Author Topic: PicaSim  (Read 15572 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
PicaSim
« on: May 28, 2015, 12:18:21 PM »
Simulator koga ima i za Android i za PC. Od besplatnih simulatora, ovaj mi je nekako najbolji. Ima veliki izbor letelica i prilično dobrih scenarija. Radi sa svakakvim kontrolerom koji je nakačen na PC. Koristim ga sa DX5e, i nemam nikakvih problema. Inače, za kačenje ove stanice na komp, je potreban stereo 3.5mm kabal, i samo SmartPropoPlus. On u sebi ima i virtualni joystick, vJoy, pa podešavanje traje 2 min. Probao sam ga i na x32 i na x64 verziji Win 7.
Najrealniji od svih simulatora koje sam probao, bar za Easy Glider, je Multiplex-ov MULTIFlight. Na žalost, u free verziji je dosta ograničen.
Oba su puno bolja od FMS.
Zašto sam zapeo za besplatne simulatore? Jednostavno, kako da flajam sa piraterijom na poslu, kad mora sve da bude legalno?

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: PicaSim
« Reply #1 on: May 28, 2015, 12:56:14 PM »
Probaj phoenix rc i neces da zazalis a moze da bude i pirat nemora da bude legalan i pokazao se kao odlican simulator,jedan od najboljih.
mess with the best,die like a rest

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: PicaSim
« Reply #2 on: May 29, 2015, 01:07:41 PM »
kaze decko da mora da bude legalono zbog firme/posla ;)

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: PicaSim
« Reply #3 on: May 29, 2015, 03:11:46 PM »
Kazi molim te koja je firma u kojoj mozes na poslu da letis simulator, da dodjem i ja da radim za vas, veoma sam vredan radnik :)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: PicaSim
« Reply #4 on: May 29, 2015, 04:30:30 PM »
Moja :)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: PicaSim
« Reply #5 on: May 30, 2015, 06:38:56 PM »
Danas sam kući, pored Aerofly RC7 Ultimate, instalirao PicaSim. Osim razlike u grafici, koja je puno bolja na RC7, ne vidim razliku u ponašanju sličnih modela. Ako ima neko ko je iskusniji od mene, a ne mrzi ga da proba PicaSim, neka napiše svoja iskustva, baš me zanima.

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: PicaSim
« Reply #6 on: March 08, 2018, 04:28:01 PM »
Uglavnom njega koristim...


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: PicaSim
« Reply #7 on: March 10, 2018, 08:07:40 PM »
Upravo instalirao simulator, deluje jako dobro. Pogotovo mi se svidja kako su uradili DLG modele.
Dragane, gde mogu da skinem vortex3?
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: PicaSim
« Reply #8 on: March 10, 2018, 09:40:52 PM »
Evo prikacen...  samo skini .doc da ostane  "Vortex.rar" Moram jos malo da poradim na fizici...  ;)
« Last Edit: March 10, 2018, 10:02:06 PM by dkk »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: PicaSim
« Reply #9 on: March 10, 2018, 10:38:08 PM »
Hvala Dragane, odlican je!  ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: PicaSim
« Reply #10 on: March 12, 2018, 11:36:06 AM »
Model korigovan doradjen...

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: PicaSim
« Reply #11 on: March 12, 2018, 01:32:34 PM »
Ja sam ga odranije imao instaliranog. Medjutim ponovo sam ga bio skinuo i instalirao (valjda je novija verzija). Medjutim ja nisam zadovoljan. Doduse ja imam neku sugavu usb stanicu (samo sa osnovnim komandama) i jedva sam je mapirao (kada pametnjakovic nece da cita uputstvo). Druge dve stanice nije video (Turnigy i neka druga kineska sa 8 kanala). Doduse Turnigy ne vidi ni jedan simulator.
Sama simulacija je OK, ali nisam zadovoljan listom scenarija. Recimo kada sam odabrao soaring scenario, bacio me je na padinsko jedrenje. Dobro, ni to nije lose ali nisam to hteo.
Mislim da je poprilicno ogranicen i sa scenarijima i sa modelima.
U svakom slucaju, neko moje misljenje je da nije los, ali u odnosu Phoenix kojeg uglavnom koristim mi je nekako siromasniji. Mada nisam imao volje da se vise zanimam za PicaSim. I skinucu ga sa masine.

Medjutim za freeware simulator je odlican !
Ja sam ga probao u PC varijanti.

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: PicaSim
« Reply #12 on: March 12, 2018, 01:38:22 PM »
PicaSim bi trebalo da radi sa svim sto se vidi kao "Game Controller" u windozama bez problema... S obzirom da nema mnogo simulacija za dlg, mislim da je ova na PicaSim-u najbolja, bar sto se fizike i aerodinamike i samog osjecaja tice... probao sam i RF 7.5 dlg kao i Aerofly RC7 dlg ali nisu tako dobri kao na PicaSim-u mada su napredniji po modelima, scenarijima i izgledu a za PhoenixRC 5.5 nisam nasao nijedan model dlg-a...

U prilogu malo doradjen i dotjeran Vortex 3. (samo zamjeniti fajl \Program Files (x86)\PicaSim\UserData\aeroplanes\Vortex 3\Aeroplane.xml prilozenim)
« Last Edit: March 12, 2018, 05:59:29 PM by dkk »