RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Piper J3 "Flitfire" 1/4 scale

(1/8) > >>

Savo:
Pozdrav ljudi, odavno me nije bilo. Da se pohvalim novim projektom ovaj put isto Pajper ali u malo specificnoj verrziji za koju verujem da malo njih zna. U pitanju je Piper J3 "Flitfire", da sad ne bih nesto mnogo pisao, google ce sve da objasni  (pijemo)
Za razliku od mladjeg brata 1/5 skala koji nosi OS FS 90 glow 4T motor, ovaj ce nositi AGM 30ccm benzin i mislim da ce biti vise nego dovoljno snage da ga nosi. Po nekom mojem proracunu i merenju, model nece preci 6.5kg kompletan sto me jako obradovalo. Skoro ceo model je od špera samo rebra krila od balze! Ovim putem da se zahvalim Dekiju iz Čačka sto mi je sekao model!



















A ovo je mladji bato 1/5







Ovako bi na kraju trebao izgledati Flitfire

Stanko BG:
Veoma lep projekat. Samo hrabro i sa srećom! Piper Cub je divan avion koi mnogo dopušta i oprašta u letu. Pravi izbor aviona i dimenzije.  ()-()

Savo:
Hvala Stanko, vec sam postao zaljubljenik u Pajpere! Planiram u buducnosti 1/3 skalu ako bog da  (yay)

Sava:
Imanjače, super si to odradio, jedino što je možda trebalo staviti uzdužne letvice, otprilike ispod registracije. Kod pravog je to cev, a vidi se i na slici onog RAF-ovog. Ovih dana da samo malo otopli napraviću kapotaž. U svakom slučaju čestitke za model.

Savo:
Hvala imenjace, tvoja reč puno znači! Ako sam te dobro razumeo, uzduzne letvice kroz sredinu trupa?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version