Author Topic: Reely Big Survivor  (Read 3375 times)

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Reely Big Survivor
« on: July 02, 2020, 11:19:08 PM »
Pozdrav svima,

Evo da se pohvalim nakon nekoliko meseci popravke i vracanja modela na sto pribliznije fabricko stanje napokon je dosao dan za prvu probnu voznju.

U pitanju je REELY BIG SURVIVOR u razmenri 1/5 sa benzinskim motorom 23ccm.

Fabricke karakteristike su malo drugacije.
Quote
Height   360 mm
Length   738 mm
Width   585 mm
Engine type   Petrol
Model craft type   Monster truck
Scale   1:5
Motor power   1.1 kW
Motor power   1.5 BHP
Top speed   50 km/h
Drive   RWD
Frequency   2,4 GHz
Model type   RtR
Age category   14 years and over
Ground clearance   45 mm
Engine size   29 cm³
Tyre Ø   196 mm
rear   114 mm
Weight   12500 g
Product type   RC model car

Posto je model dosao sa zamenjenim motorom i stavljen Solo 108 od 23ccm, i nekim delovima koji nedostaju, odlucio sam da kompletno rastavim model u delove i krenem sve iz pocetka sa proverom i sklapanjem.

Nakon rasturanja i pregled delova zakljucio sam da i nije toliko strasno sta se prepravljalo ali je uradjeno na bedan nacin samo da radi i da moze da se proba.

Prvi problem sam uocio oko amortizera koji nisu imali nikakvu funkciju osim ukrasa.
Rasklopio sam amortizere i jedina mama na njima je bilo nedovoljno ulja koje je izgubilo i boju i gustinu i pretvorilo se u gustu kasu.
Detaljno sam oprao sve delove i prekontrolisao, kupio silikonsko ulje za amortizere i napunio ih po pravilu.
Sa opruga sam ispeskario zutu boju koja je naneta cetkom. Nakon sklapanja amortizeri su dobili pored ukrasa i funkciju za koju su namenjeni.

Daljim pregledom sam pronasao nedostatak kocnice .
Nema diskova, nema plocica, nema osovine od poluge kocnice.
Posto je u pitanju stari model i nema delova u prodaji ili ako ih ima nisam ih pronasao, pristupio sam izradi istih.
Napravljeni diskovi i plocice, osovina ali dosta deblji od orginalnih.
U orginalu idu dva diska precnika 35mm i debljine 1mm do 1.2mm i tri plocice istih debljina.
Napravljen je jedan disk debljine 2.3mm i dve plocice debljine 1.8mm i taman se uklopilo na mesto gde je predvidjeno.
Posle prve probe kocenja morao sam malo da doradim osovinu koju sam pravio ali sam bio zadovoljan rezultatom.

Na red je dosao motor i nosaci motor. Na fabrickim nosacima motor je nemoguce postaviti u pravilan polozaj posto ispod motora prolazi kardan ili ti osovinski vod koji prenosi pogon na zadnje tockove sa srednjeg diferencijala. Sledeci nedostatak je kuciste kvacila za koje se kaci nosac pogonskh zupcanika i zvono kvacila.
Pretragom po internetu i raznim oglasim nisam pronasao kuciste pa sam kupio nov Solo 108 23ccm motor na kome ima pomenuto kuciste.

Maorao sam napraviti drugi nosac motora od aluminijumske ploce 10mm debljine. Na 3d stampacu sam odstampao nekoliko uzoraka kako bih pronasao pravi ugao motora i zatim napravio isti takav nosac od aluminijuma.

Napokon je sve bilo spremno za sklapanje. Posle nekoliko dana sklapanja i prepravki dobio sam zaljeni rezultat.

Kada sam priveo posao kraju na red je dosla nabavka stanice za RC auto.
Citajuci razne forume i slusajuci razne savete resio sam da nabavim Radiolink stanicu sa 3 ili vise kanala.
Kako je ova pandemija obustavila isporuke ili povecala cenu dostave iz inostranstva odustao sam od porucivanja iste sa eBay.
Na oglasima kod nas nisam mogao da pronadjem odgovarajucu stanicu.

Kada sam se dovoljno razocarao i skoro odustao od svega pojavio se jos neki oglas na KP sa utomonilima 1/5 benzin i 1/6 benzin koje sam dugo ocekivao.

Prelomio sam i kupio jos jedan automobil u kompletu sa Radiolink stanicom , risiverom i rezervnim tockovima.

Po stizanju modela opet mi pada mrak na oci, risiver nemoze da se ubinduje sa stanicom, na auto nekoliko vecih mana ali resivih i nekoliko sitnica.
Kada sam vec toliko zagrizao odem i kupim novu stanicu sa risiverom.
U pitanju je Absima cr3p stanica i R3WP risiver sa tri kanala.

Napokon je dosao na red i prvi probni krug.

Pa evo sada par fotografija i vido snimak kao je to izgledalo

Pozdrav i nadam se da nisam dosadan.
 :)aplauz