Author Topic: Pomoc bi mi dobro dosla  (Read 9486 times)

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Pomoc bi mi dobro dosla
« on: March 19, 2009, 03:53:27 AM »
E ovako nov sam u rc-u cesljam vec par dana forume i sajtove...Koliko sam skapiro preporucujete simulatore pa tek kada ovladam njima krecem sa voznjom npr  3-4 kanalnih aviona?imam neki raspali kineski helis(3ch) ok ga vozim tacnije ne ispustam ga iz ruku prvog dana sam polomio skijicu,elisu,kokpit,odlemila mi se zica na motoru...Zavrsio sam teslu i dosta prckam tako da sam lako popravio (work)...imo sam i 2-kanalni avioncic koji mi je trajao 24 sata (rip..) verovatno zato sto sam ga 23 sata vozio bez prestanka(sa pauzom za punjenje baterije)pa su motorcici slicni onima za vibraciju u mobu riknuli...Dakle ovako mislio sam da uzmem neku ok radio stanicu sa mogucnoscu povezivanja na komp usb dongl i simulator i krenem u osvajanje nebeskih visina (<--)(jbg za pocetak virtuelnih...)i mozda uzmem ponovo neku 2ch igracku cisto da prosetam  kazu da je zdravo...a posle verovato easystar ili neku drugu foam varijantu dok ne steknem live rutinu...a posle...nebo je granica... a ko je tacno predhodno napisano interesuje me posto kosta neka ok stanica(moze i polovna)sta mi preporucujete i sl...nadam se da nisam ugusio razumite me setite se kako je vama bilo prvi put! :big smile

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #1 on: March 19, 2009, 01:39:13 PM »
JOS JEDNO PITANJE DOK SAM TRAZIO STANICU VIDEO SAM DA UZ NJU DOLAZE SERVOI(VALJDA SE TAKO PISE)?!TO JE MOTOR ZA ELEVATORE RUDL ELERONE???AKO JE TO TO STA CE MI UZ STANICU?

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #2 on: March 19, 2009, 02:44:09 PM »
Pozdrav,

Pa servoi su neophodni, sta ce da ti izvrsava radio signal. Servoi pretvaraju inpuls iz prijemnika u mehanicki rad, tj. pokret. Primer. nije dovoljno da mislis o kocenju kola, moras i da stisnes kocnicu. Servoi se razlikuju po brzini, snazi, velicini, nacinu izvrsenja i sl.

Ajd pa uzdravlje,
Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #3 on: March 19, 2009, 02:53:19 PM »
Aha znaci to mi treba za model a za simulaciju jok?!i ja mogu za koji mesec da porucim bilo koji servo kad budem pravio model,ne mora bas taj koji dolazi uz stanicu...?!i opet koliko kapiram krecem od stanice(i prijemnika) pa onda dobar motor elise servoi baterija...i na kraju model koji treba da bude 'prazan' ja ubudzim sve extra komponente pravac livada i uzivam (<--)?znaci pocetno ulaganje je ok stanica i udri po simulatoru?!

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #4 on: March 19, 2009, 03:06:50 PM »
Preporučujem Spektrum DX5e, to je odlična početnička stanica. Dolazi u kompletu sa prijemnikom koji će ti trebati uz prvi model kakav god da on bude. Savršeno radi sa simulatorima, ali moraš da dokupiš USB kablić da bi mogao da je zakačiš na comp.

Prodaje se na forumu, pogledaj http://rcfly4um.org/index.php?topic=1710.0

Ajd, pa srećno...

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #5 on: March 19, 2009, 05:56:08 PM »
Pa jos nesto da ti kazem u vezi sa odabirom stanice. Vazi pravilo triput meri jednom seci. U zavisnosti kojom kategorijom hoces posle da se detaljnije bavis treba i stanicu odabrati prema tome. Cena je nesto sto je veoma bitno ali...

Ako hoces posle pocetnickih dozivljaja da se bavis jedrilicama onda treba da bude neka koja ima poprilicno razvijen softver za tu svrhu, a ako hoces helikoptere onda opet nesto sto je vise za tu namenu. Za pocetak je svaka dobra, dva, tri ili cetiri kanala, bez miksera je sasvim ok. Kada dodjes u stadijum da ti na jedrilici trebaju 6 servoa i jos regler pa da sve to moze da radi u sinhronu sa deset miksera, tada ces kosu da cupas jer mozes da se slikas sa obicnom stanicom ili da kupis neku skuplju.

Ovo sve govorim u prilog da je stanica jedna velika investicija na pocetku i kada vec bacas pare na ovaj hobi treba da se zapitas sta je bolje imati dve stanice, gde je jedna jeftina i prosta i kupiti jednu skupu ili odmah kupiti nesto sto je prihvatljivo za vise razlicitih modela i za jedan duzi period.

Pogledaj na forumu sta se pise na temu o stanicama, posebno ove koje dolaze iz King-Konga. Moze mozda da se ubode i cena i funkcije o istom trosku.

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #6 on: March 20, 2009, 10:56:02 AM »
Ok kapiram,meni su avioncici keva helis sam kupio cisto iz zezanja...a ako cu da ocelavim cupajuci kosu zbog jedrilica onda jok... :D za sada samo avioni...imam ok ponude za polovne 4-5 kanalne stanice pa bi to za pocetak uzeo i simuliro...posle krenem sa easy starom i sl modelima a dok se ja zasitim 4-kanalnim letenjem ima da prodje i ova svetska kriza pa ce biti para i za mnogo jace stanice i modele...interesuje me samo koliko je dongl i simul. programi?! Unapred zahvalan!!!

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #7 on: March 20, 2009, 10:59:09 AM »
Možda da pustiš jedan oglas tipa "Kupujem...." u topiku "KUPUJEM / PRODAJEM / MENJAM / POKLANJAM", pa da vidiš šta se nudi?

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #8 on: March 20, 2009, 12:23:18 PM »
oglas pusten ali me interesuje generalno cena kako se krece za dongl i simulatore

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #9 on: March 20, 2009, 08:01:04 PM »
to sto ti zoves "dongl" je verovatno usb kabal za spajanje stanice i ps-a i sluzi za pretvaranje signala stanice na signal dzojstika da bi ga ps prepoznao. kosta 15-30 eura.
simulator obicno ne kosta nista jer ga vecina nas ima pa ce ti ga neko narezati i pokloniti ako lepo zamolis. inace cene simulatora u "zvanicnoj" legalnoj verziji nisu uopste naivne.

pozz
ex pseudonijum: mat

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #10 on: March 20, 2009, 09:05:52 PM »
ok znaci stanica + 20-ak evra + recenica sa"molim vas" :D =gomila neprespavanih noci i kidanje zivaca zasto ne mogu da sletim... :D
Hvala na pomoci!

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #11 on: March 20, 2009, 10:29:56 PM »
bas tako (pijemo)
ex pseudonijum: mat

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #12 on: March 20, 2009, 11:49:28 PM »
 ;namig

Nista se ne brini oko sletanja, problem je lepo poleteti i drzati Avion u vazduhu zeljeno vreme a sletanje svakom uspeva.
E sad neki sidju u jednim, a neki u vise komada. lol
Ali sve dok delovi aviona gledaju u pravcu pilota, sletanje se smatra uspesnim. :_D

Kao sto vec pise u mom potpisu "svako poletanje je dobrovoljno, a sletanje obavezno"

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #13 on: March 21, 2009, 01:30:32 AM »
"Dok letis ne gledaj za tudjom zenom, nestace i zena i model..." :hehe meni se ovaj najvise svidja...

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Pomoc bi mi dobro dosla
« Reply #14 on: March 21, 2009, 01:46:52 AM »
Станицу повежеш са компјутером за Џ. Или прецизније за цену коштања једног обичног кабла који на оба краја има џек од 3.5мм. Мени се затекао при руци такав кабл и то стерео и то ради супер. Прикључује се на микрофонски улаз на компу, требаће ти и још два ситна програмчића а све то имаш на неком од топика на овом форуму или по нету (PPJoy, SppConsole).