Author Topic: Narodna skupština Republike Srbije , snimano dronom  (Read 6080 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Narodna skupština Republike Srbije , snimano dronom
« on: June 08, 2019, 10:39:27 AM »
Narodna skupština Republike Srbije



Snimano sa Phantom IV Pro + , u toku majskih praznika

Pošto ovo smatram tehničkim forumom (u pozitivnom smislu) , onda bih želeo da podelim i par informacija sa ljudima koji se bave ovakvim snimanjem.
Od prošle godine su dosta pooštreni uslovi za dobijanje dozvola za snimanje iz vazduha na lokacijama SIV , Novi Beograd i Pionirski park, Beograd (Skupština, Predsedništvo)  . Recimo za snimanje auto trka na Ušću, prošle godine sam jedva dobio dozvolu i to pošto smo se žalili, jer je u blizini SIV-a, i morali smo da prihvatimo uslov bez snimanja SIV-a . Tako da ako neko ima potrebe da snima na toj lokaciji, možda je bolje pisati recimo Muzej Umetnosti ili slično u okolini kao lokaciju, ja sam pisao Park Ušće kada je nastao problem, i naravno ne letite u blizini SIV-a i ne snimajte ga, osim ako nemate baš tu lokacisku dozvolu

Za snimanje na Trgu Nikole Pašića, prvo sam dobio saglasnost Republičke skupštine. Naravno, mislim na pisanu i zvaničnu saglasnost.
I sa tom saglasnošću sam izvadio dozvole od DCV-a i Vojske (može u okviru više lokaciskih dozvola, kada se podnosi zahtev). dogovorio snimanje sa Skupštinom i dan snimanja, i poslao najavu za alokaciju vazdužnog prostora.
Na dan snimanja, javio se obezbeđenju skupštine, pošto je bilo najavljeno, nije bilo problema, ljudi su jako ljubazni i korektni, i dobio sam informaciju da je možda dobro da se javim i u predsedništvu, jer je bilo ranije problema, i prijava sa te strane. Javio sam se obezbeđenju gradske skupštine Beograda, isto sve ok , ljubazni ljudi , i potom se javio i u predsedništvu.
Tamo su isto bili sasvim korektni, ali sam morao da prođem ceo sistem provere (da ponesite svu papirologiju) , kopiranje dokumentacije, a mislim da su bili i na vezi sa drugim službama dok su proveravali dokumentaciju. Odobreno, uz napomenu naravno da ne smem da snimam predsedništvo jer za to i nemam dozvolu. Ako se neko još uvek pita, a zašto sam išao u predsedništvo, ne zaboravite da je to ipak zgrada jako blizu zgrade i skupštine i gradske skupštine, i da mi je rečeno, da oni umeju često da naprave problem, ako uoče drona ...
Posle toga, malo (na kvarno) snimah malo i Gradsku skupštinu, sam Trg Nikole Pašića , i naravno Republičku skupštinu (kada je već dozvola za lokaciju Trg Nikole Pašića) , naravno bez prilaženja ni letenja blizu predsedništva.
Eto to je moje iskustvo. Nije nemoguće dobiti dozvolu za tu lokaciju, moguće je . I po dobijanju svih dozvola, opet treba biti jako pažljiv šta se sme a šta ne, osim ako naravno niste Željko Mitrović sa svojih 5 dronova, koji broji učesnike na mitingu, tada valjda možete sve  i bez dozvola  mmmm
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/