Author Topic: Minima 250  (Read 1729 times)

Online dejan_ts

• Hero Member
Re: Minima 250
« Reply #15 on: March 07, 2020, 08:27:51 PM »
Iskreno za iducu godinu je na pomolu i takav model da se napravi ,ali dok ne skockam ove tri sto sam zapoceo o razmisljanju za novu jedrilicu jos ne planiram ali je vec imam na papiru i u glavi

Offline drjack

• Hero Member
« Reply #16 on: March 09, 2020, 12:07:54 AM »
Iako je danas bilo lose vreme sa jakim vetrom  a na kraju i kisa, juce je pao dogovor da se danas na 13-ici proba ova jedrilica.  Neko je vec predpostavio  tvorca i ciji je ovo rad. Naravno Pera iz CVM-a. Zamolio je da objavimo ovo jer nije strucan sa forumom, pa je  Deki na sebe preuzeo tu obavezu.

Izgled nekih detalja, podseca dosta na Skywalk 1 i 2 ali je ova daleko bolje uradjena. Sve je na njoj novo, od kalupa za trup, aero profila, nacina gradnje i materijala. Jedrilica ima pokretni horizontalac  . Ukupna tezina sa baterijom 2S 1000mAh je oko 750gr. Motor je 2830. Baterija koju smo danas koristili nije bas bila najbolja ali ipak dovoljno dobra da odradimo 3 leta na jakom vetru.
Ja sam odleteo jedan , i Pera 2 leta. Prvi utisak je da odlicno leti, vrlo je stabilna i okretna. Odlicno penje na malom gasu, cak i bez motora na ovakvom  vetru. Danas je bilo nemoguce nesto trimovati  ali je sve bilo u nuli i nije bilo problema. Ima odlican uzgon a sta ce biti u termici mogu da zamislim.
Sledi dodatno podesavanje otklona komandi i miksovanje, proba sa 3S baterijom itd.
Evo videa gde se ponesto od recenog i vidi. :

https://www.youtube.com/watch?v=TJKlgqH5b8g&feature=youtu.be   

U planu su vec nove jedrilice vece i jos bolje ,koje su vec u izradi ali o tom potom....
« Last Edit: March 09, 2020, 12:23:17 AM by drjack »

Online dejan_ts

• Hero Member
« Reply #17 on: March 09, 2020, 02:20:25 AM »
Bravo majstore  (res) (res) (res)

Ovo ce da pecka stubove samo tako ,ali za sletanje ces trebati dosta da se izvesti imanjako lepu finesu

Da te dugo sluzi i da se maletis sa njom Pero

Offline stevapn

• Full Member
« Reply #18 on: March 09, 2020, 10:44:03 AM »
Odlična!!! Verujem da lepo leti. Jedina zamerka, nema flapsove, ili ih ne vidim.
Bravo za majstora!

Offline drjack

• Hero Member
« Reply #19 on: March 09, 2020, 11:44:02 AM »
Stevane, nema flapsove , ne trebaju ti naocare za sada,  :big smile, bice tu miksovanja i expo-a.
Treba se navici i na pokretni horizontalac, koji ima mnogo vecu povrsinu od obicnog elevatora.
Ima odlicnu finesu a obzirom na vetar koji je duvao na udare ovo Perino sletanje je bilo odlicno.
 (<--) (<--) 

Offline stevapn

• Full Member
« Reply #20 on: March 09, 2020, 11:56:32 AM »
Odlično je što može da leti po vetru! Pera ga izgoreo! :)

Offline rajevic

• Full Member
  • Jumper T16 Pro with OpenTX
    • Rajevic
« Reply #21 on: March 10, 2020, 09:23:58 AM »
Sve čestitke momci  (res)