Author Topic: E-flite 30-Amp Pro ESC - problem sa pulsiranjem na nizoj voltazi  (Read 4045 times)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
E-flite 30-Amp Pro ESC - problem sa pulsiranjem na nizoj voltazi
« on: November 23, 2020, 05:01:02 PM »
Imam navedeni ESC iz naslova sa kojim sam isprobao 4 razlicita motora i na svaki kada opadne malo voltaza baterije pocne da se trese tj da pulsira, posebno na jaci gas.
Testirao sam posle 3 razlicita ESC-a  od 10A do 55A na iste motore i nije bilo tih problema cak ni kada je baterija pri kraju.
Uglavnom bez sumnje problem je sa ESC.  E sad taj E-flite ESC ima  Voltage cutoff na 74%,  a mozes da promenis da bude za 3S ili za 4S voltage cutoff i to je to ne moze skroz da se iskljuci. Isprobavao sam sve opcije da programiram ESC. Menjao sam i tajming i dalje je isto.
Inace kada se iskoristi malo jaca baterija od 30C ili jaca  i bude puna do kraja nema tih problema, to pocne da se oseti kada baterija pocne da se prazni pa na gasu do kraja sto je praznija to su vece vibracije motora. Sad ne znam da li je to uopste normalno?
Na ostale ESC motor nikada ne vibrira kada se spusti voltaza baterije vec samo mirno smanji obrtaje.
Evo okacio sam dva klipa na youtubu sa tim ESC na dva razlicita motora:



« Last Edit: November 23, 2020, 05:04:59 PM by MAVERICK »