Author Topic: F5J u Srbiji  (Read 43161 times)

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: F5J u Srbiji
« Reply #105 on: October 30, 2018, 09:53:39 PM »
Kakvi modeli će nam trebati za 2 godine to je samo moja projekcija i nipošto neki propisani zahtevi.
A možda nam ništa od svega toga i neće trebati ... videćemo, odnosno ko preživi videće. :_D

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: F5J u Srbiji
« Reply #106 on: November 09, 2018, 06:29:02 PM »
Izgleda da smo rešili pitanje trajanja leta i ''fly-off''-a.

Kako bi bilo da malo skratimo radno vreme na 25 sekundi? U Pančevu se činilo da je svima to bilo više nego dovoljno.

Šta mislite o tome drugari?


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #107 on: November 11, 2018, 04:55:38 PM »
Nekome tih 5sekundi zivot znaci . Mozda bas zafale tih 5s da se dovuce do cilja sletanja ili sta vec

Kako sam razuneo motor moze da se startuje i do dva puta ako ostane vremena za dodavanje gasa

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: F5J u Srbiji
« Reply #108 on: November 11, 2018, 09:51:41 PM »
motor samo jednom moze da se pokrene po pravilniku!nema potrebe umanjiti vreme rada motora, treba se drzati sto vise osnovnih pravila FAI jer jednog dana lakse ce moci da se prihvate isti! ()-()

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: F5J u Srbiji
« Reply #109 on: November 13, 2018, 01:28:59 PM »
Nekome tih 5sekundi zivot znaci . Mozda bas zafale tih 5s da se dovuce do cilja sletanja ili sta vec

Kako sam razuneo motor moze da se startuje i do dva puta ako ostane vremena za dodavanje gasa

Pa za slucaj da je u pitanju zivot modela, pokrenes motor i sacuvas model za narednu rundu i uopste. Jeste da ce se taj turnus brisati, ali bolje sacuvati model. Bar sam ja bio u tom fazonu.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #110 on: November 25, 2018, 02:58:18 PM »
Jel pravi neko nesto u klasi F5J

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: F5J u Srbiji
« Reply #111 on: November 26, 2018, 09:02:16 AM »
Koliko je meni poznato, za sada se pravi 5 kom od toga 2 u Pančevu.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: F5J u Srbiji
« Reply #112 on: November 26, 2018, 05:26:50 PM »
kod mene jedna

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: F5J u Srbiji
« Reply #113 on: November 27, 2018, 02:00:15 PM »
Koje modele pravite?

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #114 on: November 27, 2018, 02:31:16 PM »
F5J klasa ,mnalik onome sto poseduje Adam

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: F5J u Srbiji
« Reply #115 on: November 27, 2018, 07:31:15 PM »
Ne bih da pametujem mnogo ali uobičajenom tehnikom gradnje modela, teško  da ćeš napraviti elipsasta krila u tom profilu kao kod Explorer-a (Adamov model). Nikada nećeš dobiti taj rezultat kao kada bi ih pravio u kalupima i to ful od karbona.

Ne kažem da se sa nekim pravljenim modelom ne može ozbiljno takmičiti. Leti se u inostranstvu sa raznim modelima. Postoje odlični konstruktivni modeli za F5J ali ne postižu vrhunske rezultate kao modeli od kompozitnih materijala.

Najvažnije od svega je to da smo se ''dohvaliti posla'' i da se oštro spremamo za sledeću godinu.

Pozdrav.
 

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: F5J u Srbiji
« Reply #116 on: November 28, 2018, 08:48:42 AM »
Sve sa da napraviti samo ako se ima dobra ideja i dobro konstruktivno resenje, da li ce krila biti elipsssta ili ravna tj kockasta sve to stvar modelara i njegova tehnika i postupak izrade

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: F5J u Srbiji
« Reply #117 on: December 10, 2018, 10:08:55 PM »
Juče na aerodromu 13. Maj. Vreme idealno za trimovanje modela. Za sada manja verzija F5J modela (YPSI), kako bih se privikao na flight mode-ove. Zapravo, nije mi puno trebalo, obzirom da godinama letim F3K kategoriju koja je po pitanju flight mode-ova dosta slična F5J kategoriji.

« Last Edit: December 11, 2018, 09:32:06 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: F5J u Srbiji
« Reply #118 on: December 11, 2018, 05:31:43 PM »
Juče na aerodromu 13. Maj. Vreme idealno za trimovanje modela. Za sada manja verzija F5J modela (YPSI), kako bih se privikao na flight mode-ove. Zapravo, nije mi puno trebalo, obzirom da godinama letim F3K kategoriju koja je po pitanju flight mode-ova dosta slična F5J kategoriji.


:)aplauz :)aplauz :)aplauz (pijemo)
Nije sramota učiti !!!

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: F5J u Srbiji
« Reply #119 on: June 10, 2019, 12:47:28 PM »
Verovatno će se naći neko ko će mi zameriti na ovom tekstu ali kao veliki pobornik i ljubitelj ove klase, ne mogu a da ne primetim neke detalje koji ovu klasu, po mom skromnom mišljenju, ne vode u dobrom pravcu tj. u onom u kom je to i zamišljeno.

Uprkos velikom trudu organizatora da takmičenje organizuje i sprovede kako treba, ovogodišnje takmičenje koje je održano prošlog vikenda u Pančevu, u smislu unapređenja i razvoja klase F5J u Srbiji, predstavlja korak unazad iz više razloga.

Prilikom pokretanja inicijative za uvođenje ove klase, a znajući da nismo ni blizu da ispunimo FAI pravilnik za ovu klasu, dogovoreno je sa predstavnicima VSS i članom upravnog odbora za RC modelarstvo da se u prvoj godini bitno odstupi od FAI pravila a da se ona naredne, tj ove godine, koliko je to moguće približe FAI pravilima kako bi se 2020. ili 2021. u potpunosti primenio FAI pravilnik i time otvori mogućnost za organizaciju međunarodnog takmičenja. S tim u vezi, pokrenuta je tema da se radno vreme produži sa 6 na 8 min a fly-off sa 8 na 10 min. što je na ovom forumu i prihvaćeno i unešeno u pravilnik. Zašto organizator nije primenio dopunjeni pravilnik, ne znam. Izgubljena je, u razvojnom smislu, cela jedna godina.

Dalje, sistem bodovanja za ovu klasu je propisan FAI pravilnikom i kao takav usvojen je i domaćim pravilnikom i ne može se menjati zbog činjenice da organizator nema softver za obračun bodova. Ne postoji klasa čije se propozicije i  bod-sistem menjaju na sam dan takmičenja. O tehnologiji obrade dobijenih poadatka sa takmičenja  ne želim ni da govorim.

Broj učesnika na takmičenju je manji za 22% u odnosu na prošlu godinu (11 u odnosu na 14), što je takođe podatak za zabrinutost. Jedan od razloga leži u činjenici da je organizator sa svoje strane veoma malo radio na medijaciji takmičenja (ako ništa, bar ovde na forumu, ) i da je u tom smislu učinjeno veoma malo (na Fejsbuk stanici kluba nije bilo najave događaja). Očigledno je da su naši takmičari pomalo pasivni u tom smislu i da ih treba dodatno animirati.

Savez bi sa svoje strane trebalo da kontroliše primenu pravilnika (bar u početku dok je klasa u razvoju) i time spreči provizornu primenu pravila, sistema bodovanja, suđenja ...

Ukoliko je  cilj nova klasa sa svim onim što nosi (a u tome se krije njena privlačnost) moraju se neke stvari striktno primenjivati. Nije dovoljna srdačna i topla dobrodošlica, veliko zalaganje organizatora da dočeka i ugosti takmičare. Takav pristup takmičenje vodi umesto ka usavršavanju i omasovljenju klase, u nekakav letački dan, druženje sa letenjem i toplim obrokom što, nadam se, nije bio cilj na početku. Takmičare privlači draž pravog takmičenja a letački dan imaju svake nedelje na svom aerodromu.

Na kraju da ponovim: nije mi cilj da omalovažim uloženi trud organizatora u ovo takmičenje. Svoju reč o tome su već dali neki takmičari. Cilj je da se buduća takmčenja, ma gde i ko ih organizovao, budu u skladu sa već usvojenim pravilima i dokumentima. Stalo mi je do razvoja i omasovljenja klase.  Sve drugo je nešto drugo (čemu ne želim da dajem ni ime i epitet) i vodi nas u nešto drastično odstupa od početne ideje i u čemu niko od nas ne bi voleo da učestvuje.

Ovu priliku koristim da čestitam organizatorima, sudijama i takmičarima.