Author Topic: Jedan od mojih pokusaja...  (Read 7708 times)

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Jedan od mojih pokusaja...
« on: September 24, 2018, 07:37:42 PM »


Svi saveti su dobrodosli... Jako mi lose ide rotacija drona palicom...

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #1 on: September 24, 2018, 09:08:34 PM »
Super je to! Tako svi snimci izgledaju pre nego sto se iseckaju i doteraju. I ja snimam ceo let, pa posle secem visak, jer cesto slucajno uhvatim nesto zanimljivo sto moze da se iskoristi. Ta rotacija svakako tesko ide sa Sparkom jer je siromasan sa podesavanjima, a nema ni tu trecu osu na gimbalu. Svakako ti pokreti nisu narocito efektni pa i nemoj da te brine previse, a i iskustvo ce sve to dosta popraviti. Probaj tamo gde imas prostora desnom palicom levo ili desno u kombinaciji sa levom na kontra stranu. Naravno sve to sto lakse mozes, jer je za takve pokrete Sparkovih 30 frejmova malo. Tako je dosta lakse, a i lepse izgleda.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #2 on: September 24, 2018, 09:13:35 PM »
Koji softver koristis za obradu snimljenog videa?

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #3 on: September 24, 2018, 09:47:36 PM »
Sony Vegas Pro 13.0. Filmora je dosta hvaljena, ali ja nisam stigao da je isprobam. A planirao sam pre nego sto sam nabavio jacu masinu, jer me vegas na prethodnoj bas smarao. Pored toga jos Premier, i mislim da se tu prica zavrsava. Moze i Movie Maker da posluzi, ali samo za nuzdu.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #4 on: September 24, 2018, 10:21:31 PM »
Ja sam imao neka iskustva sa Filmorom. Ok mi izgleda. Adobe Premiere nisam koristio.

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #5 on: September 24, 2018, 10:31:38 PM »
,,Svi saveti su dobrodosli... Jako mi lose ide rotacija drona palicom...,,

Nije tebi loša rotacija sa palicom, nego to tako ispada. I ja sam u početku dosta snimao rotirajući drona, pa sam digao ruke od toga.
Jednostavno ne ispadnu snimci kako treba, što zbog izobličenja snimaka zbog sočiva , što zbog seckanja kada je u nižem frameratu i sl.

Možda će ti neko dati bolji savet, ja pišem laički, ali recimo kada hoću nešto slično rotaciji da dobijem, ipak koristim polukružni snimak - sa kamerom ka spolja naravno, mekša je slika, nego u rotaciji
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #6 on: September 24, 2018, 10:40:58 PM »
Na koji nacin to radis? Nov sam u ovome, pa mozda postavljam glupa pitanja.


Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #7 on: September 26, 2018, 08:00:29 AM »
Probaj sa powerdirectorom 16.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #8 on: September 27, 2018, 10:17:46 PM »
Na koji nacin to radis? Nov sam u ovome, pa mozda postavljam glupa pitanja.
Uh, sad da me pitaš ovako napamet nemam pojma :) ... Mislim DMZ da ti je dobro opisao ,,pokret,,
Ako se dobro sećam, ovako dok prebiram po glavi, beše tipa: leva palica, jako blago levo (tj. rotacija u levo) , a desna palica malo jače u levo (tj. da klizi u levo) , tako bi trebalo da dobiješ kružno okretanje - rotaciju, i mekši video, nego samo da rotiraš. Isto važi i za na desno, stim što ja makar nisam pravio nikada ceo krug, jer je velika verovatnoća da ćeš pući dronom u nešto :D :D :D tako kružeći

Ah, ajd kad sam se raspisao:
DMZ : Probaj tamo gde imas prostora desnom palicom levo ili desno u kombinaciji sa levom na kontra stranu. Naravno sve to sto lakse mozes, jer je za takve pokrete Sparkovih 30 frejmova malo,,
Ovo je za kružno ali ka unutra, tj. oko objekta snimanja. Da, efektno i svi ga koriste, samo potrebno je dosta vežbe, dok ne uhvatiš pravi odnos. Mada tu može da ti pomogne, mislim da ima i Mavic, opcija Orbit

U svakom slučaju, vežba, vežba i vežba i gledanje youtube tutoriala za sve od letenja do video editovanja. Videćeš može se naći gomila videa samo treba posvećenosti i istrajnosti u učenju
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #9 on: September 30, 2018, 02:45:34 PM »
Hvala, probacu to. Sada se vise trudim da manipulisem kamerom gore-dole i pratim objekat koji snimam. Evo od danas malo vezbanja:


Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: Jedan od mojih pokusaja...
« Reply #10 on: October 09, 2018, 07:25:11 AM »
Ma super ti je ovo