimo se, kritikujemo, hranimo sujete ( a svi smo sujetni do zla boga) i nista dalje.... Nemate ni predstavu koliko kosta onaj klub na ovim slikama koje su postavljene ovde.... i koliko kosta koriscenje tih staza ..... a onda je sve lako i da bude dobro i da lepo izgleda, neko rece 30$ sat, a niko ne bi dao ni 1$ na sat..... i najvaznije to nije u gradu, ispred nasih kuca, jer ne moze....
Ja se zajebao, isao malo megalomaski, cak stavio i rasvetu, pre zavrsteka samih staza, tako je moralo, zbog kopanja i zaglibio.
Da budemo nacisto, ON ROAD staza 100x100 m, to je 10.000m2, svejedno kako ces je iskrivudati, bez ikakvih radova na asfaltu, samo ravnjanje zemljista, tampon i asfalt ne moze manje od 20E po kvadratu, to je tricavih 200.000 E, podizanje vozaca na platformu, pit box, extra .....
Proslu godinu sam bio u gipsu olupan od saobracajke, ali nedamo se idemo napred, zivela obnova....

Izvinjavam se i pozdravljam, nisam mogao da se ne osvrnem na zadatu temu,
ali cekajmo bolja vremena, bice toga jednog dana i kod nas
Pozdrav Zajko

PS. Daj jos neke slike.... ili mi pusti na e-mail office@rcbgd.com, hvala!

dexy

  • Guest
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #13 on: April 18, 2008, 05:52:10 PM »
Ljudi, ove staze i ovaj klub (neko rece u Holandiji) je ono sto sam ja negde zeleo da napravom u Maloj Ivanci... Ali kad sam pocinjao nisam ni sanjao ni znao, kako sve to treba da izgleda, a ne znam ni sam zasto, valjda me mrzelo i nisam imao vremena pa nisam ni trazio na netu.I napravio sam , sta sam napravio. Ima tu pored livade, jos milion problema, a na prvom mestu su pareeeee... a na drugom mestu broj ljudi koji se ovim nasim hobijem bavi.... ja sam OFF-ROAD stazu zaceo, pa sada sa nekim iskustvom zelim da je i dovrsim, normalno/naravno da zelim sugestije, a i neku vrstu pomoci sa savetima i idejama.
Po meni je njena najveza mana, sto je dugacka, sa malo krivina i bez prepreka, hupsera itd.... i to nema korisnika.
Imam i mali bager i mali valjak, lopate, asove i grabulje.... i volje.
Planiram da cim vreme dozvoli, kisa, da se bacim na posao, daa unistim korov, koji je iznikao, da je prepeglam i iskrivudam, i da nampravim prepreke, obelezim i ukrasim/okitim ..... i onda sta....

Ako treba neka pomoc oko fizikalisanja evo ja se javljam, naravno posle toga ide malo testiranja :))
Imam ja neke ideje kako bi skokovi mogli da se naprave ali posto vec imas bager bice lakse :)

To da nas ima malo je tacno ali nas ima mnogo vise nego recimo pre 2 godine. Bilo bi nas jos vise da se poradi malo na marketingu, organizuju neke prezentacije, organizuju se neka takmicenja (BG vs NS recimo), malo to proprati TV, itd.  Evo ja do ove godine nisam znao da postoji ijedna prodavnica kod nas i kupio sam autic u inostranstvu i nije me ispalo bas mnogo jeftinije nego da sam ga kupio ovde.

Gde god da se skupimo uvek ima dosta ljudi koji prilaze i raspituju se gde ima da se kupi, koliko kosta i sl. Mislim da bi vecina ljudi dosla da vozi neke promo voznje samo ako im se obezbedi gorivo. Naravno sve to treba organizovati i to je ono sto cemu bi klub trebao da sluzi, i zato treba da postoji neka clanarina. Meni licno neodgovara placanje godisnje clanarine, previse mi je odjednom da dam toliko, nego bi mi neka mesecna varijanta vise odgovarala. Doduse cudan smo narod neki ce dati i 500+ evra na mobilni ali zato ako mu kazes da je autic 300e gledacete ko debila sto si dao "tolike" pare.

Tebi i drugima koji koji su potrudili da nesto naprave svaka cast i samo nastavite tako i nadam se da ce ulozeni trud da se isplati.

Offline biljan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #14 on: April 19, 2008, 03:07:34 PM »
Ljudi, ove staze i ovaj klub (neko rece u Holandiji) je ono sto sam ja negde zeleo da napravom u Maloj Ivanci... Ali kad sam pocinjao nisam ni sanjao ni znao, kako sve to treba da izgleda, a ne znam ni sam zasto, valjda me mrzelo i nisam imao vremena pa nisam ni trazio na netu.I napravio sam , sta sam napravio. Ima tu pored livade, jos milion problema, a na prvom mestu su pareeeee... a na drugom mestu broj ljudi koji se ovim nasim hobijem bavi.... ja sam OFF-ROAD stazu zaceo, pa sada sa nekim iskustvom zelim da je i dovrsim, normalno/naravno da zelim sugestije, a i neku vrstu pomoci sa savetima i idejama.
Po meni je njena najveza mana, sto je dugacka, sa malo krivina i bez prepreka, hupsera itd.... i to nema korisnika.
Imam i mali bager i mali valjak, lopate, asove i grabulje.... i volje.
Planiram da cim vreme dozvoli, kisa, da se bacim na posao, daa unistim korov, koji je iznikao, da je prepeglam i iskrivudam, i da nampravim prepreke, obelezim i ukrasim/okitim ..... i onda sta....

ako je fizikalisanje potrebno za stazu rachunajte i mene! sa bagerom ce mnogo lakshe ici nego da sami pravimo stazu samo sa lopatama i ashovima.. ako je potrebna neka pomoc na raspolaganju sam.

kao shto je dexy rekao, mislim da bi trebalo da se napravi neka promocija da se ljudima to malo priblizhi da vide shta je i kako je.. naravno opet su tu pare problem, ali kad bi se svi skupili, ne moraju ljudi sa strane da voze, vec kad bi smo krenuli da cheshce vozimo na jednom istom mestu, ljudi bi pocheli da dolaze da gledaju samo.. pa onda mozhemo da pozovemo i nekog reportera da napravi kratku reportazhu o rc sportu.. da tu budu prisutni ljudi koji imaju prodavnice (i jedan i drugi :) )..
mislim da je dobar pochetak da krenemo da vozimo svakog ili svakog drugog vikenda na istom mestu i u isto vreme.. moj predlog je Ada Ciganlija.. tamo ima dosta ljudi kad je lepo vreme..