RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F5J u Srbiji

(1/29) > >>

Milos 94:
Vidim da se dosta toga pokrenulo posle takmičenja u Pančevu u smislu interesovanja za ovu klasu, pa s tim u vezi otvaram ovaj topic za sve ono što bi moglo da se odnosi na ovu klasu a ime veze sa gradnjom modela, budućim takmičenjima i sl.

Primedbe, predlozi i sve ono što mislite da može da pomogne.

dejan_ts:
Sve je tu jasno samo je potrebna dobra volja modelara,malo para za nabavku materijala i model moze da se zapocne ,planova dobrih ima samo da se izabere i sta vise ,

Milos 94:
U pravu si ali ima dosta toga da se uradi kako bi to bilo baš maksimalno. Mi ćemo ovih dana prijaviti takmičenje ponovo tako da će Pančevo ući u kalendar. Šuška se da još neki klubovi hoće da organizuju nešto slično što bi bilo sjajno. Mogao bi npr. da se napravi Kup Srbije pa da onaj ko ima najbolje rezultate sa svih takmičenja osvoji taj kup što bi bilo još pet koraka u vis.

Dakle, ima tu još štošta da se uradi ...

stevapn:
Samo da je zdravlja, dolazim na svako takmičenje.  ()-()

SloMi:
Ovo je prava stvar za razvoj F5J kod nas u Srbiji. Pozdravljam inicijativu Pančeva. Ja ću videti da li bi kod nas u Novom Sadu moglo da se organizuje jedno kup takmičenje F5J, a pozivam i klubobe u Beogradu, Trsteniku, Valjevu, Subotici , Zrenjaninu i drugde pa da  napravimo iduće godine kup od bar 4 takmičenja F5J po postojećim pravilima.

Pravila takmičenja ne bi trebalo menjati za iduću godinu.  To što neki imaju vrhunske modele od 4m nije prevelika prednost  u situaciji kada se startna visina ne limitira, kada se leti na 6 minuta  i kada se za sletanje u krug radijusa 1m dobija 100 bodova ...  Meni lično se ne sviđaju modeli od 4m jer su glomazni i nepraktični za rukovanje i transport. Mislim da bi modeli od 2.5m do 3m bili optimalni za nas. Eventualno treba razmiliti  da i Fly-off bude takođe 6 minuta kako bi i tada svi takmičari bili ravnopravniji ...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version