Author Topic: NAREZNICA M2  (Read 4983 times)

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
NAREZNICA M2
« on: December 08, 2018, 03:14:59 PM »
Svako je imao priliku da se susretne sa problemom narezivanja navoja M2 na pushrod. Taj navoj nalazi se u svim evropskim klevisama - nije slučaj sa američkim proizvođačima kao na primer, Du Bro i Sullivan.

Bole i ja smo barem sto puta imali potrebu za ovom nareznicom i nikako nismo uspevali da je pronađemo. Šta smo sve pokušavali, samo da se setim... tražili smo na Kupujem-prodajem, Limundu, Kupindu, u Halo oglasima, na E-bay-u, po kojekakvim prodavnicama i, uvek na kraju tog alata nema, ili treba da se naruči. Već šest meseci intenzivno tragam za ovim:


Danas, najzad, pronađem sasvim slučajno, alatić u jednoj gvožđari, u kojoj sam uvek kupovao vijke za automobile i kojekakva čuda. Nije mi nikada palo na pamet da oni možda imaju rezni alat... U pitanju je gvožđara "Giovani" pored Kalenić pijace. Kome treba ovaj alat i još mnoštvo vijaka i navrtki neka poseti ovo mesto:

https://auto-kljucevi.com/o-nama/


Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: NAREZNICA M2
« Reply #1 on: December 08, 2018, 09:39:44 PM »
Upravo si mi ulepsao dan. Isto ko ti jurim m2 i m3 i ureznice i nareznice... Sto je najgore malo malo pa idem do djovanija al mi nikad nije palo na pamet da ih pitam

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: NAREZNICA M2
« Reply #2 on: December 09, 2018, 12:51:20 AM »
Mnogo mi je drago da se još neko raduje koliko i ja  oo))

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: NAREZNICA M2
« Reply #3 on: December 10, 2018, 06:17:22 PM »
Dzaba vama velikog grada kad sitnog alata nema u prodaji ,ovde kod mene ima svega i svacega pa nije problem nabaviti takve stvari

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: NAREZNICA M2
« Reply #4 on: December 10, 2018, 10:59:00 PM »
Nikad necu prezaliti set nareznica-ureznica od 2 rublje.... Ono kamen rezalo...
Danas bio do djovanija i aj kao da uzmem neke srafove sto mi trebaju za novi projekat... m2,5x30 je 20 din komad..... Cekacu sa alija 50kom za 1.68$...