RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

DJI Spark i RC

(1/7) > >>

milanovic986:
Pozdrav,

imam DJI Spark vec oko mesec dana a juce sam kupio Remote Controller. Uopste ne mogu da ih povezem. Na telefonu vidim signal i drona i kontrolera i povezujem sa telefonom ali dron i RC se ne povezuju.

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom?

SABURO:
i mene to ceka ovih dana, pa sam se zanimao na tu temu



milanovic986:
Ja sam Spark kupio kod nas u Srbiji, a RC preko KP iz Madjarske, jer je mnogo jeftiniji nego ovde. Gledao sam sve klipove na YT i po tome ne bi trebalo da bude problema, medjutim to kod mene ne funkcionise. Posle 60s izbaci Unable to connect, timeout

SABURO:
I mi smo tako kupili (zapravo brat). Danas ili sutra treba da stigne kontroler iz Subotice, pa cu sutra uvece pokusati uparivanje. Javljam rezultat.

DMZ:
Napolju sam pa aj ovako na brzinu, a ako ne bude jasno kasnije cu detaljnije. DJI je napravio brljotinu sa frekvencijama pa evropski telefoni i DJI ne koriste iste opsege 5Ghz. Moraces da nabavis OTG kabal za povezivanje telefona sa dronom. Ima i drugih nacina ali nemam vremena sad. Sad ti se telefon povezuje sa dronom na 2.4 i sa kontrolerom na 2.4 i zato ih vidi. Kad povezes dron sa kontrolerom neces videti ni jedan.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version