RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

Air Tractor At-802 - 1400mm

(1/3) > >>

Gabor:

Započeti su radovi na modelu Air Tractor At-802. Kako se vidi i na slici, opredelili smo se za kolor šemu postojećeg aviona, koju koristi firma Conair.


Već smo imali u floti jednog At-400 (Disney's Dusty), taj je napravljen od penastog materijala


Ovaj put smo se dogovorili da ga napravimo od balze, sa razmahom krila od 1400mm, i predviđen je za elektro pogon.

Ali, da se vratimo koju nedelju unazad...

Tokom leta, sa Slobodanom smo se dogovorili da odradimo jedan zajednički projekat. Ja sam mu dao ideju da napravimo model Air Tractor. On je pristao i nabacio se na crtanje plana i fajlova za laser sekač. Kad su bili kod nas u gostima, još smo finalizovali neke detalje i prosledio je fajlove Dejanu, da ga iseče na laseru...


Pošto je isečeno materijala za 3 modela, prvo smo razdvojili po modelima

Gabor:
Plan smo postavili na radni sto i pokrili ga sa folijom radi sačuvanja od kapi lepka i oštećenja. Kako se vidi na slici, pošto model nije velik, staje na radni sto i jedna strana krila i trup.


Kojim redosledom i kako je model sastavljen, pogledajte na sledećem linku:

http://bit.ly/2PAjXfBAT802

Gabor:
Model je spreman za ugrađnju servoa, motora

bjanko:
Odlican avion gledam ljudi ugradjuju i ono za vodu ako je za gasenje pozara samo napred odlican model.Ja imam zapocet Dromader 240 cm raspon

Gabor:
Da @bjanko, postoje. Ovaj je manjeg raspona, nema potrebe. Ako padne odluka da se napravi u nekoj 1/5 ili 1/4 veličini onda se podrazumeva da će biti sa prskalicama. Ali o tom potom  4e

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version