Author Topic: Multiplex Cularis  (Read 44404 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Multiplex Cularis
« Reply #15 on: June 11, 2008, 08:11:26 AM »
Lazo hvala na pomoci! Ne stigoh juce nista da pisem od posla. Isto to bi i ja rekao Koletu, iz uputstva covek najbolje shvati o kakvom je modelu rec. Meni je postala praksa da kada krenem da se zanimam za neki model prvo skinem uputstvo za sklapanje. Kad budem stigao dacu jos par napomena na koje covek treba da obrati paznju kod samog sklapanja.

Pozdrav
Veljko

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Multiplex Cularis
« Reply #16 on: June 11, 2008, 12:26:31 PM »
Ma meni to sve deluje malo slabo, nejako...

A sta je od dole na  krilima, monokot ili farba, ili su takva dosla?


Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Multiplex Cularis
« Reply #17 on: June 11, 2008, 12:30:15 PM »
Cularis je sve samo ne nejak!
Sve je osmisljeno perfektno a sa tim motorom penje prosto neverovatno!
Odlican model!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Multiplex Cularis
« Reply #18 on: June 11, 2008, 12:34:42 PM »
Kole, debelo gresis. Taj materijal (elapor) je naprosto neverovatan. Lepi se samo cijanom, a ne rastvaraju ga uobicajeni rastvaraci. Pride, celom duzinom krila, kao ramenjace (ujedno bajoneti) idu po dve karbonske cevi od oko 10mm. Nema nikakve folija, to sto vidis je farbano. Kazem ti, idealna sprava za ono sto si rekao da ti treba.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Multiplex Cularis
« Reply #19 on: June 12, 2008, 02:23:56 AM »
Al me ubedjujete, cu ga kupim j.bes mu mater!

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Multiplex Cularis
« Reply #20 on: June 12, 2008, 09:13:20 AM »
Al me ubedjujete, cu ga kupim j.bes mu mater!

Kole

Ja nemam razloga da te ubedjujem jer ga ne prodajem ja  vec je moj cilj bio da te ohrabrim jer je model stvarno ekstra i konstruktor je na sve mislio a pakovanje modela i transport je tek genijalno smisljeno!

Pozdrav
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Multiplex Cularis
« Reply #21 on: June 12, 2008, 01:14:27 PM »
Ma ne kazem ja tebi da me ubedjujes, vec onako naski uz obaveznu psovku. A vise verujem vasim preporukama nego ovima ovde. Stoga, vas se glas dobro cuo pa cu ga verovatno uzmem.

Hvala na savetima,
Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Multiplex Cularis
« Reply #22 on: June 12, 2008, 04:36:24 PM »
MASALA!

Aj pa kad je uzmes, recicu ti sta joj sve ne valja. Doduse nisam otkrio nista takvo, ali smislicu vec nesto.


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Multiplex Cularis
« Reply #23 on: June 13, 2008, 12:17:43 AM »
Ajd, javicu kad uzmem, a vi pisite sve negativnosti... E onda cu stvarno da pocnem da p..karam (kao da do sada nisam???)

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Multiplex Cularis
« Reply #24 on: June 13, 2008, 10:12:45 AM »
Kole,

neces pogresiti slobodno uzimaj! Samo javi kada si uzeo da ti skrenem paznju na par stvari oko sklapanja.

Pozdrav
Veljko

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Multiplex Cularis
« Reply #25 on: June 13, 2008, 12:16:49 PM »
Ce saceka malko samo da prodje godisnji odmor.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Multiplex Cularis
« Reply #26 on: August 25, 2008, 08:53:33 PM »
Kako zbog razlicitih razloga ove godine, ponajvise Gremlina  ???, prakticno sam najvise vozio Cularisa. I sto ga vise vozim to vise uzivam u letenju sa istim. Ovog vikenda u Subotu je bilo jako toplo i relativno mirno kao sto znate. Idealno vreme za jedrenje. Cak su se i papiri sami dizali u vazduh i leteli  :o. Bila je prava uzivancija naci termiku i pustiti model da sam kruzi u istoj. Kao sto neko rece, svako dodatno komandovanje modela samo skracuje njegov let, tako da trimovanje kod jedrilice igra jako bitnu ulogu.

Cularis je moja 4 jedrilica i moram da priznam da sam nakon prvih voznji bio ocekivao vise. No, problem je ustvari bilo moje ne iskustvo. Da budem iskren, sa prethodnim modelima sam naucio da upravljam RC modelima ali nisam naucio da jedrim. I sada sam daleko od toga da mogu da kazem da znam da jedrim ali to sigurno radim mnogo bolje nego ranije. Odredjene letne karakteristike Cularisa su me jednostavno naterale da povedem racuna kako upravljam modelom i da nikad ne potcenim njegovu velicinu i inerciju.

Polako rasterujem Gremline tako da ce dosta novih modela doci na red da se leti sa njima. Koliko god mi je Cularis prosle sezone zagorcao zivot, tako se u ovoj sezoni u potpunosti iskupio  :D.

Pozdrav
Veljko

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: Multiplex Cularis
« Reply #27 on: August 25, 2008, 10:00:07 PM »
Cestitam

Jedrenje je prava stvar.
Ja danas probao Vetus-a, jao sto je brz!
A o jedrenju nekom drugom prilikom. Uspeo sam da sletim :-)
Malo vise u Topic-u "Ventus 2HX"

Pozdrav Goran

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
MOJA JE !!!
« Reply #28 on: March 23, 2009, 06:35:55 PM »
Eh prodje vec ne znam ni sam koliko vremena, od trenutka kada sam saznao za ovaj sajt, pa upoznavanja, citanja, pregledanja...i na kraju moj (prvi) model je kod mene kuci...

CULARIS

Mnogo mi je lepsi osecaj nego sto sam mislio. Zelim da se zahvalim na gostoprimstvu Predragu iz Krusevca, od koga sam inace kupio ovaj model. Takodje i njegovom kompanjonu Sasi na predlogu za ovu kupovinu. Probadju da nakacim jednu slicicu (za sada). Jel mozda primecujete nesto?  ))

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: MOJA JE !!!
« Reply #29 on: March 23, 2009, 07:17:16 PM »
Cestitam sele na odabiru i da te dobro sluzi.Videces koliko je zahvalan taj elapor sto se tice popravki i lepljenja a lepices je ihihi...falo bogu
puno pozdrava od sase i vedro ti bilo
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK