Author Topic: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020  (Read 17760 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #30 on: July 15, 2020, 11:43:55 AM »
U nedelju je bilo prilicno vetrovito vreme, sto me nije sprecilo da vezbam. Definitivno cu morati da napravim nekoliko balasta sa razlicitim tezinama, kako bi mogao da letim po vetrovitom vremenu.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #31 on: July 26, 2020, 10:52:36 PM »

Данас смо на летењу били Пера, Миша и ја.

На моделу сам променио мотор; „Saito 100“ уместо “OS 65 AX“ и на тај начин решио проблем мотора за сада.



Пера је имао велики пех. Отказ радио система или сметња и пад једрилице. Штета је велика.



Ја сам, мало после Пере на истом месту; имао отежано управљање моделом и врло тешко слетање. Били смо убеђени да се ради о истој сметњи. Међутим, испоставило се да су се две шарке левог крилца на мом моделу одлепиле у току лета!?



Миша, који је дошао последњи, је сасвим нормално летео без икаквих проблема.




Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #32 on: August 22, 2020, 09:54:05 PM »
Pera u medjuvremenu odradio novi model “mimima 250”, obzirom da je pravio kalupe, nije mu trebalo puno vremena da je ponovo vine u nebo.
DrJack i Pera su se naleteli posteno, a rekao bih da su veoma zadovoljni letnim karakteristikama 🙂

Sto se mene tice, standardno sam poneo DLG modele i uzivao u termici. Novitet je Snipe DLG od Vladimir’s model, kojeg smo kupili kolega Almir i ja. Njegov Snipe je kao nov i prilicno lagan (220grama), dok je moj prosle godine ucestvovao na svetskom prvenstvu, te ima tragove koriscenja 🙂

Na Snipe-u sam tek danas odradio poslednja podesvanja prema uputstvu Joe Wurts-a i prilicno sam zadovoljan kako model leti. Ima sirok diapazon brzina, sto je za DLG vrlo bitno. Oseti se razlika u odnosu na Vortex3, al sve je to tu negde.. igracu se jos, pa cu napisati koju rec o modelu kroz neko vreme.
« Last Edit: August 22, 2020, 09:57:06 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #33 on: August 22, 2020, 11:00:47 PM »
Da se nadovezem, danas popodne je bilo termike koliko hoces. Nikola je DLG-a digao nebu pod oblake a ni mi se nismo mucili sa novom Perinom jedrilicom Minima,  koja zaista odlicno leti sa svojih 750gr. tezine i 2,6m raspona..  Nisam odoleo pa sam malo probao i akrobacije da vidim kako podnosi opterecenja i sve je proslo odlicno, obzirom da je skoro cela od karbona. Za razliku od stare sada je dobila i kompletan liveni karbonski rep.

Inace  Pera je osim stare Minime uspeo da olivadi pre neki dan   i mog  SKY WALK II-a od 2,6m.  Navikavsi sa Minimom na manje brzine u zaokretu svalio je preko krila na maloj visini i zabio u zemlju.   Trup je unisten jedno krilo malo stradalo vec popravljeno, elisa spiner i motor osim sto su ispali iz trupa potpuno netaknuti.   Iz furde smo odmah izvadili novi trup potpuno isti samo karbonski , pa ce  on da ga prepakuje  dok se ja vratim sa puta.
NIje lose kad imas kalup sve se brzo resava.
Iskoristio sam priliku i probao Malog 3DP Minija koji je posle mitinga u Valjevu dobio takodje novi rep i kompletno repariran sa novom  presvlakom i leti nikad bolje... 
 
« Last Edit: August 22, 2020, 11:05:39 PM by drjack »

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #34 on: August 23, 2020, 02:19:19 PM »
UUUU, ala ste ih polomili! Mislim da je to sve danak neletenju i nepoznavanju mogućnosti modela. Lepo je što je sve popravljeno i opet se leti.  :)aplauz

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #35 on: August 23, 2020, 10:32:19 PM »
Svaka polomljena jedrilica izrodi sledecu jos bolju. Tako to ide. Ako uporedimo  prvi SKY WALK od pre 2 g. sa ovom najnovijom Minimom,   napredak u gradnji je ogroman. Od ciste balze stiglo se do cele karbonske konstrukcije i mogucnosti da se napravi ozbiljna jedrilica sto ova Minima 2 vec jeste.   Sledeca faza su livena karbonska krila .....

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #36 on: August 23, 2020, 11:20:57 PM »
Sve se moze kad se hoce malo dize traje ali da se napraviti

Offline Supermario

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #37 on: August 29, 2020, 10:09:22 PM »
Nije to danak ne poznavanju modela i ne letenju,nego je crk'o prijemnik,zbog toga je pala.Nemoj da konentarises ono sto ne znas.Pozdrav,Pera.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #38 on: August 30, 2020, 11:19:49 AM »
"Inace  Pera je osim stare Minime uspeo da olivadi pre neki dan   i mog  SKY WALK II-a od 2,6m.  Navikavsi sa Minimom na manje brzine u zaokretu svalio je preko krila na maloj visini i zabio u zemlju.   Trup je unisten jedno krilo malo stradalo vec popravljeno, elisa spiner i motor osim sto su ispali iz trupa potpuno netaknuti."

Izvinjavam se. Komentarisao sam ono što sam pročitao.  ()-()

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #39 on: November 20, 2020, 11:58:51 AM »
Da li sam ja to pogresno shvatio ili ne, ali izgleda da je na 13-ici asfaltiran jedan deo koji moze da sluzi kao pista ? Videh na facebook.

Pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 584
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #40 on: December 15, 2020, 07:59:03 PM »
Da li ce biti koga na 13-ici za vikend?
Dosao bih da gledam kako letite :big smile

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #41 on: December 15, 2020, 11:16:59 PM »
Ako bude samo malo lepše vreme moglo bi se.  (<--)

 

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 584
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #42 on: December 19, 2020, 12:50:46 PM »
I? Leti li ko? Danas? Sutra?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Sportski aerodrom 13. мај - sezona 2020
« Reply #43 on: December 19, 2020, 04:01:05 PM »
Ja, u Davidovcu :) I sutra ću, ako mogu :)  (<--)