AERIAL PHOTGRAPHY > FOTOGRAFIJE i VIDEO SNIMCI

Jedan od mojih pokusaja...

(1/3) > >>

milanovic986:


Svi saveti su dobrodosli... Jako mi lose ide rotacija drona palicom...

DMZ:
Super je to! Tako svi snimci izgledaju pre nego sto se iseckaju i doteraju. I ja snimam ceo let, pa posle secem visak, jer cesto slucajno uhvatim nesto zanimljivo sto moze da se iskoristi. Ta rotacija svakako tesko ide sa Sparkom jer je siromasan sa podesavanjima, a nema ni tu trecu osu na gimbalu. Svakako ti pokreti nisu narocito efektni pa i nemoj da te brine previse, a i iskustvo ce sve to dosta popraviti. Probaj tamo gde imas prostora desnom palicom levo ili desno u kombinaciji sa levom na kontra stranu. Naravno sve to sto lakse mozes, jer je za takve pokrete Sparkovih 30 frejmova malo. Tako je dosta lakse, a i lepse izgleda.

milanovic986:
Koji softver koristis za obradu snimljenog videa?

DMZ:
Sony Vegas Pro 13.0. Filmora je dosta hvaljena, ali ja nisam stigao da je isprobam. A planirao sam pre nego sto sam nabavio jacu masinu, jer me vegas na prethodnoj bas smarao. Pored toga jos Premier, i mislim da se tu prica zavrsava. Moze i Movie Maker da posluzi, ali samo za nuzdu.

milanovic986:
Ja sam imao neka iskustva sa Filmorom. Ok mi izgleda. Adobe Premiere nisam koristio.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version